SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dublowanie ćwiczeń. czy to ma sens?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 798

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 52
Witam

tytułem wstępu:
od paru lat bawie się w siłownie. jako licealista coś tam sobie pomachiwałem sztangą zupełnie bez sensu i rezultatów. od dwóch lat wydaje mi sie że robie to z głową, ale sprzętu brakowało sensownego. od lutego mam w miare sensowną siłownie domową, rozpisałem sobie mini oraz makrocykle. nie mam diety na zasadzie wyliczania sobie kalorii czy gramatury posiłku. staram sie jeść 4-5 razy dziennie, unikać bardzo tłustych potraw i staram sie spożywać 2g białka na 1kg masy.

ułożyłem sobie mikro cykl na masę, siłe i pracuje nad definicją. co do mojego cyklu na masę wygląda tak:

poniedziałek: klatka, triceps abs
wtorek: biceps, nogi, przedramiona abs
środa: -
czwartek: plecy, barki, abs
piątek: (i tu moje pytanie) klatka, biceps, triceps, abs

różnica taka, że wykonuje inne ćwiczenia na biceps i triceps, a klatke nie robie sztangą a hantlami.

czy to ma sens? czy może wywalić w cholere piątek i reszte ćwiczeń porozkładać. trening nie przekracza półtora h, prowadze go od dłuższego czasu i daje rade. trening siłowi nie ma dublowania jakby co.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeżeli masz 4 dni to proponował bym normalny split 1x w tygodniu z podziałem np. klatka+biceps, plecy, barki+triceps, nogi.
to, że inne ćwiczenia to większego znaczenia nie ma. Liczy się to, że klatka, biceps i triceps pracują więcej w ciągu tygodnia niż inne partie i według mnie taka dysproporcja nie bardzo ma sens.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 52
Wydaje mi sie tak samo. może ktoś jeszcze sie wypowie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
j/paramaribo2

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wziąłem się w garść, czy wszystko dobrze robię?

Następny temat

HST ocena

WHEY premium