SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

glukoza na ładowaniach-szybka odp!(plz)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1845

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
witam.
ile moge na ładowaniach glukozy zjesc i z czym? tylko z woda? czy musze łaczyc z białkiem?
pzdr.

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 332 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4267
Mój błąd. Chodziło o 1:2 z ww. Tu dam cześć artykułu z linkiem.


Weekend - ładownie weglowodanami.

Jako że glikogen jest głównym źródłem dla naszych mięśni, nie możemy po prostu zlikwidować wszystkich jego zapasów i ćwiczyć do woli. Musimy go co jakiś czas uzupełniać. Twóje półtora dnia wolnego pozwala zrobić dwie rzeczy. Musisz wynagrodzić sobie 5 dni bez weglowodanów, czyli jeszcz prawie wszystko to na co masz ochotę, spagetti, pizze, lody wszystko co ma węgiel jest na wagę złota. Druga to taka, że wysoki poziom insuliny pozwoli wypełnić mięśnie glikogenem i będziesz miał energię na nastepny tydzień treningu.

Twóje ładowanie powiino zacząć się w piątek wieczorem i trwać przez całą sobotę do północy. Teraz musisz okreslić ile potrzeba tych węglowodanów. Niektórzy będa tymi szcześliwcami, że będą mogli jeść dosłownie co chcą i nie przejmować się wyliczeniami, ale skupmy się na przeciętnej osobie. Zaleca się ok. 10-12 gram weglowodanów na kg SUCHEJ masy. 100 gram tych wegli powinno być przyjęte po treningu w piatek zrobionym najlepiej wieczorem (tym zajmiemy się w punkie dotyczącym treningu) razem z szybko działającą serwatką w ilości 50 gram (stosunek 2:1, można trochę zmieniać ilość). Następnego dnia pochłaniamy jakieś 700 gram węgli, wraz z niezmienną ilością białka czyli 160 gram. Pytanie a co z tłuszczem? Czy nie wspominałeś czasem o pizzy?

Przez pierwsze 24-30 godzin ładowania organizm będzie wykorzystywał wszystkie weglowodany do uzupełniania glikogenu, białko do budowy, a tluszcz do energii. Jednakże ten tłuszcz wyrażony w gramach niech nie przekracza Twojej wagi ciała. Jeżeli ktoś nie chce nie musi robić ładowania co 5 dni, może robić np. nawet co 10, wszystko zależy od samego ciebie, od sampoczucia itd, niektórzy robią to raz na dwa tygodnie, ale jeżeli chcesz utrzymać jak najwięcej mięśni ładuj co 5-6 dni.

Tak więc od niedzieli do piątku cały dzień jemy tłuszcz i białko z wyjątkiem dni treningowych gdzie po treningu spożywamy tylko białko bez tłuszczu (w piątek razem z węglowodanami), które musimy przyswoić najszybciej jak możemy.

W piątek po południu zjedz przed treningiem jakieś dwa owoce. To przygotuje wątrobę i mięśnie do ładowania węglem i da ci troszkę energii na ten ostatni w tygodniu trening, który musisz wykonać. Później od piątku do soboty wieczór jedz węglowodany, i mam tu na myśli JEDZENIE a nie jedzenie!

http://www.kulturystyka.org.pl/modules/news/article.php?storyid=475

Nie wiem o co chodzi z linkiem ale nie wyświetla całego.

Zmieniony przez - tubart w dniu 2007-02-19 15:00:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Picie glukozy itp. nie podoba mi się, między innymi dlatego jestem przeciwnikiem potężnych weekendowych ładowań węglowodanów. Raczej sugerowałbym użycie produktów typu ryż itp. Moim zdaniem te oszacowania odnośnie koniecznej ilości węglowodanów do przyjęcia - oparte o jednorazowe próby mogą być błędne, gdyż nie zakładają możliwości adaptacji, która trudno powiedzieć, ale prawdopodobnie w pewnym stopniu zachodzi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
jem ryz, kasze, makaron,musli,mleko,sos pomidorowy...moze pizze na wieczor. ale wyrobic ww 12g/kg nie jest łatwo...mimo wszytsko juz sie zdecydowałem i robie te łądowania.Na razie wypiłem 80g glukozy. Wiec jak to z nią jest... qaz...moze TY? albo charon... pomocy...:)

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
chodzi o to że ELLIS ma inne zdanie na temat diety CKD , ale wiadomo ze jeśli już ładowania się robi to glukoza jest jak najbardziej , tak jest m.in w zaleceniach LYLE o tej diecie

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
glukoza na początku ładowania

potem już sięgaj po złożone węglowodany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 332 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4267
10-12g/kmc ww i do tego jakaś serwatke[stosunek 2:1 z ww].
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
no co ty stosunek białka do węgli na ładowaniu 2-1 ?

bez przesady

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 332 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4267
Tak ostatnio przeczytałem na której ze stron z serii "kulturystyka."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
hehehe no to cos Ci sie pomyliło bo jak ja mam zjesc 1100g ww to b musiałbym 2200.
no to zmacznego:)
chyba nie ma na swiecie człowieka ktory tak mogłby zjesc)

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
białko na ładowaniu ~2,2 na kg suchej masy ciała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
w zaleznosci od diet podaje sie rozne informacje , najlepiej sotoswac 1,5g na kg LMB co do ladowan mhmm elli co do ckd nie ma watpliwosci ze moze to byc srednio zdrowe ale co innego na ud 2.0
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dietka. Prosze o poprawe

Następny temat

Dietka. Prosze o poprawkw

WHEY premium