SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak zrzucić brzuch

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1456

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 33
Witam wszystkich użytkowników forum!:)

Chciałbym prosić Was o pomoc. Otóż nie podoba mi się mój brzuch. Nie jest on bardzo duży, ale jednak wygląda dość nieestetycznie. W zeszłe wakacje próbowałem "szóstki Weidera", ale wykonywałem ją tylko przez 20 dni, gdyż pojawiły się u mnie bóle pleców z tym związane (swoją drogą, jaka mogła być tego przyczyna? Czy źle wykonywałem ćwiczenia?), a efektów niestety nie osiągnąłem żadnych. Wydaje mi się, że takie ćwiczenia niewiele mi pomogą, gdyż trzeba jakoś spalić tkankę tłuszczową. Dlatego w te wakacje postanowiłem postawić na dietę i bieganie.

I tu pojawia się pytanie: jaka dieta byłaby dla mnie najlepsza? Zaznaczam, że nie zależy mi na uzyskaniu jakiejś muskulatury, chodzi mi tylko o pozbycie się brzucha. Moja waga mieści się w normie - waha się w granicach 72-74 kg przy 180 cm wzrostu. Proszę o pomoc.:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
jaka dieta byłaby dla mnie najlepsza

Nie wiemy tak naprawde nic o tobie, co jadłęs wczesniej, jak czesto, itd? Przy twoim wzroscie waga masz w normie.

Wypełnij ankiete i podaj szczegółowe dane.

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 33
Odpowiadając na twoje pytanie, Akneraj: trochę wstyd się przyznać, ale nie bardzo dbałem o to co spożywam. Jadłem to co chciałem, kiedy chciałem (słodycze, niezdrowe jedzenie na mieście). Do tego dochodzą spore ilości piwa, a w konsekwencji jedzenie o późnych porach. Tak więc zmiana w moim jadłospisie musi być dość radykalna. Sprawę ułatwiają mi wakacje i więcej wolnego czasu, co jak sądzę pozwoli mi się bardziej zdyscyplinować:)

Zamieszczam swoją ankietę. Wynika z niej moja kompletna ignorancja i zupełny brak doświadczenia w tej materii. Dlatego też proszę o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników forum. Nie chciałbym się katować jakąś drakońską dietą, gdyż nie ma chyba takiej potrzeby. Moja waga jest w normie, problem stanowi tylko nieestetyczny brzuszek. Jestem w stanie zrezygnować z moich niezdrowych przyzwyczajeń na okres wakacji w zupełności. Jak dotąd myślałem o jakiejś formie diety wegetariańskiej, rozłożonej na 5-6 posiłków dziennie w połączeniu z aktywnością fizyczną. Na wyrobieniu muskulatury mi nie zależy. Nie chciałbym jednak, aby mój wysiłek poszedł na marne. Tak więc proszę o pomoc:)

Płeć : mężczyzna
Wiek : 23
Waga : 74
Wzrost : 180
Obwód klatki : 93
Obwód ramienia : 32
Obwód talii : 92
Obwód uda : 56
Obwód łydki : 37
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : nie wiem jak to ocenić. Tkanka tłuszczowa w nadmiarze występuje u mnie w każdym razie tylko na brzuchu.
Aktywność w ciągu dnia : siedzący tryb życia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : spacery, bieganie
Odżywianie : problemem są słodycze, jedzenie na mieście i piwo;) Chcę z tych rzeczy jednak zrezygnować
Cel : redukcja tkanki tłuszczowej na brzuchu (w innych miejscach raczej w normie)
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : bieganie, ćwiczenia w domu (brzuszki)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : jeżeli istnieje coś takiego;)
Stosowane wcześniej diety : nie trzymałem się nigdy żadnej diety


Zmieniony przez - bilbao w dniu 2010-06-27 12:37:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Moim zdaniem najbezpieczniejsza bedzie dla ciebie dieta zbilasowana, w kazdym posiłku weglowodany, białka i tłuszcze. Musisz przy tym uwazac, by weglowodany nie pochodziły ze złych źródeł i by były jak najmniej przetworzone. Wybieraj dobre źródła białka i tłuszczy. O tym sobie mozesz poczytac w artykule Moralesa.

Uwazam, ze 'wyczyszczenie' twojej diety z produktów przetworzonych, zawierających cukier i dodatki chemiczne doprowadzi juz do zmian w twoim organizmie i nie bedziesz musiał stosować drastycznych diet. Przejscie na zdrowsze odzywianie napewno wpłynie pozytywnie na redukcje. Oczywiscie 5-6 posiłków dziennie i do tego treningi siłowe napewni przyniosą efekty.

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 33
Dziękuję za odpowiedź. Ale czy możliwe jest uzyskanie pożądanych efektów w okresie wakacji, stosując taką zbilansowaną dietę? Czy nie powinienem jakiejś bardziej rygorystycznej diety stosować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Na początku nie

poczekaj na efekty

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Zbilasnowaną mozesz zawsze stosować , nie tylko w okresie wakacji . Musisz byc konsekwentny w soim postanowieniu ...
Ale dlaczego od razy rygorystyczną? Chesz sie od razu zniechęcić. Proponuje Ci łatwiejszą droge ;)

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zmiana stylu życia...z endoprotezą stawu biodrowego

Następny temat

15lat 76kg 177cm

WHEY premium