SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dodatkowy trening w domu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5858

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
mam tylko 2 treningi muay thai tygodniowo a chialbym ,,cos'' osiagnac w tej dziedzinie.wczesniej trenowalem:
-3 lata karate(taka rozgrzewka przed prawdziwym treningiem)-czyli mam opanowana technike uderzen,jestem dobrze rozciagniety.
-1 rok kickboxing-4 razy w tygodniu,intensywne treningi-duzo przydatnych rzeczy(sila,precyzja,szybkosc itp) ale nie bylo sparingow
-oprocz tego w domu robilem duzo aerobow-zwlaszcza pompek i pompek podporem tylem.
no i teraz cwicze muay thai.duzo sparingow i kombinacji.ale wydaje mi sie ze 2 treningi to troche za malo.jak myslicie co moglbym robic w domu?problem w tym ze nie mam gdzie dac worka treningowego(wtedy bym nie mial dylematu).moze gruszke bokserska?tylko...jak to sie wiesza,na czym mozna to przyczepic?trener mi mowi zebym robil walke z cieniem-co o tym myslicie?
jezeli chodzi o styl to wystarczy muay thai?

mam tez drugi problem:nie chce organizmu przemeczac.wczesniej przy tym kickboxing mialem ciagle oczy podkrazone i mi sie spac chcialo.musze siedziec duuuuuzo w szkole i nie chce znowu dopuscic do tamtej sytuacji.czyli jednym slowem-co(i ile) powinienem robic w domu?

najslabsze psy najglosniej szczekaja

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
ok nowa rozpiska.
pon:ogolny(rozgrzewka,walka z cieniem,miesnie,rozciaganie)-okolo 30 min
wt:mt
sr:odpoczynek
czw:mt
pt:ogolny-okolo 30 min
sr:basen lub trening w jakims klubie sportowym
niedziela:odpoczynek

nie planuuje tego zwiekszac super bo mi sie szybko odechce

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A nie myślałeś żeby np dołożyć siłownie lub basen?

A jak nie to w ten dodatkowy dzień w domu szlifuj technike,porozciągaj sie troszke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 960
no walka z cieniem jak najbardziej jeżeli nie masz dostępu do worka tak 30 kg minimum. Na cieżkim worku najlepiej sie wyrabia elementy techniczne i nie tylko. A wiec walka z cieniem dobry substytut.

Rozciaganie masz na MT zapewne wiec jezeli uważasz że mało to dołóż troche do swego naciągu.

4 razy KB w tygodniu to chyba w sam raz. Ale jak czules sie zmęczony z powodu szkoły i nadmiaru obowiązków zapewne to 3a bylo jeden odpuszczać trening. Teraz 2x week to malo nawet intensywnego MT wiec smialo w domu jak masz czas to zaplanuj se 3 trening i jak po kilku miesiacach bedziesz na siłach to możesz dołożyć 4.

Jak masz kumpla co też ćwiczy to ćwicz z nim ten 3 trening. CZAS:1h-1,5h

A co do ilości styli?? Wiadomo im wiecej tym lepiej. Ale z głową 3a ćwizcyć i na 100% zawsze. Dlatego na razie zostań przy MT i dołóż se 3 trening w domu badź jakiejś piwnicy z kumplem lub bez. Bedą siły zapisz sie na jakiś parter. (bjj,judo etc)

KIEDY WALCZA DWA TYGRYSY NAWET ZWYCIEZCA JEST MOCNO PORANIONY !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
niezla mysl z tym basenem.o silowni myslalem ale boje sie ze to mi nic nie da albo ze bede wolniejszy od tego.porozciagac sie tez moge troche ale tak bardziej zeby utrzymac forme w rozciaganiu

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
no to juz raczej postanowione-robie 3 trening!
cwiczylbym z kims ale mieszkam we francji i praktycznie same mieczaki tu sa.raz na 4 miesiace jestem w polsce i boksuje sie z kolega na full sily i szybkosci ale tylko na krotkie serie(np 20 sekund) z powodow urazowych(zeby nas glowy nie bolaly).nazywamy to ,,tubowanie''-niezla jazda.filmujemy to tez..
a przy okazji to teraz bede pil magnez-pomaga cos?

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
a mozecie mi podac kolejnosc cwiczen-np kiedy sie rozciagac,robic pozycje na brzuch,walke z cieniem(i z jaka sila)?

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 70 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 960
A nie lepiej zrobić sparing z kumplem (np. 5 rund po 3 min z minuta odpoczynku) niż wasze tubowanie nic nie dajace!! Mozesz wrzucic to do sieci aby bylo do obejrzenia??? albo na maila mi podesłać???

Rozciaganie tylko wieczorem (rano sciegna są "zaspane")!! łatwiej o zerwania.

poszukaj se planów treningowych na sfd jest ich mnóstwo !!!

Najlepszy plan to ten w twojej głowie!!!

KIEDY WALCZA DWA TYGRYSY NAWET ZWYCIEZCA JEST MOCNO PORANIONY !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
rozpiescilem sie tym tubowaniem(bylem w polsce na swieta) i teraz na treningu tak dostalem ze az (nie)milo.co prawda gosc jest starszy i lepszy(po prostu jest zarabisty) ale uciekalem bardzo bo nie chcialem nokautu zarobic no i sie zmachalem i jak mnie w brzuch(a ja miesni nie napialem) walnal to musialem ochraniacze sciagnac..no i pytalem sie na treningu co mam w domu robic i trener powiedzial ze mam robic walke z cieniem i tym razem widze ze duzo mi brakuje.tylko nie wiem czy mi to pomoze w walce duzo.dzisiaj sie przeliczylem-myslalem ze bedzie latwiej(od tego tubowania zapomnialem ze trzeba tak powaznie do walki podchodzic) .a teraz juz mam morde troche zakrawiona.wiec w treningu domowym nastawie sie na styl(bo z szybkoscia i sila jest raczej git) i na nastepnym sparingu juz nie bede taki mieczak!
no i w koncu co myslicie o gruszce bokserskiej?przyda sie?
a filmiki z tubowania mam na swoim komputerze ale nie mam na nim jeszcze netu.mam z 10 tubowan z czego wieszkosc z nich-te z wakacji byly cienkie bo sie cofalem i to bylo przed trenowaniem muay thai i przed analiza tych filmikow.z nowego sezonu tub mam 2 filmiki-na jednym moj sredni wystep(chyba jedyny w tym sezonie) a na drugim spoko tylko krotki i troche malo widac bo bylismy calkiem daleko od kamery-wiec jak cos to wysle ten ostatni bo odzwierciedla rzeczywistosc.tylko nie spodziewaj sie ze bedzie walka 2 koxow bo mamy 15 lat.

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87
na poczatku powiem: nie jestem expertem a wszystko co powiem jest tylko moim przemysleniem , radze o tym podyskutowac z trenerem

wieczorny trening
-rozgrzewka - pajacyki , skipy , jak masz mozliwosc to bieganie , skakanka
-troche ciekawych cwiczen/uderzen rodem z MT, bieg boxerski, nie wiem jak to nazwac - wykopy naprzemian kolanami (robisz wykop do gory i przodu lewym kolanem a rece z prawej-gory zciagasz na to kolano, zmiana kolana rece na gore i znowu na kolano, jak wpadniesz w rytm to super opcja jest, wszystko na srodstopiu, podskokach leciutkich - jeden cykl: lewe i prawa noga to 4 podskoki), bokserskie (mt) poruszanie sie, caly czas garda i walka z cieniem.
-uderzanie w gruszke, caly czas ruchy, symulowanie blokow low kicka, uszczelaniania gardy czy blokow sierpowych na glowe i uderzanie w gruszke, - mowiac o gruszce mowie o takim badziewnym czyms co podczepiasz do drazka do podciagan sie na futrynie i sobie wisi (lepsze to niz nic jak nie masz gdzie zawiesic profesjonalnej gruszki lub worka)
- do tego oczywiscie meczenie nog - po kilkadziesiat frontkickow, jak masz mozliwosc to low kickow (kotos trzyma tarcze), wyskoki - tzw zabki wyskok jak najwyzej nogi do klatki przy spadaniu przysiad i odrazu wyskok - po 20-30 i wiecej jest niezla jazda :D

hmm jezeli masz mozliwosc cwiczenia z kolega, dochodzie to tego naprzyklad klincz, czy uderzenia (kombinajce) w cel - kolega trzyma reke w rekawicy na wysokosci mniej wiecej glowy a ty walisz lewy prawy lewy czy inne

w ogole trening z kolega jest duzo lepszy, ale jeden drugiego musi strofowac jak tylko wydaje mu sie ze ten drugi robi cos nie tak, jak macie jakiekolwiek watpliwosci idzcie i zapytajcie na najblizszym treningu trenera, nie ma nic gorszego jak zle nawyki.

do tego na koniec rozciaganie - opisane na tym forum

miescie brzucha pomeczysz tym - http://www.waikru.info/index.php?serwis=art&otworz=11&nr=44
naprawde dobry system i mega skuteczny


to tyle odemnie, mysle ze Ci jakos pomoglem, jak cos to wal na gg lub tutaj, aha i jeszcze raz mowie ze to moje przemyslenia nie wiem czy do konca trafne, ale wiekszosc jak nie wszystko zaczerpniete jest z mojego treningu wiec powinno byc spoko...

jeden świat - jedno muay thai
www.waikru.info
zawsze świeży download

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
myslalem podobnie(i sciagnalem plan treningowy na brzuch z twojej strony) ale nie mialem zamiaru kopac duzo w powietrze.czyli jednym slowem-ide kupic gruszke,no i juz pewnie w ta sobote trenuje.tylko jeszcze mnie jedna rzecz nurtuje-kiedy robic aeroby(pompki brzuszki itp)-po calym treningu czy na poczatku(jak robie na poczatku to pozniej nie mam duzo sily na robienie kombinacji-tylko nie wiem czy tak jest lepiej dla miesni czy po prostu mi humor psuje)?

a powracajac do tubowania to tubuje sie po to zeby w przystepny sposob sprawdzic sie w walce ulicznej i po to zeby to ogladac pozniej(i analizowac)

Zmieniony przez - pawelek770 w dniu 2005-01-05 12:46:02

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 87
brzuszki i pompki to nie aeroby

aeroby to: bieganie, plywanie, rowerek, stepper, skakanka...

brzuchy mozesz zrobic na koncu seria z ABS nie jest dluga a pompki pozesz przeplatac w treningu, no zmeczysz nogi to walisz pompeczki...

jeden świat - jedno muay thai
www.waikru.info
zawsze świeży download

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Puchar Polski Muay Thai 15-16.01.05

Następny temat

Techniki Muay Thai

WHEY premium