SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta na masę do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2080

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2144
Witam serdecznie

Po 1,5 rocznej przerwie od treningów z powodu złamanego lewego obojczyka postanowiłem wrócić do ćwiczeń. Niestety przez ten czas waga wzrosła z 70kg na 76-77 przy wzroście 181cm. Głównie zalał mi się brzuch przez jedzenie tego co jest nie zwracając uwagi na wartości odżywcze.
Chciałbym niedrogą dietę z którą mógłbym się również dzielić z moją drugą połówką.
To moja dieta sprzed roku, chciałbym zmniejszyć ilość kalorii do 3000kc ponieważ miałem problem ze wrzuceniem w siebie 3,5k kc.
Prośba do Was o ocenę oraz zmiany do skorygowania :)


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html wypełnij pełną ankietę. Wrzuć też zdjęcie do wglądu, nie wiem czy po rekonwalescencji od razu pchałabym się na masę.
Ale zdjęcie i ankieta będą niezbędne, by to ocenić. Białka Ci tyle nie trzeba, dieta do lekkich poprawek, jak będziesz urozmaicał?
Brakuje ryb i ogólnie kwasów omega-3 wrzucaj awokado, siemię lniane, nasiona chia, warzyw mało jest, warto wrzucać węgle na kolację, urozmaicić mięsa, nie tylko pierś, są inne - tańsze, udka, podoroby etc. Przy takiej ilości płatkó owsianych mogą pojawić się problemy z układem pokarmowym, wymieniaj je na jaglane/gryczane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2144
Dokładną ankietę wrzucę gdy wrócę z pracy.
Co do śniadania, zmieniłbym ilość płatków owsianych/jaglanych/gryczanych do 90-100g. Czym mógłbym zastąpić orzechy włoskie?
W drugim posiłku zamiast kurczaka stosowałbym wędlinę wieprzową z dodatkiem pomidora i świeżego ogórka.
Obiad zastępowałbym kaszą gryczaną która uwielbiam z mięsem z szynki bądź łopatki wieprzowej nazmiennie z makaronem durum i mięsem wieprzowo-wołowym.

Z chęcią wrzuciłbym gdzieś omleta z owocami, lecz rano nie mam czasu na jego przygotowanie, kwestia czy można go wrzucić na godzinę 16:50 gdzie trening zaczynam 17:40, czy też lepiej wstać 15 minut wcześniej i stosować na zmianę ze śniadaniem?


Zmieniony przez - tom940 w dniu 2018-03-06 12:39:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12195 Napisanych postów 22041 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627637
płatki owsiane w ilości ok 100g - nie każdy żołądek i jelita to wytrzymają (codziennie), wędlin nie używałabym, a jak masz ochote na omlet to wstań wcześniej...


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2018-03-06 13:01:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
to sobie omleta zrob wieczorem na rano, w czym problem

when im going to do some mountaineering actually im going back home

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc z dieta :)

Następny temat

Zwisająca skóra przy odchudzaniu.

WHEY premium