SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

maxy w HST

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1132

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1933
Witam.
Mam pytanie, bo nie moge tego skumac, jak to jest z tymi maxami.
Tzn. zalozmy przy 15 stkach jest max na przysiad 100, tzn. zrobie 15 razy 100kg, to po co mam zmniejszac to do 75kg?? chodzi o to, ze organizm nie da rady w ciagu tygodnia zrobic tych 6 serii po 100kg?

Pozdrawiam.Bartek.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 354 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26024
W HST chodzi przede wszystkim o progresję, dlatego musisz zmniejszyć ciężar maksymalny (100kg) do 75kg aby ją uzyskać.

Jeżeli nie wiesz jakie zadanie ma progresja to odsyłam jeszcze raz do artów o HST.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1933
Wiem o co chodzi. Ale jest do dla mnie dziwne... robienie 15 powtorzen mniejszym ciezarem niz potrafie...
przykladowo wyciskam na klate 100kg 15 razy i nagle zmniejszam 0 25% ciezar i robie 15powtorzen, na kolejnym treningu zmniejszam juz o 20% od 100kg, i to spowoduje wzrost??

Pozdrawiam.Bartek.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 234 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9293
Jak się interesujesz kibicowaniem to zajrzyj do czerwcowego numeru To My Kibice. Albo przejrzyj go w Empiku ( Będzie chyba za jakieś 2 tyg już). tam ma być opisane szczegółowo hst i rozłożone na czynniki pierwsze wszystkie zasady także i progresja o która pytasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1933
nie interesuje sie;)
a hst chce rozpoczac wlasnie za 2tyg, i chce w ciagu paru dni sprawdzic te maxy...

Pozdrawiam.Bartek.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 354 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26024
Tak, dzięki progresji osiągniesz przyrosty, ponieważ będziesz stopniowo zaskakiwał mięśnie coraz to większym obciążeniem co da bodziec do wzrostu. Po okresie roztrenowania mięśnie nie potrzebują szoku w postaci max ciężaru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1933
No to wszystko juz kumam:) doczytalem reszte i juz wiem, dzieki!

Pozdrawiam.Bartek.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 760 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24102
Chłopaki żeby nie zakładać nowego tematu napisze tutaj :)
Do tej pory leciałem stałą progresją w hst co uniemożliwia mi dodawanie na duże partie po 5 KG bo po skończonym mikrocyklu np 70 KG w 10 ide już w góre i wygląda to mniej więcej tak
15--40,43,45,48,50,53
10-55,58...

A widziałem że w niektórych planach po skończonych np 15 w pierwszym treningu 10 ciężar jest mniejszy niż maks w 15 co umożliwia dodanie 5 KG,
Np. 15-- 40,45,50,55,60,65
10-- 55,60,65,70,75,80
I ciągle nie wiem jak i co z tym
Ale HST opiera sie głównie na progresji ciężaru
Czyli zaniżać ciężar po skończonym mikrocyklu dla lepszej progresji

Sory że tak z dupy wytłumaczone ale już nie wyrabiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 176 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5582
Najlepiej nie kombinować z tą progresją, po prostu wyliczyć procenty według założeń i wszystko pójdzie w dobrą stronę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 354 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26024
To o czym piszesz to tzw. zig-zag. Jeżeli przy obliczeniu normalnej (standardowo 5% lub 2,5-5kg) progresji wychodzi Ci taki rozkład ciężarów to masz dwie opcje: zastosować go lub ustawić progresję tak żeby zig-zag nie występował przez np. dokładanie ciężaru co 2 trening, co trening ale mniejsze obciążenia itp. możliwości jest wiele, oczywiście jeżeli progresja miałaby wynosić 0,5kg to lepszym wyjściem jest zastosowanie zig-zaga.

Zig-zag jest dobry jeżeli czujesz że potrzebujesz regeneracji. Ja na bieżąco ustalam sobie progresję i w zależności od potrzeby w różnych ćwiczeniach stosuję czasami zig-zag. Najlepiej będzie jak sam sprawdzisz na sobie czy zig-zag jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem czy jednak nie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW i "smarowanie gwintow"

Następny temat

HST - trening do oceny

WHEY premium