SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co lepsze dla wyglądu brzucha?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3518

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6505
Witam, mam pytanko odnośnie mięśni brzucha. Ćwiczę je sobie od dość dawna. Zaczęłam ambitnie - od Weidera ale nie wytzymałam :) Odpuściałm po ok. 2,5 tygodnia i od tamtej pory ćwiczę program 8-minute ABS workout. (Napewno kojarzycie taki filmik z neta.) Ćwiczę już w sumie jakieś 8 miesięcy staram się 6 razy w tygodniu, rano na czczo po lekkiej rozgrzewce. Mięśnie owszem, wzmocniły się ale nadal w sumie ich nie widać. Powinnam wydłużyć trening na ABS czy całkowicie go zmienić? Jeśli tak to macie jakiś podobny żeby móc ćwiczyć sobie jak dotąd rano? (Chodzi mi o taki właśnie niedługi trening)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6505
majtasy i stanik to kostium kąpielowy ale fajnie to zabrzmialo ) laywoman nie wiem co masz na mysli ale chyba rozumiem...dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Przez tyle miesiecy ten sam trening?
Pomijajac juz wszystko inne, to czy Tobie sie to nie znudzilo?

imho
1. zmienic
Nie mozna caly czas cwiczyc tego samego. Nawet jesli robisz caly czas te same cwiczenia, to trzeba zmieniac ich kolejnosc, dynamike, ilosc powtorzen, itd., itp.
2. jesli nie widac m. brzucha to moze znaczyc, ze zamiast pracowac nad nimi jako takimi, trzeba troche zrzucic tluszczyku, zeby je bylo widac.

PS. Ale ja specjalista nie jestem, wiec jak cos to prosze nie ciskac gromami

Zmieniony przez - Jeanette_ w dniu 2006-08-29 18:21:48

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1591
Ja też specjalistką nie jestem ale jak na mój gust to nie poświęciłaś za dużo czasu na lekturę tego forum...
Z tego co ja wiem to
a) nie powinno się ćwiczyć mięśni na czczo
b) 8minute to dość słaby program na to, żeby wypracować sobie zarys mięśni
c) nie powinno się ćwiczyć codziennie danej grupy mięśniowej
Lepiej byś zrobiła jakbyś wybrała sobie jakieś kilka ćwiczeń z atlasu (np. 3 ćwiczenia po 3 serie po ok. 12 powtórzeń) i wykonywała je np. 3 ray w tygodniu (z co najmniej jednym dniem przerwy pomiędzy treningami). Mile widziane jakieś ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem :) No i odpowiednia dieta rzecz jasna:)
Był taki post o fitnessowych podstawach treningu mięśni brzucha. Poszukaj to znajdiesz :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6505
dzieki. oponki nie mam :) mam 58 cm w talii przy 168 cm wzrostu. zrobie tak jak mowisz 3 serie po 3 razyc z atlasu. dzieki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 283 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15082
wyczytałem kiedyś że dobry jest ABS II , cwiczyć 2 dni pod rząd 1 dzień przerwy , jestem na 3 poziomie, efekty narazie są (mój cel całego trenningu to masa plan HST)

Skończone dzieło jest sumą szczegółów !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6505
Najpierw 5 min rozgrzewki: podskoki, pajacyki, biegi w miejscu, skłony itp
a potem taki zestaw ( 3 serie po 15 powtórzeń)
1. brzuszki które dotąd znałam pod nazwą "basic crunches"
2. to samo tylko ruch w górę jest podzielony na dwa
3. leżenie na plecach, nogi ugięte, prawa noga na lewe kolano, prawa ręka wyciągnięta prostopadle do ciała w bok, lewa ręka na karku, nie odrywając części lędźwiowej lekko unosimy ciało ciągnąc brodę do prawej nogi
4. to samo na drugą stronę
5. nogi w powietrzy kolana zgiete tworzą kąt 90 stopni, ręce wyprostowane między kolanami, wykonujemy ruch w górę unosząc górną część pleców
6. nogi wyprostowane w górze, lekko unosimy biodra "wypychając nogi w sufit" :)

na koniec 10 "damskich" pompek (na kolanach)

może być?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 50
Niby ja się na tym dobrze nie znam, ale może nie masz predyspozycji do mocno zarysownych mięśni...(?) Ja mam 163 i w talii 68 i trochę tłuszczyku na brzuchu, ale u mnie zarys mięśni pod tłuszczykiem widać. Ciesz się, że jesteś taka szczupła:) Szczerze to mogę Ci tylko pozazdrościć;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6505


zdjecie slabe bo robione telefonem, ale moj brzuch wyglada mniej wiecej tak :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1222
rozumiemez brzuszki=spiecia a nie pelne???
pamietaj o przytrzymwaniu max napieci brzucha(czyli kiedy jestes u gory)na 2 sek to podstaw
i wykonuj cwiczenia powoli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Mavika, nie jestem expertem od fitnessu, ale dam ci rade jako expert w troche innej dziedzinie, . Zostaw juz ten brzuch w spokoju, jest naprawde bardzo fajny. Po co ci kulturystyczna krata? Ten co masz jest bardzo ładny i ja bym zostawił . Zrobisz jak zechcesz ale jest git.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 795 Wiek 44 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3434
bahamut 50procent opinii u tej Pani w temacie ze zdjeciem powiedzialo ze przydaloby sie troche miesni , no to sobie chce kobieta zrobic miesnie , a Ty mowisz ze sie krata nie przyda
sama mavika zdaje sie nie wyjrzala duzo wiecej , niz poza wlasne tematy
powiem Ci tyle droga maviko /nie dopatruj sie kompetencji bo dla Ciebie jestem hipopotamem/ - katujesz sie jakimis cwiczeniami bez efektow tyle miesiecy bo masz nieludzkie podejscie do swojego ciala. Chyba czas wziac sie za siebie , ale w odwrotnym tego slowa znaczeniu niz w tej chwili . A na poczatek mocno poszperalabym na forum
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rowerek treningowy

Następny temat

jak urozmaicić posiłek potreningowy?

WHEY premium