SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dasie90 / Trening.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11330

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3267 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134398
Na moje oko to to Ci się jednak do 1900 sumuje, nie do 1800. A poza tym to już miałaś policzone wcześniej w kalkulatorze potreningu, na zrzutach z poprzedniej strony jest. To przecież nie muszą być idealnie okrągłe liczby, to co jesz też nie będzie zawierać za każdym razem dokładnie tyle samo makroelementów.
I my tu raczej niespecjalnie się przejmujemy rzeczami typu "kolacja tylko białkowa", "po treningu to i to". Mało która z dziewczyn tutaj zajmuje się tym sportem na takim poziomie, żeby to robiło różnicę.

Zmieniony przez - halinae w dniu 2014-09-03 16:10:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 259 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5439
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 259 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5439
Trening:

przysiad ze sztangą 16kg, 20kg, 20kg, 20kg ( 4x 10 czy robic 5x5 z większym obciazeniem max moje to 26kg.)

martwy ciag na prostych nogach 20kg, 22kg, 22,kg,22kg (4x10 pytanie jw.)

wioslowanie sztanga: 8kg, 8kg,8kg,8kg (4x10)

wyciskanie szatngielek plasko 4kg,4kg,4kg,(3x10)

wyciskanie frnacuskie 1 sztangielka 6kg (3x10) + zrobilam tez odwrotne pompki te tricpesdip 3x10 lepiej czulam w nich triceps (on mi bardzo oslab po tym treningu FBW! Doslownie wisi mi skóra..)

wyciskanie na barki dwie sztangielki po 3kg (3x10)

bices uginanie 2 sztangielki po 4g (3x10)

+cwiczenia na brzuch 2 serie po 20powtorzen




Zmieniony przez - dasie90 w dniu 2014-09-03 17:21:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 259 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5439
edytowana miska

czy przekraczanie tluszczy o 10/20g dziennie robi duza roznice?
mam problem z tym niedojadaniem wegli. Natomiast, tluszcze i bialko wchodza pieknie..




Zmieniony przez - dasie90 w dniu 2014-09-03 20:36:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 150 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2733
Po co jesz odżywkę skoro przekraczasz białko? odżywka ma służyć jako uzupełnienie, a w Twoim przypadku nie ma sensu.
Tak samo wbijanie samego białka z jaj.
Przekroczenie tłuszczy o 20g to już przegięcie
a węgle - dorzuć więcej ryżu po treningu, zjedz więcej niż jedną kromkę chleba na kolację i już
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 259 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5439
Zjadlam odzywke bo myslalam, ze na kolacje nie bedzie miesa a jednak bylo ;)
Czyli nie ma sensu do sniadania dowac tego jeszcze jednego bialka? 1 starczy?
A po trenngu faktycznie moglabym wiecej ryzu lub jakis owoc? Bo wole owoce w 1 polownie dnia. Albo zrobic jeszcze jeden maly posilk btw. A na kolacjenie chcialabym jesc wiecej wegli jednak.
Z tym tluszczami to stad mi sie wzielo takie przeginanie bo nie mam okresu, i lekarz zalecil mi jesc "duzo zdrowych tluszczy"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Kombinujesz jak koń pod górę, to jak będziesz rozkładała BTW w poszczególnych posiłkach jest bez różnicy, to czy zjesz mięso czy strączki czy rybę czy jajko jako źródło białka to bez różnicy. Jak chcesz jeść więcej węgli na kolację to jedz. To czy po treningu zjesz owoc czy więcej ryżu to bez różnicy. Jedz tak by było smacznie i bez śmieci nic więcej Ci teraz nie trzeba.
Chcesz odbudować mięśnie to licz się z plusami w obwodach jak i wahaniami wody, dodatkowy tłuszcz na ciele też może się pojawić. Niestety ale kobieta nie została stworzona do posiadania niskiego bf bo często kończy się to zanikiem okresu (nie u wszystkich ale u większości) i wiążącymi się z tym problemami zdrowotnymi.

Znasz zasady treningu 5x5? Umiesz ćwiczyć tak żeby wykorzystać potencjał 5x5? Jeżeli odpowiedź brzmi nie to nie widzę sensu robienia 5x5.
Weź FBW z regulaminu (czy to z piłką czy nr1 by Obliques) jak nie możesz czegoś robić to zaznacz to i zapytaj się na co można to wymienić na warunki sprzętowe jakie masz.
Spójrz na swój trening - wyciskanie na klatę masz taki sam ciężar jak w bicepsie a przecież klatka piersiowa jest znacznie większym zespołem mięśni niż biceps. Mały mięsień mała siła, duży mięsień duża siła to się tyczy całego ciała

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 259 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5439
Dziekuje za odpowiedz. Co d 5x5 masz racje.

Trening nr 1:
- posiadam laweczke plaska, sztange, sztangelki.

Trening A.
A. Przysiad ze sztanga na plecach (pochwała przysiadu: https://www.sfd.pl/-t818565.html)
B1. wyciskanie sztangi skos góra --> nie mam lawki skosnej
B2. przyciąganie drążka dolnego siedząc do brzucha ---> nie mam drazka, ani ekspandera
C1. prostowanie nóg w siedzeniu --> jw
C2. wznosy tułowia z opadu (http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp#15) ---> jw, nie umiem tego robic.
D. plank (1x ile dasz rade utrzymać)

Chcialabym te cw wymienic.
Trening B.
A. Martwy ciąg ---> nie umiem robic MC klasycznego na Prostych nogach umiem
B1. Wyciskanie sztangi stojąc
B2. ściąganie drążka górnego do klatki szeroko z nachwytem ---> nie mam drazka
C1. wypady --> wypady tylk z malym obciazeniem moge zrobic
C2. uginanie nóg leząc --> nie mam maszyny
D. pompki 1 seria na maksymalna ilość powtórzeń
Po treningu 20min aerobów na bieżni lub rowerku, lub orbitreku...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 259 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5439
A trening, ktory mam obecnie (jest to modyfikacja trenngu silowego do wykonania w domu A/B tylko ja robie czesc B.)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
dzień1
B1. może być płaska
B2. Wiosłowanie sztangą
C1. Przysiad przedni
C2 Supermenki

Dzień 2.
A. To się nauczysz
B2. Podciąganie/opuszczanie na drążku (może być z pomocą gumy)
C1. Czemu tylko z małym? Z resztą poprawnie robione nie wymagają wielkiego obciążenia.
C2. Wznosy bioder na piłce

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Przykładowe menu- akceptowalne?

Następny temat

Co zrobić, aby pośladki były bardziej jędrne.

WHEY premium