SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta na przybranie masy 55kg 25lat

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3997

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6304 Napisanych postów 76213 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 755934
Dodaj około 400-500kcal do wyliczonego zapotrzebowania kalorycznego. Białko postaraj się trochę zmniejszyć.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 635
Dzięki wszystkim za rady ! Wprowadziłem kilka zmian. Jak teraz się to prezentuje ?
różnice:
-dzień bez treningu bez gainera,
-dzień treningu bez pomidora i orzechów
*sante chrunchy clasic to płatki owsiane tyle, że mają trochę więcej tłuszczu
-zrezygnowałem z twarogu bo białka i tak starcza na rzecz ,,obiadu'' zawierającego więcej węgli
-kurczak wymiennie z mielonym
-ryż wymiennie z makaronem i kaszą




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6304 Napisanych postów 76213 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 755934
Słabo to wygląda. Białka możesz dać te 2,5g/kg masy ciała. Przy 100g dziennie będziesz głodował. Ryż biały zamień na lepszej jakości źródła węglowodanów: https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135388.html Salami, margaryna, kajzerki, płatki crunchy do eliminacji. Wprowadź inne źródła białka. Nie tylko pierś: https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html To samo odnośnie tłuszczów. Nie tylko oliwa: https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 51
Pozwólcie, że odkopie temat.
Cel - przybranie na masie mięśniowej.
Waga - 57kg
Wzrost - 175cm
Wiek - 24 lata
Mężczyzna
wedle kalkulatora BMR aby przytyć powinienem dostarczyć organizmowi 2701 kcal
15% białka: 406 kcal = 102g 55% węglowodanów: 1486 kcal = 372g 30% tłuszczu: 811 kcal = 91g


Mógłby ktoś spojrzeć na wstępnie ułożoną przeze mnie dietę? Czy jest w miare okej?
Załączam zdjęcie. :)
Wychodzi mi:
Białka - 141,35 Węgli - 376,67 Tłuszczu - 92,6 kcal - 2869,3






Zmieniony przez - M0RD0R w dniu 2020-05-14 23:26:05

Zmieniony przez - M0RD0R w dniu 2020-05-14 23:27:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 273 Wiek 29 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3373
Kalkulator może nie pokazywać rzeczywiście prawidłowego zapotrzebowania, dlatego sugerowałbym wyliczenie zapotrzebowania ze wzoru:
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 51
Dzięki, wstępnie wyszło to samo tzn BMR 1550 kcal wiec rozumiem ze na przybranie trzeba dobić więcej wiec ułożyłem sobie wstępna dietę na 2800 kcal. Pytanie czy jest ona w miarę okej? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 273 Wiek 29 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3373
Nie wygląda to źle, a warzywa? Warto urozmaicić trochę tą dietę, mieszać ryż biały/basmati/brązowy/paraboild/kaszagryczana/jaglana/jeczmienna itd. takie samo rozwiązanie można zastosować z mięsem, dodać orzechy do jadłospisu bo widze że bazujesz głównie na oliwie i 10g nasion słonecznika


Zmieniony przez - Fearsome w dniu 2020-05-15 11:24:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 51
Warzywa będą jako dodatek dlatego nie podliczane do wartości kalorycznych, a z orzechami mądra uwaga. To miała być tzw podkładka tzn trzymać się tego co wrzuciłem ale stricte tak jak jest tylko właśnie jak pisałeś co jakiś czas zmieniać ryż z kasza/makaronem, również rodzaj mięsa. Dzięki za odzew, bo chyba tylko Ty odpowiedziałeś :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6304 Napisanych postów 76213 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 755934
Założenia wyliczonych kalorii i rozkład składników odżywczych wyglądają sensownie. Jeżeli spożywając 2800 kalorii obwody po kolejnych ich pomiarach rano na czczo, np. co jeden, dwa tygodnie nie będą szły w górę, to ewentualnie dodasz około 200 kalorii.

Warzywa bez wątpienia warto spożywać. Minimum 200 gramów w każdym posiłku.

https://potreningu.pl/articles/5256/warzywa---niezbedny-element-posilku

Niestety nie mogę napisać nic więcej, ponieważ nie widzę posiłków. Nie da się przybliżyć zdjęcia. Wrzuć rozpiskę według regulaminu działu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 51
domer, zdjęcie faktycznie niewyraźne wiec załączam link do pliku w excelu. Teraz widać? :)
Oczywiście co jakiś czas wrzucę jakaś jajecznicę, rybę i faktycznie dodam orzechy. Ale czy zarys w ogóle dobry i tego się trzymać jako tzw podkładki? :)Tu wprowadź tekst linku...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak schudnąć w miesiąc 5 kg

Następny temat

Bardzo duże ilości owoców i błonnika w diecie

forma lato