SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak duży spadek po operacji?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1187

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19
Witam
Za 2 mieś. będę miał operacje na bark, lekarz powiedział, że rękę będe miał przez 6 tyg. w gipsie, potem 3 mieś rehabilitacji, i może dopiero po 6 mieś będę mógł zacząć z powrotem ćwiczyć. Moje pytanie brzmi czy przez ten okres wszystko spadnie do zera? Działa to strasznie demotywująco na każdy mój kolejny terning. Czy może przy odpowiednim odżywianiu spadki te nie będą zbyt widoczne? Słyszałem o pamięci mięśniowej, jednak czy jest sens ćwiczenia na maksa (zwłaszcza barków), jeżeli to wszystka mam stracić. Raczej jestem genetycznie szczupły i tłuszcz raczej mi się nie odkłada. Mam 182cm 78kg i 42cm w lapie :). Proszę o odpowiedź, i zgóry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Na razie skup się na rehabilitacji i zdrowieniu. To powinien być priorytet, bez tego to nie ważne, czy stracisz czy nie, bo nie będziesz miał podstaw by ćwiczyć, przy uszkodzonym barku.
Jak jadasz do tej pory?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
666 D. Mirowski
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2738 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21181
Po pierwsze zapodaj sobie komorki macierzyste. Bedziesz mogl trenowac mysle zaraz po zdjceiu gipys w pelni mocno w miare odzyskiwania ruchliwosc w barku , zreszta to tez zalezy od tego co tam masz do roboty , ale komorki macierzyste to 100% postawy tego typu operacji w obecnych czasach. Jak lekarz Ci tego nie proponowal to go zmien , dobrze Ci radze.
U mnie po operacji tricepsu jego przyszycia bo mialem zerwany caly , zaczolem trenowac 8tyg po . Po 13miesiacach walnolaem zyciowke. Wtedy jeszcze bylo to bez komorek ale to byl 2008r i wtedy nikt tak naprawde o tym nie slyszal.
Mnie spadlo w holere , ale jak pisze wrocilo z nawiazka juz po 13 miesiacach, wszystko zalezy co bedziesz mial robione z barkiem.

Burneika Sports Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Nie ma opcji, żeby nic nie spadło. Mięsień nieużywany niestety ulega atrofii, ale też spokojnie można wrócić do dobrej formy. Ważne żeby operacja się udała, nie było powikłań i żeby przywrócić pełną mobilność. Nie ma co panikować - to nie koniec świata.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19
blue_hope
Na razie skup się na rehabilitacji i zdrowieniu. To powinien być priorytet, bez tego to nie ważne, czy stracisz czy nie, bo nie będziesz miał podstaw by ćwiczyć, przy uszkodzonym barku.
Jak jadasz do tej pory?


Teraz mogę ćwiczyć bez większych problemów (Mam kontuzje, która mnie prześladuje od 4 lat, i teraz przyszedł czas ją zoperować), tylko czy jest sens teraz przez te niecałe 2 mieś. ćwiczyć tak jak do tej pory, jeżeli przez okres od operacji do końca rehabilitacji strace wszystko co do tej pory udało mi się zdobyć. Czy może tak jak kolega wyżej napisał o komórkach macierzystych, muszę troche o tym poczytać. staram się jadać dużo węgli białek (indyk, kasza ryż, fasolka itp.) plus gainer i kreatyna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
666 D. Mirowski
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 2738 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21181
Jak trenujesz ostro to trenuj dalej. Jak to jest mala kosmetyka w barku to bedzie ok i po 8tyg wrazasz na trening a w przypadku komorek krocej bo wtedy nawet tyle w gipsie nie trzeba lazic.
Masz przyklad polskiego Pro ktory w barodzo szybkim czasie chyba 8tyg po operacji wlasnie byl na scenie na mr Olympia , takze komorki to czynia cuda.

Burneika Sports Team

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening po przerwie

Następny temat

wypowiedzcie sie na temat tego planu

WHEY premium