SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

hst problem...

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2278

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
1.tez sadze ze to dlatego ze przytyles.. ile kg?
2.wiosłowanie jest ćw. złożonym. www.kulturystyka.pl/atlas
3.na jakie cwiczenia negatywy robic? jakie masz możliwość.
no i jesli 5tki skoncze na 69kg z upadkiem w 3-ciej serii to z jakim cieżarem je robić bo różnie czytałem
zakladam ze chodzi o wyciskanie. dziwna sprawa. ja mierzylem maksy dla jednej serii, pod koniec piątek robilem 4serie maksem i mialem rezerwe(bez upadku miesniowego i b.dobra kontrolowana technika)

i czy 6serii nie jest dla ciegbie za duzo na plecy tez nie wiem(Ty to najlepiej ocenisz). szukaj odpowiedzi w poscie kermita dot. seri i przerw. masz opisane.

Zmieniony przez - PePoNeNt w dniu 2008-02-17 10:42:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7894
1.niewiem ile przytyłem i narazie niesprawdze(brak wagi)
2.w atlasie własnie pisze ze podciaganie sztangielki jest typowo izolowanym cwiczeniem zreszta tak czy siak spadła mi siła troche zamiast urosnac,wczesniej robiłem 30,5kg 5p(były max)a teraz dam rade tylko 4p z 28kg i niezabardzo wiem co moge robic zle,albo to cwiczenie sie nienadaje chociaz plecy dobrze przy tym cwiczeniu czuje
3.jednak niebede mial pomocnika do negatywów wiec bede musiał chyba sam cwiczyc,czytałem w podwieszonych ze mzna neg. cwiczyc ciezarem 5RM(z upadkiem)czyli maxem dla 5p no i wolno bede opuszczał(sam) i mam jeszcze pytanko czy stosowanie neg. na barki niejest dosc ryzykowne i czy warto stosowac przy wiosłowanie i drażku i przy bicepsie?,i ostatnie:jesli bede cwiczył ciezarem 5RM neg(oczywiscie) np.4serie to: w pierwszej seri pójdzie ale ledwo,no a w drugiej to juz najwyzej 4 zrobie wiec w drugiej seri bedzie to najwyzej juz cieżar 4RM a w ostatniej juz moze 2p zrobie wiec niebardzo wiem co robic czy tak ma być? ,moze co serie cieżar zdejmować ze bym w każdej serii robił 5p(z upadkiem)? mysle ze wiesz o co mi chodzi

a i sorka ze głowe zawracam

%)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
rzeczywiscie, mylilem sie. wioslowanie izolowane.
nie zastapisz go jednak zadnym innym cwiczeniem wiec trzeba robic w planach fbw jakies cwiczenie budujace plecy w "grubosc"

co do piątek to zle zrozumiales, nie trenujemy do upadku.
jak cwiczysz sam to nei rob negatywow. 5max (obciazenia z ostatniego treningu 5tek, jesli jest mozliwosc to zwiekszal po trochu z tr. na tr.)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7894
no przy piatkach wiem ze niema upadku ale przy negatywach juz chyba jest bo 3p robimy sami(z upadkiem) a 2 z pomoca tak to rozumiem,ale zreszta i tak niemoge robic neg z pomoca(brak pomocnika),no wiec bede robił tak jak mówisz,dzis skonczyłem ostatni trening piatek i zaczynam niby negatywy,a wiec jesli na klate robiłem dzis(ost. treningu 5-tek) 69kg(w pierwszej seri zapas na 1p) to powinienem robic w neg.niby 3-4 serie z 69kg po 5p wolno opuszczając czy tak? raczej niewyrobie juz na pierwszym treningu, musiałbym cwiczyc chyba 65kg zeby dac rade
bo jak widać przyrost siły klaty miałem niewielki

jeszcze jedno pytanie:trening mi zajmuje 2godz nawet troche ponad m.i sama rozgrzewka mi sporo zajmuje czasu czy to niejest zadużo 2godz?moze to pogorszyć efekty?

%)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 18684 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 117415
trening siłowy powinien zajmowac 1-do maksymalnie 1,5h
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7894
ok to zmiejsze serie i troche rozgrzewke, dzieki za pomoc pozdro

%)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7894
no i tak jak sie spodziewałem w drugiej seri juz miałem upadek a w trzeciej tylko 2p zrobiłem mimo iz ciezar zanizyłem o 5kg(z 69 do 64kg)i niepomogło jak widać wiec co robić pomimo to cwiczyć dalej?opuszczałem 3-4s moze mniej powinienem:/ prosze o pomoc

%)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
czemu tak komplikujesz?

wioslowanie jest zlozone, izolowane sa cwiczenia z ruchem w jednym stawie - uginanie/prostowanie rak, nog, rozpietki, unoszenia bokiem, itd.

Pepo napisal Ci co masz robic zamiast neg - ten sam ciezar co w ostatnich 5kach i jedziesz normalnie, jak mozesz na nasteepnym treningu - dokladasz, jak nie mozesz - nie dokladasz. nie udziwniasz z technika typu jakies mega powolne opuszczania.

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7894
ok to sorka ale myslalem mam powoli opuszczac ciezar mimo tego ze cwicze sam,poprostu zle zrozumiałem,chociaz nawet uzywajac ciezarów z ostatniego treningu 5-tek dam rade tylko 2s zrobic i to z upadkiem w drugiej no ale ok moze tak ma byc dzienx

a wiosłowanie hantla pisze w atlasie ze to izolowane cwiczenie,w każdym razie zle mi wchodzi bo jak zwieksze ciezar to znowu zakres ruchu mam mniejszy

%)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
nie odpowiadam za to co jest napisane w atlasie. powiem Ci tylko, ze na sztangielce jednoracz w wioslowaniu mozna brac znacznie wiecej niz polowa wagi sztangi w wioslowaniu oburacz.

a miejszy zakres ruchu to nic zlego, wrecz przeciwnie - robienie wioslowania w taki "klasyczny" sposob, zeby lokiec byl wysoko ponad tulowiem powoduje, ze ciezar jest dobrany raczej pod katem tylnego barku, niz plecow (w gornej czesci ruchu plecy juz slabo pracuja, wiec to sila barku ogranicza ciezar), wiec ogolnie ciezar jest za maly do porzadnego przecwiczenia plecow.
zwroc uwage w wioslowaniu oburacz sztanga, obojetnie - pod- czy nachwytem - sztanga blisko ud, tulow pod katem 45 sropni, ciagniecie do dolnej czesci brzucha - jaki masz zakres ruchu, w jakiej pozycji masz lokiec na koncu ruchu.

chwilowy

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nowy trend w kulturystyce. Krótkie, przeplatane cykle masa- rzeźba

Następny temat

Trening Domatora

WHEY premium