SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy ciąg z pasem i paskami- czy to ma sens?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1095

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 175 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1865
Witam.Tak się dziś zastanawiałem, czy Martwy Ciąg robiony z paskami i pasem nie mija się z celem? Martwy robię 5 serii w zakresie 3-5 powtórzeń, ale z paskami i pasem.Jednak zastanawiam się czy to ma sens, bo robiąc w pasie odciążam prace prostowników, które w głównej mierze powinny pracować w tym ćwiczeniu.Paski na ręce uniemożliwiają budowania siły chwytu, ale bez nich nie mogę dzwigać tyle na ile pozwala mi siła.Przez 3 miesiące zbudowałem +22.5kg w tym ćwiczeniu, więc coś warunkuje budowanie tej siły, ale czy to ćwiczenie wykonywane w takim wariancie ( tzn paski i pas ) przekłada się na budowanie siły w innych ćwiczeniach, czy tylko karmi nasze ego?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12097 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234920
kwestia ile wazysz, jaki masz staz i jakim ciezarem trenujesz martwy obecnie?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 175 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1865
Waga 69-70kg.Staz 1.5 roku.Zaczelem robic ciagi 3 miechy temu.Aktualnie 122.5 x 4p x 5s, Robię tak, zeby zostawiać 1p zapasu w kazdej i tylko w ostatniej zdaza sie czasem garb kiedy robię do upadku.To jakim ciężarem ćwiczę ma takie znaczenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12097 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234920
jasne, ze ma
pas do trojboju mozna sobie wrzucic wlasnie na ostatnia serie jak robisz do upadku, lub przy mniejszym zakresie powtorzen no na 2-3

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 175 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1865
Czyli jeśli nie jestem trójbolistą, tylko osobą która wykorzystuje martwy ciąg, do budowania siły ogólnej, np do poprawnej prostej postawy przy przysiadach, przy wyciskaniach żołnierskich utrzymania kręgosłupa w poprawnej pozycji, przy utrzymaniu prostych pleców przy ciężkich wiosłach to powinienem nie zakładać pasa w pierwszych seriach, gdzie zostawiam sobie 1 zapas powtórzenia? Wiąże się to z tym, że będę musiał trochę zdjąć z ciężaru, żeby bez pasa nie robić kociego grzbietu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12097 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234920
jak zalezy ci na sylwetce to zdecydowanie nie ma potrzeby, gdyz nie bedziesz schodzil tak nisko z powtorzeniami by potrzebne bylo zabezpieczenie pilnowanie techniki treningowej wystarczy, dodatkowo wspomoze to rozwoj gorsetu miensiowego, ktory bedzie stabilizowal kregoslup

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 175 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1865
Dzięki za wyjaśnienie :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Boks, rzeźba, treningi

Następny temat

Trening, dieta, suplementy

WHEY premium