SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jak powstają odżywki wysokobiałkowe?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23774

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
Dziękuje za uznanie.
skąd wiedza, z uczelni - kiedyś miałem ustną poprawkę z przedmiotu o nazwie "technologia produkcji żywności", całe lato na naukę, więc przedmiot wtedy opanowałem dość dobrze. Napisałem atrykulik. (był publikowany kilka lat temu w kif) ( poza tym ponad 20-letni staż treningowy też swoje robi).

pozdrawiam
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3246 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14357
dobre dalbym sogacza ale nie wchodzi

misiek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
Wylliam , są wzbogacane. Czesto producenci dodaja enzymy proteolityczne pochodzenia roślinnego (trawiące białka )(bromelanina, papaina itd , np naturalne występują w ananasach).nie jestem za tym, choc producenci widoczne wychodzą z zalożenia że duże porcje baiłka wymagaja dodania enzymów z zewnątrz, by przyśpieszyć proces trawienia.
Jeśli chodzi o laktazę (enzym trawiący dwucukier mleczny - laktozę )to jestem za - nie mam laktazy w soku jelitowym, nie mam też enzymu rozkładjącego laktoglobuliny - więc piję tylko białka serwatkowe z laktoalbumin).
Wiele firm wzbogaca swoje wyroby w rózne enzymy ( te z USA , w Europie nie jest to dozwolone - tzn. są ostre normy ok 500 pozycji - tu sie klaqnia prawo żywnosciowe).

pozdrawiam
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
ja tam wale wpc bez enzymow i uwazam ze dla wiekszosci ludzi jest to zbedny dodatek
marek a jakie studia skonczyles, pytam z niezwyklym zaciekawieniem

Zmieniony przez - k3ho w dniu 2005-12-07 19:48:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 209 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7815
Marku mogę prosić o maila?? Kojarzę Cię jako stałego współpracownika KiF, zgadza się??
...
Napisał(a)
Usunięty przez Sachem za pkt 4 regulaminu
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 209 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7815
czyli dobrze skojarzyłem:) co do artykułu to czytałem już na łamach wspomnianego pisma.Sporo mi wyjaśnił.Sog,pozdrawiam:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 7171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74292
a ile masz lat????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2907 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 27817
no marku tym razem bardzo fajny art
sog oczywiscie

PS. widze ze mamy na forum nowego specjaliste

Czuwa nad Tobą Bóg
Nie wszyscy Cie w dupe kopną
są ludzie bez nóg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
39. baniak 48, rekord w "martwym ciągu 300kg itd
ale Panowie proszę o pytania odnośnie artykułu, a nie mojej osoby - to nie jest wybór miss polonia !

raczej będę Waszym "wsadzaczem kija w mrowisko" to znacznie bardziej mi odpowiada, niż bycie specjalistą .

ps
najchętniej wsadziłbym kij w mrowisko w dziale "doping" ale to by popsuło moją reputację !

pozdrawiam
mc

IHS TEAM

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Olimp Gain Bolic zamaist carbo po treningu

Następny temat

Chciałbym przybrać na masie. POMÓŻCIE !!!

WHEY premium