SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak sądzicie? stagnacja po 4 latach?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2386

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 101 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 242
Trenuje 4 lata, zrobiłem w sumie ok 18 kg masy, na treningu, odżywianiu i suplementacji. Nie brałem nigdy koksu. Jestem w takim momencie "przygody z kulturystyką", kiedy nie mogę ruszyć dalej z postępem na sile i masie. CO WIĘC DALEJ?

dj_kozi

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 101 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 242
no zaraz,
mówiłeś o cyklicznym, ja mówię że tak ćwiczę,
ktoś wspominał o regeneracji, 1 miesiąc w roku to mało? (odpoczynek od treningu), niektórzy jeszcze regeneracyjnym nazywają ćwiczenie na małych ciężarach (ja też mam takie cykle, więc wyszło by dużo więcej niż jeden miesiąc)

dj_kozi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2152
jak chcesz sily nabrać no to polecam kreatyne np: CREAPURE MONOHYDRATE do tego zakup glikoze wpań i możesz jeszcze kupić odrzywke na mase np:mass xxl i oczywiście jeszcze jakiś dobry trening na siłe.
:-]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2152
Masz od razu mój trening na siłe


1 dzień-barki i bicepsy
2 dzień-nogi
3 dzień wolny
4 dzień-klatka i tricepsy
5 dzień-grzbiet

PROGRAM ĆWICZEŃ

1 DZIEŃ:
BARKI
-wyciskanie sztangi z klatki piersiowej i zza karku w siadzie (na zmianę) 6x 6-10
-wyciskanie sztangi podchwytem z klatki w staniu-3x 6-10
-unoszenie ramion przodem w górę ze sztangielkami w staniu 5x 8-10
-unoszenie ramion bokiem w górę ze sztangielkami w opadzie 5x10

BICEPSY
-uginanie ramion ze sztangą w staniu-2 serie rozgrzewkowe i 4 ciężkie po 6-8 powtórzeń
-uginanie ramienia jednorącz w siadzie na wyciągu bloczkowym 3x10

2 DZIEŃ:
UDA
-prostowanie nóg na hack-maszynie 4x10
-wyciskanie nogami na suwnicy pionowej 3x10

TYŁ UD I GRZBIET
-martwy ciąg 4x10
-uginanie nóg na maszynie w leżeniu 5x10

ŁYDKI
-wspięcia na palce w opadzie przodem (maszyna) 5x10-15
-wspięcia na palce w siadzie 5x10

4 DZIEŃ:
KLATKA
-wyciskanie oburącz sztangielek w leżeniu na ławce poziomej 6x6-10
-rozpiętki na skośnej ławce 3x10
-wyciskanie sztangi na skośnej ławce 3x6-10

TRICEPSY
-prostowanie przedramion na wyciągu 3x10
-wyciskanie francuskie sztanga łamaną w leżeniu 3x10
-wyciskanie wąskim uchwytem w leżeniu 4x6-10

5 DZIEŃ:
GRZBIET
-wiosłowanie sztangą w opadzie 4x6-10
-podciąganie drążka wyciągu do karku w siadzie 4x6-10
-podciąganie sztangielki jednorącz w opadzie przodem 3x12
-podciąganie drążka wyciągu do klatki w siadzie płaskim 3x10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
18 kg w cztery lata coś słabo

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak bardzo słabo, ty w 4 lata 70 kg zrobisz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sięgnij po suplementy. popraw diete
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Damy rade, tylko daj

COŚ O SOBIE ZANIM ZAPYTASZ O RADĘ wg tego szablonu:

DZIĘKI INFORMACJOM, KÓRE PODASZ będzie można od razu przejść do konstruktywnej i KONKRETNEJ pomocy w Twojej sprawie.

1.Ile czasu już trenujesz-czy robisz to systematycznie-jeśli tak-to ile czasu. Jeśli nie-to opisz jakie odstępy i jakie okresy treningów?
2.Jak trenowałeś ostatnio:3-6 miesiecy-podaj konkretny plan treningowy zawierający:
-rozkład tygodniowy treningów (z podziałem na grupy mięśniowe),
-ćwiczenia, serie, powtórzenia, procentowe cięzary, długość przerw pomiędzy seriami jaką stosowałeś,
-jakie efekty przyniósł ten trening-konkretnie:masa, tłuszczyk, rzeźba, wytrzymałość, siła, zmęczenie, spadek wagi, itd.???
3.Opisz konkretnie swoje cele-co chcesz osiągnąć: siłę, masę, wytrzymałość, rzeźbę...???
4.Podaj swoje możliwości czasowe i sprzętowe.
5.Podaj przeciwwskazania medyczne o ile takie są.
6.Opisz jaką stosowałeś do tego treingu diete-czy stosowałes?

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 101 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 242
1. W ciągu tych czterech lat trenowałem 3-4 razy w tygodniu, bez większych przerw.
2. Początkowo gdy zapoznawałem się ze wszystkimi prawami kulturystyki popełniałem większe czy mniejsze błędy w ćwiczeniu, odżywianiu itd. które z czasem były eliminowane. Od września zacząłem ćwiczyć cyklicznie, tzn.po miesiącu przerwy letnio-regeneracyjnej, przez 2 tygodnia wprowadzałem się w trening, 2 razyw tygodniu, 15 ruchów w serii, tzw. ogólnorozwojówka. Następnie zmieniłem trening na 3 razy w tygodniu, każda grupa raz w tygodniu (barki-biceps, plecy-nogi, klatka-triceps) ćwicząc po 15 ruchów w celu przygotowania mięśni do większych obciążeń. Kolejny miesiąc to odzyskiwanie strat, tzn. 8-10 ruchów w serii reszta bez zmian. Potem prze 1 miesiąc, zwiększanie masy ok. 8 ruchów, treningi 4 razy w tygodniu (2 razy klatka-triceps), dołączyłem tu Gainera, kredkę i glutę. Obacnie jestem w dwumiesiecznym cyklu siłowym (przygotowującym mnie do 2 miesięcznej masówki), ćwicze seriami 6/4/2/1. Na każdym treningu dodatkowo robie 200 brzuszków i 2 razy w tyg. przedramie. STOSUJE SIĘ REGULALNIE DO ZASADY DEZORIENRACJI MIĘŚNI!!!
Masówka przyniosła mi ok 2-3 kilo ale to było tylko czasowe, potem wszystko wróciło do poprzedniego stanu. Obecnie czuje delikatny przyrost siły, ale nie ma powodu do podadania w euforie.
Z tkanką tłuszczową nie mam większych problemów. Siła i masa uzyskana w tym czasie to była kwestia czasowa. I to mnie zastanawia, że mogę się już nie ruszyć z miejsca!!! A zrobiłem postęp na początku zabawy w siłownie, gdy ćwiczyłem mniej profesjonalnie!!!!
3. Cele? Z rzeźby jestem zadowolony, siły nie potrzebuje nadludzkiej, CHCIAŁBYM NABRAĆ JESZCZE OK 13 kg!!!!
4.Myślę, że trening 4 razy w tygodniu w moim wypadku to maks. Na więcej bym nie znalazł czasu, ćwiczę na sprzęcie jaki jest na siłowni, a nie ma na co narzekać.
5.Teoretycznie nie ma żadnych, ale z własnego doświadczenia boję się o swoją skórę, bo duże ilości białka i tłuszczy mogą powodować "syfy"
6.Nie ma żadnej diety rozpisanej na karteczce, ale staram się spożywać dużo węglowodanów (nie mam problemu z tłuszczem i rzeźbą brzucha), jem min. 4 razy dziennie, często więcej. Piję dużo wody, soków itd. Wiem nawet że mam podniesiony przez to mocznik ponad normę , no i taka moja reguła, każdy dzień zaczynam od płatków na mleku...

NO I CO? CZY TERAZ JEST KTOŚ MI W STANIE POWIEDZIEĆ? JAK RUSZYĆ Z MASĄ DALEJ? Mogę dodać mniej więcej że te 18 kg co zrobiłem dotychczas, zrobiłem przez pierwsze 2,5 roku, kolejne 1,5 to wahania 2-3 kg w górę i spowrotem w dół.

OBECNIE WAŻĘ 87kg, mam 191 cm wzrostu.

dj_kozi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Kiedy ostatnio robiłeś Cykl regeneracyjny??

No i może dołączysz do Cyklicznego??

http://www.kulturystyka.pl/artykuly/120

No i Grupa dla Ciebie:

TRENING CYKLICZNY-GRUPA III
SZABLON DZIAŁANIA
http://www.kulturystyka.pl/artykuly/128

DYSKUSJA-PYTANIA-ODPOWIEDZI-KOLEJNE CYKLE
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=105065 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 101 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 242
Jak napisałem na regeneracje przeznaczam lato, tzn. lipiec ogólnorozwojowka na minimalnych ciężarach, a sierpień to przerwa w treningach. AŻ NIE CHCE MI SIĘ WIERZYĆ, ŻE PROBLEM TKWI TYLKO W TRENINGU CYKLICZNYM, bo przecież przyrosty jakie uzyskałem dotychczas, zrobiłem wtedy kiedy nie miałe pojęcia o czymś takim jak trening cykliczny... Gdzie jeszcze szukać przyczyn? Z góry mówię również, że nie marzy mi się tryb życia profesjonalnego kulturysty, ale już jak się w to bawię, to tak, aby były efekty!!!

dj_kozi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Widzę, że mało poważnie podchodzisz do tematu...

Może któryś z "domorosłych" expertów Cię oświeci...

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ćwiczenia pobudzające biceps do wzrostu

Następny temat

Trening na mase wszystko opisane

WHEY premium