SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kofeina i serce

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3042

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 62 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 462
pamiętam w jakimś men's health przeczytałem, że kofeina ( filiżanka z 3 łyżeczkami kawy chyba ) przed wysiłkiem zmniejsza dokrwienie serca o ~30%, choć było powiedziane, że tylko osoby z problemami sercowymi powinny się tego obwiać, to jednak chyba nie jest to wskazane? ale nigdzie więcej nie mogę znaleźć takie informacji, wszędzie piszą, że zwiększa wytrzymałość itp. oprócz tutaj coś: http://www.awf.krakow.pl/wydaw/ms000402.htm#gra "Ponadto badania przeprowadzone w ostatnim dziesięcioleciu wskazują, że kawa parzona bez bibułowego filtrowania zawiera rodzaj pochodnej tłuszczu, który może być szkodliwy dla prawidłowej czynności układu sercowo-naczyniowego." ktoś wie o tym coś więcej?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Spożycie kawy nie przyczynia się do zwiększonego ryzyka chorób serca i układu krwionośnego, ale zwiększa czynniki je powodujące, mianowicie poziom homocysteiny i ciśnienie krwi. Spowodowane jest to występowaniem w kawie kwasu chlorogenowego.

W niefiltrowanej kawie tworzą się dwa związki, kafestol i kahweol, które mogą podnosić poziom cholesterolu.

A w Men's Health zazwyczaj piszą głupoty.

Zmieniony przez - Charon w dniu 2007-02-04 03:10:10

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1187 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21154
http://www.tchibo.pl/939.html 

Tam pani doktor pisze cos zupelnie odwrotnego, ale nie wiem czy jest to na 100% pewne bo przeciez ma to byc reklama
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 4672 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31505
W kazdym artykule pisze co innego i napewno (przynajmniej ja) nie bede wierzyw we wszystkie Ja zawsze przed treningiem piję kawe i żyje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1234 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13825
odnosnie kawy sa 2 punkty widzenia

1 z nich odnosi sie do osób zdrowych niemajacych dolegliwosci z sercem, ukł krązenia itp itd dla nich wypicie 2 filizanek kawy ( nie za mocnej ) nie bedzie miało negatywnych skutków ubocznych wręcz przeciwnie kawa bogata w antyutleniacze działa poniekąd regeneracyjnie .
2 punkt widzenia odnosi sie do osób majacych problemy z sercem i podobnymi układami w ciele człowieka dla nich picie kawy moze byc niekozystne (a nawet jest niekozystne)

Jak widac konieczne jest umiejscowienie sie w którejs z grup . bedąc w 1 grupie nie mozna zapominac iz kawa w wiekszych ilosciach napewno zadziała zle na organizm.Tak wiec i ta grupa musi zwrócic uwage na ilosc wypitej kawy . jak pisałem 2 filizanki kawy niezamocnej są swietnym elementem relaksującym i pobudzajacym ( np z rana) dobrze jest aby podczas picia kawy zaopatrzec sie w preparaty mineralno witaminowe gdyz kawa wyplukuje minerały z organizmu.

:)

za Ruch za HKS pojdziemy az po życia kRes :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Do autora, jak nie masz wysokiego ciśnienia, nie palisz fajek, jesteś nałogowym alkoholikiem, masz wysoki poziom cholesterolu, itd, to nie ma się czym przejmować.

Przyjmowanie preparatów multiwitaminowych razem z kawą nie jest najlepszym pomysłem.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1234 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13825
charon jesli te preparaty witaminowe to teks do mnie to mam rozumiec iz chodzi ci o przyjmowanie witamin i zapijanie ich kawą !!!!!!! fakt tego nie napisalem ale wydaje mi sie to oczywiste :)

za Ruch za HKS pojdziemy az po życia kRes :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
dobrze jest aby podczas picia kawy zaopatrzec sie w preparaty mineralno witaminowe gdyz kawa wyplukuje minerały z organizmu.

Ja to zrozumiałem inaczej, ale ważne że wyjaśnione.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1234 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13825
PODCZAS chyba o ten wyraz Ci chodzi moze moj bląd albo twoje zbyt dociekliwe czytanie tekstu :P:P


ale nic dobrze ze zwracasz na cos takiego uwage :)

pozdRo :)

za Ruch za HKS pojdziemy az po życia kRes :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening poznym wieczorem

Następny temat

CO ILE GODZIN....... [BŁAGAM ODP]

WHEY premium