SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

korekta planu/kontuzja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1545

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 476 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2763
Witam wszytskich. Chcialem wam przedstawić dwa problemy które dotyczą mojej osoby, Pierwszy dotyczy korekty planu drugi odnieśnionej kontuzji przeze mnie:(

Mój plan to plan by Rion 10 bdb wedlug mnie, zrobiłem nim duze postępy i chciałem go poprawić i jechac nim dalej. Oto plan i odczucio moje z niego oraz co chciałem zmirmić a co zostawić o proszę od razu o korerte:

Trening A

1) przysiad przedni 3 serie
(chciałem to ćwiczenia zmienić. nie pasuje mi za bardzo, strasznie po barkach i obojczyku boli podcza wykonywanie go)
2) podciąganie na drążku 3 serie
(chciełęm zostawić, super ćwiczonko)
3) wyciskanie na płaskiej 3 serie
(mysle żeby tu dać wysiskanie wąskie)
4) wyciskanie na barki od czoła 3 serie
(zmienić na 2s Unoszenie sztangielek bokiem w górę w pochyleniu i 2s Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami, czyli w sumie 4s w tym ćwiczeniu)
5) uginanie ramion 2 serie/uginanie z supinacją nadgarstka 2s
(zostawić uginanie z supinacją nadgarstka 2s Kobielem w palnie połowe planu jednym ćwiczeniem i polowe drugim)


Trening B

1) martwy ciąg 3 serie
(najchętniej bym zostwwic bo bardzo lubie to ćwiczenie ale już mi obciążenia brakuje do tego ćwiczenia, jak zostawie to ćwiczenie to już po 3 tygodniach ćwiczeń nie dołoże już nic na sztange)
2) wiosło hantlą dynamiczne 3 serie
(zostawić)
3) wyciskanie hantli skos 3 serie
(zsoatwić zmiejsze tylko skos bo teraz robiłem pod większym)
4) podciąganie sztangi do brody 2 serie
(zostawić)
5) Wykroki sztanga/sztangielki 3s
(wywalić nie nierpie tego ćwiczenia, Mozę dac MC na prostych nogach albo „dzien dobry: tu nie wiem co dać)
6) pompki na poręczach (triceps) 2 serie
(zostawić i myśle żeby dołożyć jeszcze 2 s na triceps wyciskanie francuskie siedząc sztangielka)

Łydki robie co trenig 2 serie i brzuch tak samo.

A mój problem to odniaslem kontuzje:( prze zla technike wykonywanie ćiczeń. W piątek 13.02.09 na treningu tak zrobielm zrobiłem drąęk i już cos plecy odczuly i potem obciąłem plecy ściagajać sztange z wysoka na podloge. Poyem dolożeylem na wyciskaniu na klatki o ostatnie powórzenie zrobielm z „mostkowaniem":( i lipa piekna plecy to super odczyly. Następnie dołożyłem na wyciskanie sztangi na barki i ostanie 2 powtórzenia oszukane poszly na plecy. Już po treningu się złe czuelm bolala mnie szyje i placy odcinek „krzyż". SObote niedziel jakoś przyzyłem ale dzisiaj to ledwo z lożka wstalem i ledwo się ubralem nawet teraz to siedzie i mnie tak napieszjaą że marze aby się położyć!! Jeszcze zostaly mi według planu 2 treningi ale chyba już ich nie zrobie bo lewdo funkcjonuje o co dopiero trening. I chcilem się zapytac co teraz?? Są jakeiś ćwiczeonka żeby przyspieszyc regeneracje pleców?? Czy leżenie i maśc jakas?? Pomóżcie to jesy taki ból kujacy jak cholera i jak teraz siedze to czyje ucisk na ten odcinek pećów, chyba że jakiś krąg mi wypadł:(

Pozdro czekam na wasze odp.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 476 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2763
wszytsko jasne:) dziekuej za pomoc!!!Tych wyskoków się docekac nie moge hehe bedzie zabawnie:)
pozdrawiam!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 476 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2763
odświeżam temat..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
przede wszystkim odpuśc najbliższe treningi zobacz jak będzie sytuacja z plecami jeśli ból się utrzymuje smaruj do lekarza bo nie ma co ryzykować kolejnych treningów i pogorszenia kontuzji

jak będziesz w stanie ćwiczyć to daj mi znać zmodyfikujemy odpowiednio plan

pozdrawiam

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 476 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2763
wielkie dzięki że wpadłeś!!! Bylem własnie u lekarza dostalem maść i coś przeciw bólowego i zapalenego. Do końca cykly planowałem jeszcze zrobić 2 treningi wieć je odpuszczam i zrobie przerwe tem tydzień i chce wystartować z nowym planem od nastęnego tygodnia. Myśłe że plecy zdązą się zregenerować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
to nie kwestia regeneracji

może ruch niestabilny, może za duży ciężar trudno wyczuć

zrób off i przypomnij mi się w przyszłym tygodniu to coś ułożymy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 476 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2763
Myśle ze technika zaszwankowała przy duzych obciążebich i stąd ból pleców, plan chcielbym zrobić do niedzilei i w najbliższy poniedzilem juz coś ruszyć.
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
to coś zmontujemy przypomnisz się czy modyfikujemy teraz?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 476 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2763
jak bedziesz mial chiwile czasu, nie musi być teraz noze być w inny dzień. U góry posta jest mój plan i moje wypowiedzi do niego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
Trening A

1) przysiad przedni 3 serie
(chciałem to ćwiczenia zmienić. nie pasuje mi za bardzo, strasznie po barkach i obojczyku boli podcza wykonywanie go)
tutaj pewnie technika chwytu szwankuje sztanga ma spoczywać na przednim aktonie barków a podtrzymujesz tylko palcami żeby nie zjechał możesz zamienić na klasyczny przysiad
2) podciąganie na drążku 3 serie
(chciełęm zostawić, super ćwiczonko) i tak ma być najlepiej z obciążeniem
3) wyciskanie na płaskiej 3 serie
(mysle żeby tu dać wysiskanie wąskie) możesz dac pompki na poręczach
4) wyciskanie na barki od czoła 3 serie
(zmienić na 2s Unoszenie sztangielek bokiem w górę w pochyleniu i 2s Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami, czyli w sumie 4s w tym ćwiczeniu) ujdzie ale lepiej dać push press
5) uginanie ramion 2 serie/uginanie z supinacją nadgarstka 2s
(zostawić uginanie z supinacją nadgarstka 2s Kobielem w palnie połowe planu jednym ćwiczeniem i polowe drugim)


Trening B

1) martwy ciąg 3 serie
(najchętniej bym zostwwic bo bardzo lubie to ćwiczenie ale już mi obciążenia brakuje do tego ćwiczenia, jak zostawie to ćwiczenie to już po 3 tygodniach ćwiczeń nie dołoże już nic na sztange)
2) wiosło hantlą dynamiczne 3 serie
(zostawić) zamień na wiosło półsztangą
3) wyciskanie hantli skos 3 serie
(zsoatwić zmiejsze tylko skos bo teraz robiłem pod większym)
4) podciąganie sztangi do brody 2 serie
(zostawić) połowiczne, choć może być wycisk hantli
5) Wykroki sztanga/sztangielki 3s
(wywalić nie nierpie tego ćwiczenia, Mozę dac MC na prostych nogach albo "dzien dobry: tu nie wiem co dać) nic z tych rzeczy tutaj daj wyskoki z pełnego przysiadu 3 serie po 10
6) pompki na poręczach (triceps) 2 serie
(zostawić i myśle żeby dołożyć jeszcze 2 s na triceps wyciskanie francuskie siedząc sztangielka)

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 476 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2763
Oki zastosuej się do tego. Mam pare patyn jak zwykle bo kurde jeszcze moja wiedza towysoka nie jest. W palnie A 3) wyciskanie na płaskiej 3 serie
(mysle żeby tu dać wysiskanie wąskie) możesz dac pompki na poręczach poręcze mam w planie B ale ni tric maja być na klae to łokcie w bok mają iść, czyli wąski czy pompki dać??
"ujdzie ale lepiej dać push Press" cholera nie kojarze jak to wygląda ale sprawdze i zastasoje.
"zamień na wiosło półsztangą" ćwicze w domu nie posiadam jej, tylko hantle, gryf dlugi i łamany
"połowiczne, choć może być wycisk hantli" ja wykonuje tak jak w atlasie ćwiczeń podciąganie
"tutaj daj wyskoki z pełnego przysiadu 3 serie po 10" jeszcze tego nie robiłem musze sprawdzić jak to wykonywac

A tam gdzie nie poprawiałaś zostaje jak jak napisałem tak?? Czyli zgadzasz się np. na 4 seri na triceps o tutaj 6) pompki na poręczach (triceps) 2 serie
(zostawić i myśle żeby dołożyć jeszcze 2 s na triceps wyciskanie francuskie siedząc sztangielka)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
Oki zastosuej się do tego. Mam pare patyn jak zwykle bo kurde jeszcze moja wiedza towysoka nie jest. W palnie A 3) wyciskanie na płaskiej 3 serie
(mysle żeby tu dać wysiskanie wąskie) możesz dac pompki na poręczach poręcze mam w planie B ale ni tric maja być na klae to łokcie w bok mają iść, czyli wąski czy pompki dać?? daj poręcze zobaczysz różnice łokcie szeroko na boki to wersja na klatkę świetna sprawa
"ujdzie ale lepiej dać push Press" cholera nie kojarze jak to wygląda ale sprawdze i zastasoje.
to wyciskanie żołnierskie stojąc w wybiciem z nóg wpisz na youtubie i znajdziesz wszystko
"zamień na wiosło półsztangą" ćwicze w domu nie posiadam jej, tylko hantle, gryf dlugi i łamany półsztanga to nic innego jak sztanga z jednej strony obciążona a na drugą częścią wiosłujesz jak nie kojarzysz wrzucę Ci filmik
"połowiczne, choć może być wycisk hantli" ja wykonuje tak jak w atlasie ćwiczeń podciąganie to podciągaj do górnej części brzucha
"tutaj daj wyskoki z pełnego przysiadu 3 serie po 10" jeszcze tego nie robiłem musze sprawdzić jak to wykonywac
to ćwiczenia masakruje uda zobaczysz że dobre sam przetestowałem
A tam gdzie nie poprawiałaś zostaje jak jak napisałem tak?? Czyli zgadzasz się np. na 4 seri na triceps o tutaj 6) pompki na poręczach (triceps) 2 serie
(zostawić i myśle żeby dołożyć jeszcze 2 s na triceps wyciskanie francuskie siedząc sztangielka)
nie przesadzaj z tricepsem zostaw jedno ćwiczenie na triceps



w razie pytań pisz

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan przykładowy na jeden dzień

Następny temat

split na masę.proszę o pomoc

WHEY premium