Stacki kreatynowe są to suplementy, które oparte są o mieszankę różnych form kreatyny, zazwyczaj z dodatkiem substancji, które mają na celu usprawnić i spotęgować jej działanie. Oznacza to, że w produkcie zazwyczaj znajdziemy takie formy jak: monohydrat, jabłczan, chlorowodorek, chelat magnezowy czy też orotan kreatyny.

  1. Czy warto stosować suplement tego typu?
  2. Główne zalety korzystania ze stacków
  3. Czy są stacki kreatynowe bezpieczne?
  4. STACKI KREATYNOWE RANKING TOP10

Co więcej, suplement posiada takie dodatki jak: beta-alanina, arginina, aminokwasy BCAA, które mają za zadanie podnieść wartość biologiczną suplementu, jak i nasilić działania kreatyny, poprzez wykazywanie funkcji synergistycznych.

Czy warto stosować suplement tego typu?

Suplementacja stackiem kreatynowym, dedykowana jest głównie osobom, które oczekują nieco więcej od suplementu, niż w przypadku wykorzystania formy pojedynczej. Oznacza to, że poprzez dodatki, z jakimi jest połączona cząsteczka monohydratu, istnieje możliwość podniesienia efektywności cyklu. Co więcej, jak zostało wspomniane we wstępie, dodatki występujące w stacku kreatynowym posiadają właściwości wsparcia działania kreatyny, co powiązane będzie znasileniem jej oddziaływania na organizm. Dodatkowo często zdarza się tak, że osoby, nie czujące suplementacji pojedynczym środkiem, dużo lepiej opisują działanie stacka i wyżej oceniają suplementację tego typu.

stacki kreatynowe

Główne zalety korzystania ze stacków

  • Silne działanie wspomagające rozwój siły. Podobnie jak kreatyna, stacki kreatynowe bazują na mechanizmie zwiększania fosforanu kreatyny w mięśniach, co powiązane jest bezpośrednio z większą ilością energii do treningu, jak i możliwością stymulowania większej siły mięśniowej, a także wytrzymałości, ze względu na dostępność energii.
  • Synergia składników aktywnych. Zawarte w produkcie dodatki, jak np. beta-alanina, doskonale współgrają z kreatyną i jej formami, przyczyniając się do poprawy efektywności cyklu.
  • Różnorodność form kreatyny. Jest to sposób na to, aby wspomóc organizm osoby bardziej odpornej na działanie pojedynczych form kreatyny. Pomimo że mechanizm działania każdej formy kreatyny jest podobny, jednak wykorzystanie ich w formie mieszanki, pozwala osiągnąć nieco inny efekt biologiczny, ze względu choćby na dodatek tworzący molekułę.

Czy są stacki kreatynowe bezpieczne?

Zdecydowanie nie ma powodów do obaw, wykorzystując stacka w suplementacji sportowej. Suplementy bazujące na kreatynie są całkowicie bezpieczne, a długoletnie badania nad wpływem kreatyny np. na czynność nerek, czy pracę wątroby, nie wykazały działania negatywnego. Jeżeli korzystasz z suplementacji w sposób prawidłowy, zgodny z zaleceniami, nie będzie ona miała negatywnego wpływu na organizm.

Treść przygotował: Tomasz Maciołek - Fizjoterapeuta i Trener

STACKI KREATYNOWE RANKING TOP10

Stosunek jakość/cena

1. ALLNUTRITION Crea DX3 500g

stack crea

Nowość od firmy ALLNUTRITION to połączenie 3 form kreatyny, które zostały dodatkowo wsparcie działaniem beta-alaniny i solidnej porcji leucyny, która ma na celu zmaksymalizować działanie anaboliczne stacka. Wykorzystanie takich form, jak jabłczan, monohydrat i chlorowodorek, daje nam pewność, że suplement zadziała w każdych warunkach. Co więcej, wykorzystanie potreningowe, będzie przekładało się na nasiloną syntezę białkową, pozwalając szybciej osiągnąć próg leucynowy, niezbędny do tego, aby budowa masy mięśniowej była w ogóle możliwa.

2. Universal Nutrition Storm 756-836g

storm stack

Storm to klasyczny stack kreatynowy, który wystarczy do tego, aby zrobić na nim samodzielny cykl, bez konieczności włączania dodatkowej suplementacji. Produkty firmy Universal cieszą się renomą na rynku suplementacji, a Storm jako jeden z nielicznych “dawnych lat” stacków, utrzymuje nadal dobrą pozycję, dając znakomite efekty podczas suplementacji. Warto połączyć go z Shockiem, aby poczuć prawdziwą moc kultowego zestawu.

3. Olimp Creatine Xplode 500g

creatine stack

Zaawansowana mieszanka aż 6 form kreatyny od firmy Olimp to silny konkurent wśród stacków na rynku suplementów diety. Xplode nie zawiera monohydratu, co jest sporym plusem dla osób unikających tej formy, ze względu na możliwe działanie nasilające gromadzenie wody. Co więcej, firma wskazuje na to, że w suplemencie znajduje się ich sztandarowy produkt, a mianowicie Creatine Magna Power, który to cieszy się wzorowymi opiniami i chętnie jest kupowany przez szerokie grono osób trenujących, nie tylko kulturystykę.

4. TREC Nitrobolon II Powder 1100g

nitro stack

Niro swego czasu nieźle namieszało na rynku produktów zawierających połączenie kilku form kreatyny. Wszystko za sprawą dodatków działających stymulująco na syntezę tlenku azotu, co ma za zadanie wspomóc produkcję wewnątrzustrojowej kreatyny, nasilając działanie produktu. Suplement cieszy się uznaniem wśród osób trenujących, nie raz powracają do tego środka, chcąc po prostu korzystać z solidnego wsparcia.

5. Pvl Mutant CreaKong 300g

creakong

Firma PVL miała na celu wypuszczenie stacka, który będzie dostarczał wysokiej jakości mieszankę kreatyny, a jednocześnie będzie przystępny cenowo i taki też cel został osiągnięty. Skład suplementu jest bardzo prosty i na tym polega cały sekret jego działania. Bez zbędnych wypełniaczy, bez dodatków, które tak naprawdę niewiele wnoszą do efektu końcowego. Dzięki tego typu zabiegom dostajemy solidny stack w przystępnej cenie.

6. Dorian Yates CREAGEN 600g

creagen

Produkt od Doriana Yatesa jest to stack, który ma za zadanie skupić swoje działania na podniesieniu anabolizmu organizmu. 5 form kreatyny, gdzie znajdziemy m.in. chlorowodorek, czy cytrynian kreatyny, został dodatkowo uzupełniony o formułę aminokwasów, jak i kompleks wpływający na stabilizację pH, tak, aby wykorzystać, jak najwięcej spożytego środka i zwiększyć jego biodostępność.

7. Hi-Tec Nutrition A.M.G 875g

amg stack kreatynowy

AMG jest to zaawansowany stack kreatynowy, który posiada kilka kompleksów, których celem jest wsparcie organizmu w sposób kompletny. Sam producent zalicza go do produktów typu ALL IN ONE, czyli takich, które dostarczają wszystkiego, co potrzebne do rozwoju muskulatury bez konieczności dodawania innych suplementów, o działaniu stricte pro anabolicznym. Na uwagę zasługuje “matrix hormonalny”, którego celem jest optymalizacja układu dokrewnego.

8. Iron Horse Crea Fight 2.0 840g

crea fight stack

Stack kreatynowy dedykowany głównie sportowcom uprawiającym sporty walki. Jego skład, ma za zadanie maksymalnie ograniczać działania kataboliczne, a nasilać efekt anabolizmu. Jako jedyny z rankingu posiada znaczny dodatek węglowodanów i białek, które dodatkowo mają za zadanie odżywić mięśnie w okresie okołotreningowym, wspomagającym tym samym wykorzystanie związków aktywnych na potrzeby budulcowe i regeneracyjne.

9. Fitness Authority Crea Core 350g

fa crea core

To prosty stack kreatynowy, którego celem jest wsparcie organizmu trzema formami kreatyny o skutecznym działaniu. Co więcej, produkt sam w sobie ma za zadanie również nasilić procesy anaboliczne, powiązane z większą sekrecją testosteronu poprzez umieszczenie w suplemencie ekstraktu z kozieradki. 4-hydroksy-izoleucyna wykazuje również wsparcie w funkcjonowaniu gospodarki insulinowej, co przekłada się na efektywniejsze wykorzystanie glukozy.

10. Scitec nutrition Hot Blood 3.0 300g

stacki kreatynowe

5 zaawansowanych form, których celem jest maksymalne podniesienie poziomu anabolizmu, wsparte takimi dodatkami jak matrix aminokwasów, antyoksydantów, czy substancji o działaniu pompującym, ma za zadanie zmaksymalizować efekty treningowe. Co więcej, dodatek kofeiny czy magnezu, ma za zadanie wspierać funkcje układu nerwowego, co przekłada się na znaczne podniesienie efektywności treningowej.

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (21)
basmann

Przyznam że wolę po swojemu montować połączenia i odpowiednie dawki kreatyny, betki itd.
ale po stacki czasami też sięgam :)

0
tobiasz90

z batdzo czystym sumieniem polecam creakong. Za każdym razem czuję sie jakbym pierwszy raz brał kreatyne :)

1
milwall

Zgadza się fajny skład, i spoko cena, wiadomo za co się płaci.

0
anubis84

Racja, prosty i bardzo fajny skład.

0
karolek87

Nitrobolon ciut wyzej powinien, być pamiętam jak pierwszy cykl na nim robiłem, efekty były niesamowite.

0
celnar

zgadza się, też to moja pierwsza kreatyna była, inni myśleli że sterydy biorę tak się rozrosłem.

0
anubis84

Dobry, ale w porównaniu do obecnych produktów z tym składem to cena przeraża troszkę

0
carlitoss

Storm kiedyś to było coś, obecnie chyba skład musieli chyba zmienić bo już tak tego nie odczuwam, creakong spoko jeśli chcemy stacka bez dodatków.

0
szpena

U mnie do tej pory storm na pierwszym miejscu, zawsze są dobre efekty na cyklu.

0
anubis84

raczej nic sie nie zmieniło w składzie, może tak być że pierwszy cykl zawsze najlepszy.

0
majk30

Xplode z olimpa bardzo fajny, czuć że działa, wyniki siłowe podskoczyły w górę.

0
anubis84

Bardzo fajny produkt o dobrym składzie.

0
raptor21

Nitrobolon by się tu przydał w zestawieniu, bardzo fajny produkt.

0
anatom1

Creacong, nic lepszego w tym przedziale cenowym się nie znajdzie, skład bardzo fajny bez zbędnych wypełniaczy.

0
anubis84

I o to chodzi by zrobić produkt bez wypełniaczy, same frakcje kreatyn w składzie.

0
bogies

Jestem bardzo zadowolony z kapsułek Crea sx3. Kreatyna sprawdzona i skuteczna. Jak najbardziej polecam.

0
kraska22

Nie miałam okazji testować, myślicie ze warto w porównaniu do monohydratu ?

0
anubis84

Warto spróbować, może się okazać ze lepiej reagujesz na inne formy kreatyny np w porównaniu do monowodzianu.

0
szasiu

Storm nieprzerwanie od lat trzyma skład i poziom, najlepszy cykl na nim miałem

0
anubis84

Ogólnie uniwersal ma dobre produkty, a storm to już klasyk.

0
MichuCMAZ

Pvl Mutant CreaKong 300g Jak Dla Mnie Najlepszy Siła i Masa Petarda

0