SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

brak wyników - klata

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1904

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 715
Witam.

Nie wiem od czego zacząć więc zacznę od początku. W grudniu 2007 roku zacząłem ćwiczyć na siłowni w szkole - marne wyposażenie. Po około miesiącu wykupiłem pierwszy karnet ćwiczyłem jakieś pół roku. po 3 miesiącach bez bicia przyznaje się że kupiłem kreatynę . Przytyłem tylko pare kilo. 3 razy w tygodniu (pon klata bic, śr. tric i plecy pt. barki i nogi) Wszystko było ok poza klatą tzn cwiczenia miałem wyciskanie na ławce poziomej i skośnej oraz rozpiętki zacząłem od 40 kilo na klate po 6 miesiącach dałem rade tylko 45 na serie ;/ Jakoś sie to skończyło pare miesięcy przerwy i znowu zacząłem chodzić na siłke od miesiąca wszystko juz prawie wróciło do tego co było kiedyś ( chodzi mi o wyniki np. na modlitewniku na bica daje rade 28 na serie) i nie chce sie chwalić tylko widzę że z klatą dalej bedzie to samo wyniki słabe jak nie wiem 40 na serie :/ zaniedługo przegonie klate bicem :/ mam klatkę szewska nie mocno ale jednak oraz w wieku 11 lat miałem operacje łopatki . Ortopeda do którego chodziłem na kontrole pozwolił ćwiczyć byle "nie przesadzić" . Nie wiem czy własnie to ma związek ze słabymi wynikiami na klate dlatego pytam o to Was. Tyle że choć operowana była łopatka na plecy nie narzekam jeśłi chodzi o wyniki i idzie do przodu tylko w tej parti mięsniowej mam zastój ... Znacie może przyczyne ?

Dawniej robiłem 3 x 40 kilo teraz zmieniłem że zaczynam np. w seri 1 - 38 w 2 - 40 i w 3-42 . Na takiej zasadzie , myślicie ze to lepsze wyjście i to zmieni sytuacje ?




Płeć: Mężczyzna

Wiek: 19

Waga: 66

Wzrost: 181

Cel treningowy: ogólna poprawa sylwetki (masa)

Staż treningowy na słowni: j/w

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): siłownia

Dieta: brak

Przeciwskaznania medyczne: raczej brak

Zażywane suplementy: glukozamina , kreatyna
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 50 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29299
Po pierwsze poczytaj trochę!!!!!!!!!!!!
Po drugie dieta i trening,WIECEJ JEDZ...DIETA!!!!
poczytaj posty podwieszone.

Trza być twardym, nie miętkim!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Tak jak kolega wyżej.
Dodatkowo wklej trening, może po prostu tutaj siedzi błąd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 840 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22661
masa głównie polega na diecie - bo bez tego to masy nie nabierzesz.

Co do Twojego wyciskania to ile powtórzeń w serii robisz? Na mase optymalnie zakres powtórzeń powinien być od 12-6. Przykładowo 12razy 30kilo/10razy 32kilo/8razy 34kilo, lub 10razy 30kilo/8razy 32kilo/6razy34kilo.

Najlepiej by było gdybyś napisał tu cały swój plan- jakie ćwiczenia po ile serii wtedy można by było skorygować. Ale przeważnie psychicznie blokujesz się, bo na klacie Ci najbardziej zależy i za wszelką cenę próbujesz dołożyć chociaż pół kilo nawet kosztem techniki.

Uważam, że jak będziesz trenował z głową a niezdrowe ambicje pozostawisz za drzwiami przed siłownią i będziesz technicznie wykonywał ćwiczenia to powinno być dobrze ;) Grunt to trzymać michę co jest najcięższe ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 715
no ok wygląda to mniej więcej tak:
Poniedziałek

WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ 3 serie po 10 powt
WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ 3 serie po 10 powt
ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ 3 serie po 12 powt
UGINANIE RAMION ZE SZTANGA PODCHWYTEM NA „MODLITEWNIKU” 4 serie po 12 powt
UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM 4 serie po 12 powt
UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO 4 serie po 10 powt na każdą rękę

Środa

PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU PODCHWYTEM - ile dam rade , razem około 15 razy
ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM 4 serie po 10 powt
PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU DOLNEGO W SIADZIE PŁASKIM 4 serie po 10 powt
WYCISKANIE „FRANCUSKIE”SZTANGI W SIADZIE 4 serie po 12 powt
PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA 4 serie po 10 powt
WYCISKANIE “FRANCUSKIE” JEDNORĄCZ SZTANGIELKI W SIADZIE 4 serie po 10 powt

Piątek

WYPYCHANIE CIĘŻARU NA SUWNICY 4 serie po 15 powt
UGINANIE NÓG W LEŻENIU 4 serie po 12 powt
WSPIĘCIA NA PALCE W SIADZIE 4 serie po 15 powt
WZNOSY BARKÓW ”SZRUGSY” 4 serie po 12 powt
Wyciskanie sztangielek 4 serie po 12 powt

ps/ dodam że zazwyczaj ostatnie ćwiczenia robie już na max by zmęczyć mięsień jak najmocniej . Nie wiem czy jest to dobre przyzwyczajenie


Zmieniony przez - _nathan_ w dniu 2009-04-14 13:34:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Czy to jest Twój plan jedyny?
Czy zmieniałeś plany treningowe (ćwiczenia) / metody treningowe (na FBW)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Timki74

Jeszcze nie widziałem żadnej mądrej wypowiedzi z twojej strony, jak nie masz nic do powiedzenia milcz i nie smiec.


hadesZiom2

Kolejny, dziecko nie potrafisz zrozumiec ze pisanie dieta,dieta dieta, poczytaj etc, to nie jest żadna pomoc? tylko spam, chopak czytał, zakłada temat bo ma problem, nie potrafisz pomóc? to nie właź i nie śmieć.



Do autora, plan bida, trzeba zmienić 99% tego co rozpiałeś ile wynosi staz? systematycznie ile miesięcy ostatnio do dnia dzisiejszego?


Ile dni w tygodniu możesz przeznaczyć na trening?

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 715
nie rozumiem za bardzo ;d tzn nazwy ćwiczeń wziołem z atlasu ćwiczeń ale dokładnie w takiej ilości i kolejności je wykonuje :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Odpowiedz na pytania później wpadne do tematu to odpisze, bo teraz musze lecieć.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 50 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29299
Bery89 CHŁOPAK NIE CZYTAŁ, więc Ty lepiej czytaj pozdro.

Trza być twardym, nie miętkim!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 715
Bery89 no po tej przerwie co miałem to teraz regularnie ćwiczę miesiać a plan aż tak źle ?

moge przeznaczyć 3 dni w tyg.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW - Wytrzymałość.

Następny temat

plan - masa do oceny

WHEY premium