SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta na red

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1534

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 231 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4553
Witam mam kilka pytań odnośnie diety na redukcje. A mianowicie :
1 Czy zapotrzebowanie na tłuszcze moge uzupełnic weglami o niskim IG ?
Waże 93kg (dzienne zapotrzebowanie na kalorie to 3200) mój bf%=18
czy takie ilości btw są dla mnie odpowiednie :
Białko 3,5g/kg ; Węglowodany 3g/kg; I zostaje jescze jakieś 700kalori na tłuszcze (gdybym mógł je zastąpić ww to byłoby to +175g czyli ogólnie sporzywałbym 450g ww dziennie i wtedy praktycznie 0g tłuszczy) Jesli nie można zastąpić tłuszczy ww to było by to 77g tłuczy. Prosze odpowiedzcie na moje pytania bo nie mogłem znależć prostej odp w podwieszonych postach.

...I walk through the valley of death, I will fear no evil, for I am the baddest, meanest mother f***er in the valley....

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
Nie wiem dlaczego dążysz do wyeliminowania tłuszczy z diety jednak mniemam, że mogą byc dwa powody ku temu.

Pierwszy z nich to taki, że najnormalniej w świecie może Ci brakowac pieniędzy na źródła zdrowych tłuszczy a więc oliwa z oliwek, olej lniany, mct, tran, omega - 3 w kapsach, orzechy włoskie, avocado ... Fakt, to drogie produkty a o alternatywę ciężko, jest to jak najbardziej zrozumiałe bo nikomu się nie przelewa, ale tłuszcze to podstawa.

Drugi może polegac na tym, iż sądzisz, że to właśnie tłuszcze tuczą i dlatego ich minimalizacja pozwoli Ci dojsc do określonej sylwetki. Błąd. Ani tłuszcze, ani białko czy węgle nie powodują, że przybierasz na wadze a robi to zawsze nadmiar kalorii w odniesieniu do Twojego zapotrzebowania.
Wbrew obiegowej opinii to właśnie o tłuszcze dbamy a tniemy - dieta redukcyjna to ujemny bilans kaloryczny jak wiesz albo bilans + / - zerowy i redukcja wysiłkiem a więc możesz obrac dwie drogi gdzie druga jest o wiele bezpieczniejsza, redukcję dietą oraz redukcję wyższą intensywnością wysiłku - kalorie z węglowodanów.
Standardem dla redukcji jest nas. ujęcie makroskładników na kilogram masy ciała ... białko: 2 - 2,2g , tłuszcze: co najmniej 1g , węgle: 3g . W Twoim przypadku 3,5g białka to o wiele za dużo i pomijając, że obciążysz pracę organizmu przy takiej dawce to i tak nie wykorzystasz tego białka - 2,2 to maks bo po co przepłacac . Przy Twojej wadze ciała zwiększyłbym ilosc tłuszczy na kilogram do 1,1 a nawet 1,2g na kilogram. Białka dałbym 2,2 a resztę kalorii przeznaczyłbym na węgle.

EDIT: Tak z ciekawości. Skąd pomysł na 3,5g białka na kilogram ?

Zmieniony przez - sergiusz w dniu 2006-07-09 18:02:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 231 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4553
Dzieki za odp, Chciałem wyeliminować tłuszcze ze wzg finansowych ale przemyślałem sprawe i podstawowym źródłem tłuszczy w mojej diecie będą chyba orzechy ziemne. (napiszcie czy dobrze wybrałem). Co do białka to gdzieś czytałem na forum że powinno się sporzywać od 2 do 3 gram na kg masy ciała i że na red trzeba zwiększyć ilość białko. (Na cyklu masowym jadłem ok 250g białka wiec teraz chciałem zwiekszyć na 320 )

...I walk through the valley of death, I will fear no evil, for I am the baddest, meanest mother f***er in the valley....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
koło 2gram białka powinno być na masie jak i na rzexbie to moje zdanie , około 3gram to już pod cykle na mecie itp podchodzi

podstawowym źródłem tłuszczy powinna być oliwa z oliwek extra virgin , weiem że jest droga ale jak raz wydasz 15zł na nią to starcza na wiele tygodni albo i miesiecy

Zmieniony przez - Rothen w dniu 2006-07-09 23:29:11

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2931 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24391
miesiecy to raczej nie
miesiac moze stac otwarta i w miesiac skonsumowana (cos kolo tego
qaz pisal nawet o tym w ktoryms z postow o tluszczach)

----> www.pajacyk.pl <----

na weekendach mnie NIE MA!

::]]}|{{[[:: a44 - electro glide in blue

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 231 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4553
i jeszcze mam takie jedno pytanko otóż moje dzienne zapotrzebowanie na kalorie to 3200 , i czy jeśli chce redukować tłuszcz to czy musi być ono spełnione , czy może mam od niego odjąć 500kalori ?? (zapotrzebowanie liczyłem na kalkulatorze który uwzględnia zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie). Mnie się wydaje że dzienne zapoterzebowanie musi być spełnione, ale może się myle

Zmieniony przez - nikon32 w dniu 2006-07-10 17:48:54

...I walk through the valley of death, I will fear no evil, for I am the baddest, meanest mother f***er in the valley....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
Skoro Twoje zapotrzebowanie to 3200kcal to aby organizm mógł przejsc do spalania zalegającego tłuszczu - zapasów na trudne czasy w rozumieniu Twojego mózgu - powinieneś dostarczyc mniej kalorii aniżeli wynosi przyjęta przez Ciebie wielkosc, mam nadzieję, że prawidłowa. Wówczas będziesz na ujemnym bilansie kalorycznym a organizm weźmie się za spalanie tkanki tłuszczowej. Jednak 500kcal do odjęcia to bardzo dużo więc rozpocznij od 250kcal i obserwuj ciało i umysł. Cięcie kalorii [ cięcie przez dietę ] niesie w sobie ryzyko osłabienia i zmęczenia, bólów głowy czy krwotoków z nosa. Dlatego nie zaleca się odejmowac więcej aniżeli 500kcal choc jak wiadomo każdy organizm reaguje inaczej i dlatego może byc różnie.
O wiele bardziej bezpiecznym wyjściem jest cięcie kalorii przez zwiększenie intensywności wysiłku. Polega to na tym, że ustawia się dietę na + / - zerowy bilans kaloryczny a więc nie odejmujesz od 3200 ani jednej kalorii a balansujesz na granicy swojego zapotrzebowania cwicząc po prostu intensywniej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pepsi Diet ????

Następny temat

Dziewczyna chce zgubic tluszcz

WHEY premium