SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kondycja a bieganie na biezni

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11078

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 115
Witam.

Chodze na silownie 3-4 razy w tygodniu i po kazdym treningu silowym biegam na biezni. Bardzo jednak zastanawia mnie fakt, ze pomimo tak dlugiego okresu biegania nie zwieksza mi sie kondycja :/ Moje maksimum z ogromnym wysilkiem to 15 minut biegu 10 km/h. Biegam co drugi dzien i nie moge nigdy przebiec wiecej niz 15 minut, ktore jest dla mnie na prawde nie malym wyczynem...
Gdy mialem 10-12 lat chorowalem na astme, ale teraz calkowicie mi to przeszlo. Czy ktos wie dlaczego nie zwiekza mi sie kondycja i dlacego 15 minutowy bieg jest dla mnie takim wysilkiem mimo ciaglego biegania przez poltora miesiaca co drugi dzien?


dzieki i pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
Nie do końca tak ocenia się kondycje, nie tylko ważny jest czas ale tętno jakie masz w trakcie treningu. Jeśli go nie monitorujesz to ciężko powiedzieć jak to z twoim biegiem jest. Ważne też jest co robisz na siłowniki, jaki masz wiek,wagę, tętno spoczynkowe, czy bieżnia np. ma nachylenie,ect.
Jeśli zależy ci na poprawie kondycji, lepszy będzie trening HIIT w dni nie treningowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 115
18 lat, tetno przy wysilku wg. maszyny +-180. Jestem chudy, calkowicie sprawny. Bieznia bez nachylenia. Jesli chodzi o dni nie treningowe to nie, nie chce poswiecac calego swojego zycia silowni :)

Zmieniony przez - ask4 w dniu 2009-07-17 23:19:46

Zmieniony przez - ask4 w dniu 2009-07-17 23:20:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 294 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3150
Masz puls 180+/- ?? Dość spory ....
Może spróbuj na świeżym powietrzu wtedy lepiej to wpłynie na twoją wydolność, bądź zmień właśnie trening na HIIT

Aktualnie zajmuję się nauką na Akademii Morskiej W Gdynia na wydziale Mechaniki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22984
Jeżeli ty po treningu siłowym chcesz sprawdzać swoją faktyczną kondycje, to powodzenia :D
Przede wszystkim odradzałbym bieganie PO treningu na bieżni(szczególnie w dni kiedy robisz plecy). Nie wiem jak Ty, ale ja po biegu dłuższym niż 15minut na bieżni odczuwam dyskomfort w dolnej części pleców. Swój trening na siłowni zaczynaj (a nie kończ) bieganiem- podkręcisz tętno, organizm się odpowiednio rozgrzeje. I proponowałbym patrzeć na dystans, a nie na czas, np. na początek 1,5km i powoli zwiększaj tempo biegu, a później dystans. Oczywiście z bieżni nie mają schodzić zwłoki, tylko porządnie rozgrzany i przygotowany do ostrego wysiłku siłowego chłopak :D

Aha, tętno które podaje maszyna moim zdaniem można o kant dupy roztrzaskać :P
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 115
to nie jest tak, ze ja sprawdzam moja kondycje tylko po prostu chce ja budowac. Zwiazku z tym dziwie sie, ze po okresie 1.5 miesiaca treningow kondycja stoi w miejscu :/Po takim okresie 15 minut chyba powinienem przebiegac bez wiekszych problemow... Szczerze powiedziawszy mi trener mowil, ze powinno sie robic aeroby po treningu :) wtedy spala sie ponoc bardziej tluszcz :P

Zmieniony przez - ask4 w dniu 2009-07-24 20:24:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1374 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9255
ja również ćwiczę na siłowni domowej ale mam bieżnie, kiedyś (dwa miesiące temu) biegałem na koniec treningu po 10 minut około 1400m i było ok, teraz biegam raz czasami dwa razy w tygodniu i tez jest ok nie biegam tyle co dla kondycji a żeby spalić trochę deko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 198 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5059
ten temat mnie rozpier...

stary biegasz co 2 dzień przy tętnie 180??? masakra...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 294 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3150
Najlepiej to sobie przeczytaj to.
https://www.sfd.pl/Wysoki_puls_przy_biegu-t380262.html 

Aktualnie zajmuję się nauką na Akademii Morskiej W Gdynia na wydziale Mechaniki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 115
nie wiem jakie jest faktyczne tetno, bo tak pokazuje bieznia a to urzadzenie jest takie,ze nawet jak nie przykladam rak w to "specjalne" miejsce to sie nagle zalacza i pokazuje sie na wyswietlaczu np. 150 :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1374 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9255
to sam sobie zmierz kładziesz dwa palce na tętnice i liczysz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o pomoc w ułożeniu diety bez białka mleka i soi

Następny temat

Dieta

WHEY premium