SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

cwiczenia silowe

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3201

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 795 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3434
niestety szukam i szukam i znalezc nie moge, w kolo same fitneski juz z jakims doswiadczeniem , a ja szukam czegos dla siebie.
Ukladam sobie trening i dietke. Cwiczen aerobowych mam pod dostatkiem, zostaje tylko je sensownie ulozyc w plan, ale niestety nie wiem jakie wybrac cwiczenia silowe.
Potrzebuje zaczac od czegos, co jest dobre dla kobiety - amatorki. Jestem w trakcie czytania kolejnych artykulow, ale nie sposob tego ogarnac w ciagu paru godzin dziennie, zatem prosze o wyrozumialosc za byc moze pytanie z kosmosu ale bardzo mi zalezy
Dodam tylko, ze nastawiona jestem na zbicie z wagi, chce pozbyc sie tluszczyku - uda , brzuszek, ramiona.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 85 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4928
Brzuch - A6W, ABS;
Uda - skakanka, biegi, rowerek;
Ramiona - stopniowo zredukuja sie przy wysilku areobowym.

Cwiczenia silowe nie sa Ci potrzebne, zeby zgubic zbedne kilogramy. (przynajmniej ja tak uwazam)

Silnym jest ten kto zwycięża innych.
Wielkim ten kto przezwycięża samego siebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
a ja uwazam ze powinnas tez ćwiczyć siłowo samo spalenie tłuszczu bez ćwiczenia nie jest takie łatwe a i ćwiczenia siłowe go wspomagają, gdyż wieksze mięśnie spalają więcej tłuszczu. mam nadzieje ze cos z tego zrozumiesz bo to chaotyzcvnie jest napisane

Poza tym chodzi o łądną sportową sylwetkę, a nie o wychudzenie prawda?

Zmieniony przez - Gwjazdor w dniu 2006-08-08 10:08:28

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 437 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5984
ja tez uwazam, ze powinnas stosowac trening silowy, mysle, ze najlepszym rozwiazaniem bedzie dla Ciebie ACT. Poczytaj o tym treningu, tak jak kolega wyzej napisal chodzi o wyrobienie fajnej sportowej sylwetki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 795 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3434
dziekuje
poczytam o tym treningu, jeszcze do tego nie dotarlam. Ukladam skrupulatnie diete i staram sie pojac istote kalorii, tluszczow, aminokwasow, weglowadanow bla bla bla zglupiec mozna
11 lat trenowalam siatke, ale niestety pozniejsze przypadki losowe i ogromny brak wyobrazni na temat konsekwencji oraz niewystarczajaca samodyscyplina , sprawily ze mocno zapodzialam gdzies forme. Nie trenuje juz od kilku ladnych lat ........... pracoholizm, clubing , wieczorne zarcie, niezdrowa zywnosc wysoko przetwrzona - jednym slowem doprowadzilam sie do ruiny :/ Od dwoch lat mocno pracuje nad soba psychicznie, ale do tego potrzebuje rowniez dobrze czuc sie fizycznie, bo wciaz brak mi satysfakcji z tego co robie - caly czas chce wiecej i wiecej. Za to nie opuszcza mnie entuzjazm i checi, nauczylam sie tz cierpliwosci - zatem mysle ze to najlepszy czas by wrocic do formy sprzed lat.
Na razie plywam, biegam, duzo chodze , jestem w trakcie szostki aerobowej. Teraz wlasciwie jakos skonkretyzowalam plan co do treningu i dlatego szukam jeszcze jakis cwiczen silowych , no i musze dopracowac diete. Nie chce popelnic podstawowego bledu przy odchudzaniu , chce czerpac energie z tluszczu a nie z miesni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 437 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5984
zeby czerpac energie z tluszczu a nie miesni potrzebna jest wlasnie odpowiednia dieta i trening, polaczywszy to z cierpliwoscia i konsekwentnym dazeniem do obranego celu mozna osiagnac wiele. Oczywiste jest to, ze ladna sylwetka to lepsze samopoczucie i pewnosc siebie, lecz latwo to zaprzepascic zaniechaniem treningow i nietrzymaniem diety. Dlatego powodzenia !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 795 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3434
przejrzalam tematy dot.ACT i wlasciwie mam tylko jedno pytanie odnosnie hantli - ilu kilowe ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 437 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5984
sama musisz dobrac sobie ciezar, w roznych cwiczeniach ciezar bedzie inny, np. przy wyciskaniu na klate ciezar bedzie wiekszy niz przy rozpietkach itp. nikt nie wie ile masz sily, chodzi o to zeby robic po okolo 12 - 15 ruchow z lekkim zapasem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 795 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3434
Odswiezam i prosze o pomoc.

Dlugo nie zabieralam glosu, bo nie mialam pojecia jakie bede miala mozliwosci. Niestety pozostaje mi tylko trening w domu , przy marnym sprzecie - hantle i krzesla. Dostosowalam trening do tychze warunkow.
Moj cel - redukcja tkanki tluszczowej (powrot do formy sprzed kilku lat), "szlifowanie" sylwetki

plan treningowy :
cwiczenia silowe z hantlami - wtorek , czwartek, sobota - wieczor
poniedzialek , piatek - basen
po kazdym treningu silowym - poki co bieg, pozniej jak sie oziebi steper - ok.40min

przez trzy pierwsze tygodnie dwie serie po 12 powtorzen, w czwartym tygodniu dorzuce jedna serie wiecej
przed treningiem - kilka minut skakanki i kilka minut stretchingu

1) unoszeie nog w lezeniu - miesnie brzucha
2) prostowanie przedramienia zza glowy ze sztangielka - miesnie trojglowe ramion
3) rozpietki ze sztangielkami na krzeslach - klatka piersiowa
4) unoszenie sztangielki bokiem - miesnie naramienne
5) podnoszenie sztangielki w opadzie - miesnie najszersze grzbietu, oble mniejsze i wieksze, rownolegloboczne
6) uginanie ramion z hantlami naprzemiennie - miesnie dwuglowe ramion
7) sklony tulowia z lekkim gryfem - miesnie proste grzbietu
8) przysiady wykroczne ze sztangielkami - miesnie czworoglowe ud
9) martwy ciag na prostych nogach - prostowniki grzbietu, miesnie dwuglowe ud, posladki
10) wznosy barkow - miesnie dzwigacze lopatki, czworoboczne grzbietu, rownolegloboczne


Rzuccie okiem i powiedzcie co o tym myslicie, zaczynam ten plan od poniedzialku .
Z gory dziekuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
cześć lay
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 795 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3434
badz pozdrowiona ptaszyno
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na mase

Następny temat

lepsze ACT czy normalny trening?

WHEY premium