SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

niewysublimowana dieta do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 863

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97
Witam, chciałbym prosić najmocniej o ocenę mojej dietky przez szanownych użytkowników forum.

Jestem ektomorfikiem, ważę 66/67kg na 185cm wzrostu i mam 32 lata, już kilka razy próbowałem przybrać ale bezskutecznie jak na razie. Powodem zawsze było to że za mało jadłem, ale teraz staram się swoją diete realizować dośc konsekwentnie i już po miesiącu, dwóch widze małe efekty.



Oto ona.
Staram się jeść dużo posiłków raczej niż b. duże posiłki bo czytałem że duże przyśpieszają metabolizm jakkolwiek jeśli jest okazja to się nie oszczędzam ;)


ćwiczę maks 3 x tydzien, około 45 minut tak żeby mi się szybko nie znudziło, staram się być konsekwentny i utrzymać trening przez dłuższy czas, 2-5-nawet10 lat, na razie zero aerobów, biegania itp. staram się unikać wysiłku długotrwałego;)

Dodam że jest mi obojętne czy przybede w miesniach czy w tłuszczu, bo na pewno oba mi się przydadzą ;)


1 śniadanie zanim jeszcze się całkiem obudzę
jabłko lub banan, czasem 2 banany

2 śniadanie
3 kanapki razowe z margaryną i miodem
lub
2 małe rogaliki z czekoladą

3 śniadanie
torebka ryżu gotowanego np z ananasami,
lub
2, 3 kanapki z margaryną i kiełbasą + jakaś sałatka

obiad
ziemniaki, lub ryż, lub kasza kus-kus
mięso
sałatka

3h po obiedzie
3 jajka na twardo z majonezem i 1 kanapka z margaryną
lub
1,2 kawałki pizzy

6,7h po obiedzie
jakaś zupa np z kaszą, grzybowa
lub
jakaś przekąska paluszki, 1/4 czekolady itp
czasem
ze 2,3 śledzie

przed snem
kanapka z margaryna i pół/ 1/3 sera białego
lub
2,5 parówki z Krakusa i 2 kanapki z margaryną

chleb jem pszenno żytni, często bułki pszenne i czasem urozmaicam razowym

wiem że może to menu wydawać się mało wysublimowane ale nie mam pomysłów co mam jeść innego, no i trochę się obawiam że jem za dużo białka ale oceńcie sami. No właśnie a czy za dużo białka moze mieć zły wpływ na wątrobę. Wogóle jaki taka dieta ma wpływ na wątrobę bo wiem że moja dość sporo w życiu przeżyła. Wyniki na razie całkowicie w normie.

Pozdrawiam i uprzejmie prosze o wypowiedzi, wskazówki itp
Slawek

Zmieniony przez - slawas2000 w dniu 2011-02-01 14:18:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
Jestes ekto wiec musisz zwolnic metabolizm.

Ogranicz sie do 3 posilkow w ciagu dnia,
do diety wlacz wiecej zdrowych tluszczy - zwalniaja metabolizm,
lacz w posilkach tluszcze i weglowodany,
lub tluszcze weglowodany i bialko.
Nie spozywaj posilkow wylacznie bialkowych bo wtedy przyspiesza metabolizm.
Posilki musza byc obfite, tak zebys przed kolejmym czul lekki glod.
pod wieczor spozywaj posilki o wiekszej kalorycznosci, z rana o mniejszej.
Zbadaj sobie tarczyce - hormony fT3, fT4, TSH.

Gdyby dieta nie przynosila zadowalajacych efektow to zwieksz nieznacznie ilosc tluszczy i weglowodanow.


Pozdr. Max

Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2011-02-01 15:27:40

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97
Dzięki za rady...i...

no tak tarczyce mam ciachniętą z niedoczynnością i wiem że to bardzo zmienia metabolizm jestem na t3 i mam poziom hormonów w miarę ustabilizowany,

co do tłuszczów to myślałem że obciążają wątrobe i trzustke dodatkowo, ale może faktycznie musze sobie dołożyc trochę oleju z oliwki lub omega3, omega 6, tranu na pewno nie mogę bo ma dużo jodu a to nie dobrze przy autoimmunologicznej niedoczynności tarczycy

co do posiłków to ja przeczytałem że duże przyśpieszają metabolizm a małe zwalniają hm... oraz że uczucie głodu powoduje że organizm czerpie energie na początku z katabolizmu mięsni bo mięsnie konsumują dużo energii nawet nieużywane więc organizm się broni przed głodem.... ale ja sie na tym nie znam i wole słuchać fachowców :)


Zmieniony przez - slawas2000 w dniu 2011-02-01 16:34:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
Uczucie glodu zdecydowanie zwalnia metabolizm. Gdyby bylo inaczej, to dawno ludzi na ziemi by juz nie bylo, bo w okresie glodu popadalibysmy jak muchy.

Swoje zywienie skonsultuj zawsze z lekarzem prowadzacym!!!
Z tego co napisales domyslam sie ze nie mozesz stosowac produktow zawierajacych jod, a wiec: sol jodowana, ryby morskie, tran. +
Duzo omega-3 a zarazem malo jodu maja orzechy wloskie wiec max 4szt dziennie na pewno nie zaszkodza. Jest tez do kupienia olej orzechowy. Olej lniany ma bardzo duzo omega-3 i ponoc duzo jodu, ale nie umiem znalezc dokladnych danych.
Generalnie jest zasada, ze im dalej produkty rosly od morza tym mniej zawieraja jodu.

Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2011-02-01 18:04:49

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1932 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9742
nie chciałbym się wtrącać ale dietą tego nie można nazwać!!! poczytaj 10 wskazówek żyieniowych, Twoje posiłki wyraźnie świadczą,że nie masz pojęcia i nic nie czytałeś o diecie. poczytaj i wróć- pozdro:)

Jak ktoś ma pecha to i w d*pie palec złamie:)
Robert Górski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
MaximusRex wkleił swoje uwagi więc autor powienien je uwzględnić

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
MackoMedyk: jak chlopak bedzie stosowal wskazowki zywieniowe to na nim zostana skora i kosci. On jest ekto z problemami tarczycy.

slawas2000: "tarczyce mam ciachniętą z niedoczynnością" - jestes pewny ze to niedoczynnosc? Przy niedoczynnosci zazwyczaj jest problem z nadwaga a przy nadczynnosci problem z utrata wagi i przyspieszonym metabolizmem. Twoja duza niedowaga wskazywala by raczej na nadczynnosc. Potwierdzaly by to wskazowki lekarza odnosnie ograniczenia spozycia jodu. A moze lecznienie wprowadzilo spadek wagi?
Jak wygladala twoja waga dotychczas?
Spozywajac duzo weglowodanow o wysokim indeksie glikemicznym (bulki, chleb, makaron) bedziesz dostarczajac kalorii i czesciej mial uczucie glodu, wiec masz szanse zwolnic metabolizm i przybac na wadze. Najlepiej niech w kazdym posilku bedzie bialko, zdrowy tluszcz i weglowodany. Gdyby w miedzyczasie byl glod pomiedzy posilkami to dobrze - zjedz bulke.
W jakim regionie polski mieszkasz?
Treningi silowe tylko rob, mocne i krotkie.
Co 2-3 dzien. Przed treningiem duzo chleba lub bulek i bialka z odrobina tluszczu, po treningu: tez bulki, bialko i odrobina zdrowego tluszczu. Potem dominowac maja weglowodany, tluszcz i troche bialka.
Zwieksz smialo kalorycznosc kazdego z posilkow.

Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2011-02-01 18:35:30

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97
niedaleko Tychów, mam hashimoto to pewne czyli autoimmunologiczne zapalenie tarczycy i biorę T3 ja zawsze byłem taki chudy, a jak kiedyś zalecałem się wskazówek zdrowego żywienia to spadłem do 61 kg wiec teraz się zaparłem i jem wszystko dodatkowo suplementuje cynkiem i selenem i kupie omega 3,

jadłbym fryty z mcdonaldsa bo mają bardzo dużo kalorii ale tam jest za dużo utwardzonych tłuszczy (*nie dotyczy Danii ;))

a ostatni jak wpadłem w niedoczynność a następnie przesadziłem z T3 (tsh było 0,5) to zacząłem jeść jak smok i wtedy własnie paradoskalnie zaczeło mi się troche tyć,czy, więcej t3 tym wiecej jadłem i również tyłem, teraz już TSH w normie ale mogło jeszcze dojśc do rozregulowania innych hormonów jak np kortyzolu, ale będe sie badał i jestem pod kontrola

dodam że frakcje złego cholesterolu mam grubo poniżej normy, tzn miałem przed stosowaniem tej diety, lekarze byli zafascynowani tym zjawiskiem ;)

Pozdrawiam
slawek

Zmieniony przez - slawas2000 w dniu 2011-02-01 18:45:15

Zmieniony przez - slawas2000 w dniu 2011-02-01 19:05:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
Wlasnie chcialem we wczesniejszym poscie wspomniec o Hashimoto .
Nie jestem lekarzem ale kiedys bardzo duzo czytalem o tarczycy, nieprawidlowosciach i chorobach tarczycy, wiec moim zdaniem
mozesz miec Hashimoto z wspolistnieniem Choroby Addisona.
Informacje ktore podaje sa jedynie informacyjne a polecam skonsultowac sie zawsze z lekarzem prowadzacym i scisle przestrzegac jego zalecen.
W zwiazku z tym ze masz zbyt niski poziom zlego holesterolu (LDL)
moim zdaniem nie musisz sie obawiac o jedzenie tluszczy zwierzecych i wypiekow (ciast, batonow), golonki z bulka (tej golonki z bulka Tobie akurat zazdroszcze). Twoj organizm i tak wszystko spali. Z tego co wyczytalem zalecane w twojej diecie jest wlaczenie produktow mlecznych: mleka, serow, sera bialego, jogurtow, podjadaj batonami, pizza i rob regularnie badania tarczycy, cukru i holesterolu. Wszystkiego duzo, zebys sie poczul po kazdym wysilku obzarty, rozepchasz zoladek i wtedy bedziesz jadl wiecej a nieregularnie/rzadko wiec waga powinna rosnac. Spozywanie wiekszej ilosci cukru, miodu regularnie jest nawet wskazane aby nie dopuscic do Hipoglikemii (i zaslabniec). Spozywaj wiecej kalorii, ciast, tluszczu i weglowodanow. Bialka tez nie zaluj ale jak wczesniej pisalem - nie jedz samego bialka.
Skoro mieszkasz ww okolicach tychow to nadmiar jodu w spozywanych lokalnych produktach raczej Ci niegrozi.

"jadłbym fryty z mcdonaldsa" - w Twoim przypadku nie bal bym sie o niezdrowe tluszcze ale bardziej o ilosc jodu w soli, bo frytki w McD sa solone.

Obserwuj wage i konsultuj to co napisalem z lekarzem - on jest specjalista w tej dziedzinie.
Na koniec musze Cie zmartwic, ale moze Ci sie nie udac zostac kulturysta.

Duzo zdrowia zycze
Max

Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2011-02-01 20:11:23

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97
Addison się często zdarza podobno, zobaczymy ale mam nadzieje że nic z tych rzeczy mi się nie przytrafi :)

... a kulturystą to nie chce być chce tylko przytyć,no i z Tą wagą to chyba co najwyżej drugim Małyszem mógłbym zostać, poza tym bycie kulturysta kosztuje dużo zdrowia np zjechane stawy, kontuzje, wątroba itp itd ;)

jeszcze raz dzieki i pozdrawiam
slawek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tłuszcze przed aerobami?

Następny temat

Dieta początkującego do poprawki

WHEY premium