SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

high pulls

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2588

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5994
Witam
Pytanie - czy przy wykonywaniu high pulls odkladamy sztangę na ziemię po każdym powtorzeniu (jak w mc), czy zatrzymujemy nad ziemią? Jakie są wady/zalety obu podejść?
Dodam, że mam na myśli przede wszystkim domowe warunki (bez mozliwości rzucania sztangi bezładnie na ziemię z wysokości).
Z góry dzięki za pomoc pozdro

"pupcia rubcia salcesonik helou belou w dupę słonik!"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
W wersji z ziemi odkładamy.

W wersji ze zwisu nie.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Według mnie nie powinno się w obu wersjach odkładać sztangi. Niepotrzebnie rozluźniasz na chwilę mięśnie i robisz znowu zryw. Przy martwym ciągu też się nie odkłada sztangi na ziemi po każdym powtórzeniu. Takie moje zdanie, jak się mylę to niech ktoś powie dlaczego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
no jak nie? dlatego ćwiczenie nazywa się "martwy ciąg", że zaczynasz z martwej strefy, w tym przypadku z ziemi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86830
Mazuro zlituj

Przy MC najbardziej prawidłowe jest ODŁOŻENIE NA ZIEMIĘ. Na większych ciężarach stałe trzymanie jest poza tym NIEWYKONALNE.

Co do high pulls to rozluźnianie nie ma nic do rzeczy... Poza tym ćwiczenia dynamiczne są oparte o zupełnie inne zasady. Tak więc nie masz zupełnie racji.

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2009-04-17 21:23:05

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
a ja przy martwych nie odkladam, szczegolnie przy duzych ciężarach- fakt, że nie robię w 100% zakresach.

wg. mnie wszystko zależy od tego do jakiego celu chcemy przystosować ćwiczenie.

wtedy wybieramy- stale[albo w miarę] napięcie mięśni albo max. predkośc; dynamiczne ruchy i odkladanie

jakby brał sprawę niejko od źrodła to Knife ma niewatpliwie rację

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2009-04-17 22:29:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5994
a czy sensowne jest połączenie "dynamiki" high pulls (szybkie unoszenie i rozluznianie mięsni po każdym powt.) z mozliwie najwolniejszą fazą negatywna? nie byłoby to lepsze rozwiazanie w przypadku masy? Robiłem tak wczpraj na treningu i naprawde czułem obrecz barkową
pozdro

"pupcia rubcia salcesonik helou belou w dupę słonik!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
właściwie można by- tylko juz jakby było to cokolwiek "inne ćwiczenie"

pomysl mysle, że ok- z tym, ze jesli nie przesadzisz z tym maksymalnie wolna faza negatywną- w tym przypadku to ćw. może mieć negatywne skutki na obręcz barkową- możesz bowiem podrzuciuc ciężar za duży w stosunku do toru ruchu a zatem i obciązenie obręczy barkowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Ale dowaliłem z tym martwym Chodziło mi, żeby nie uderzać sztangą o ziemię.

A co do tych zasad to jak to jest ze zrywami itp ( ćw. dynamiczne ). Chodzi mi o pracę mięśni jaka jest wykonywana. Po prostu nie wiem moją wypowiedź kierowałem tym co sam wiem, ale widocznie się pomyliłem więc przepraszam

Zmieniony przez - Mazuro13 w dniu 2009-04-18 20:23:35

Zmieniony przez - Mazuro13 w dniu 2009-04-18 20:24:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5994
dzięki wielkie za pomoc

pozdro

"pupcia rubcia salcesonik helou belou w dupę słonik!"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na Masę, proszę o ocene

Następny temat

ocena planu

WHEY premium