SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kilka pytan odnosnie kosza!!

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4628

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 272 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1249
a)jak sie nauczyc wybijac mocno z prawej nogi (wybijam sie z lewej bo jestem lewo nozny i lewo reczny a lewa lydke mam 2 razy lepeij umiesniona i wyrzezbiona od prawqej poniewaz duzo gram w noge i kopia zwykle nia i tak sobiew mysle ze jakbym sie nauczyl wybijac z lewej tak ja z prawej to bym mial wyskok z 10 cm wiekszy podczas gry w kosza z tej nogi niz z prawej jak to zrobic??
b)ja gram w wakacje tak od 3-5 h dziennie w kosza i prawie zwasze jak rano sie budze albo jak siedze bola mnie lydki od przetrenowania i do tego jescze jezdze 20 kilasow dziennie na rowerze i cwicze na silce miesnie dwuglowe (to sa te tylnie) i pytanie jest takie iloe bym musial zrobicprzerwy od tych cwiczen zeby zobaczyc prawdziwe efekty wyskoku??

c) mam 198 cm wzrostu i oczywiscie duza reke a mimo to nie moge zlapac pilki od kosza w jedna reke zawssze mi spada odrazu albo po kilku sekundach mozna to jakois udoskonalic (mam pilke spaldinga z kompozytu skory ale pili gumowe do kosza nie poscierane dam rade utrzymac ale nie tak jak np carter czy inni dunkerzy sobie w locie trzymaja bez peeku w 1 rece czy to wina mojej pilki?

d)ja chce isc do klubu juz raz bylem ale szybko skanczylem ta przygode mimo ze trener sie o mnie wciaz pyta i nie wie m czym lepiej trenowac czy jakims kompozytem na asfalcie czy moze nike 500(ta pilka mi sie klei niesamowicie zreszta chyba jaK KAaademu ale to guma i nie wiem czy latwo bedzie mi sie przelozyc z gumy na skore na parkiecie czy pilki ligowe ze skory sa tez tak latwe do opanowania jak nike 500??
e) jaka jest roznica miedzy wyskokiem na parkiecie szkolnym(nie jakims tam z ebl wysokiej klasy) a wyskokiem na asfalcie??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 341
5 - to rozmiarpiłki mini basketu czyli dzieciaków do lat hm... bodajze 11 albo 12
6 - od zeszłego roku to oficjalna piłka kobiet w PLKK i w grupach młodzieżowych

Remember, keep yourself alive... this is most important thing...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 272 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1249
sorry tam powinno byc ze jestem lewo nozny i reczny i mam lewa 2 razy lepiej umiesniona ale podczas gry w kosza przy dwutakcie wybijam sie prawa 2 razy mniej umiesniona jak zrobic zeby wibija sie rownie mocno i dynamicznie z lewej nogi tak jak z prawej bo tak lekko to ja umiem przy dwutakcie ale wyskakuje nia jakies 30 cm mniej od prawej mimo ze jest mocniejsza lydka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
1 - to ze masz wieksza i silniejsza łydke nie znaczy ze jak sie nauczysz "wybijac" to bedziesz mial lepszy wyskok, zapewne bedziesz musial duzo pracowac nad dynamika i technika wtedy

2 - około 2 tyg

3 - cwicz miesnie przedramion np tymi sciskaczami

4 - różnica? hmm.. w sumie jakas roznica jest ciezko dokladnie okreslic wg mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1115 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6377
pavlo odpowiedzial na wszystko ja tylko dodam:
wyskok na parkiecie moze nawet byc o 5 albo wiecej cm
wiekszy niz od tego na betonie a to dlatego ze parkiet
sprezynuje wybicie i amortyzuje w ostatnie fazie skakania,
beton tego nie robi i niesamowiscie szybko niszczy
kolana i inne stawy, czasem bola tez kosci np. piszczel
hehehe
tak wiec jak masz skakac to rob to na parkiecie
wyjdzie Ci to na zdrowie i na wyskok

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 808 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8218
Tak mi sie skojarzylo co do pilek akurat, kurcze b duzo osob ma ta nike 500 i sobie ja bardzo chwali, jak ja nia gralem to sie baaardzo wysoko odbija i jak sie ja lapie to to wlasnie nie jest skora tylko nie wiem co - takie kropki jakby nie? Ja mam nike 1000 i na pcozatku myslalem ze jakas beznadziejna jest bo sie wlasnie nisko bardzo odbija, ale jak kozlujesz tuz nad ziemia albo jak jakis drybling to w sam raz jest, nie "spada" na ziemie, a jak robie to nike 500 to z wysoko mi sie odbija i przez to mi ucieka pila czzasami i teraz tylko umiem grac juz to swoja

sorki za off topic


A co do pytan, to to nie jest regula, ze musisz sie wybijac mocniej z tej, ktora masz lepiej umiesniona, jak pavlo pisal dynamika jest potrzebna.
Chwyt pily mozna wlasnie cwiczyc takim koleczkiem, chodzi zeby je sciskac (cwiczy sie wtedy wlasnie przedramie)

Jesli chodzi o wybijanie to mysle, ze na sali jest latwiej troszke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1115 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6377
ja mam nike 500 fajna jest ale i zadko ja chwyce,
zalezy tez od dnia, ale to ze sie wysoko odbija czy
nie to poczesci uregulowac mozna cisnieniem powietrza w pilce

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
a ja mam 2 meteorki i jedna nike 500 fajne piłeczki ale co racja to ze sie odbijaja wysoko ale tez zalezy od pogody
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 808 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8218
no moze to zle napisalem, moze sie wlasnie ona ok odbija a ta moje nisko hehe no zenon spusc z niej calkowicie powietrze to zlapiesz mysle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
zapomnialem napisac co do nike 1000 wg mnie to kozacka piłeczka, sam na nia polowalem ale skoro mam juz 3 pilki to bez przesady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1115 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6377
....to bez przesady musze ja miec
wazne zeby pila byla, a cienkiemu i pilka nie pomoze
hehe zartuje

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
tez musze pocwiczyc chwyt pilki, przydaje sie to nie tylko do wsadow...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Koszykówka NBA

Następny temat

rowerek na czczo

WHEY premium