SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

brak efektów, a w zasadzie pogorszenie sylwetki...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8633

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

20

Waga

80

Wzrost

193

Cel treningowy

większa masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

rok

Uprawiane inne sporty

aktualnie żadne

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

ławeczka, sztanga, hantelki

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

raczej nie ma

Zażywane suplementy

bcaa

Ostatnio przerabiany plan

fbw
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 742
Antos098, wysłałem dzisiaj wiadomość po południu,doszło? Chodzi o przejście z 5x5 na coś mniej monotonnego.Czy jest taka możliwość? Bo właściwie wracam po przerwie i były to akurat czas na wprowadzenie zmian. Zwłaszcza ze sporo naczytałem się Twoich wypowiedzi i chciałbym na własnej skórze doświadczyć treningu na wyższych zakresach powt Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
nic nie ma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 742
Mozeszsprawdzic czy teraz doszło? Pisze 'wiadomosc email do użytkownika Antos098 została wyslana'..Nie wiem dlaczego wcześniej nie przyszło nic..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
"czemu wywalić bić i tric?" - Dlatego, ze bica i trica nie powinno katowac sie z treningu na trening. Nie wyjdzie Ci to na dobre. Po drugie to jak nabierasz masy to wchodzi Ci rowniez i w bica i trica. Zrozum, ze potem mozesz spokojnie o tym myslec, albo jak juz zmienilbys treinng na splita to wtedy inna bajka.

Antos - No to cos slabo Ci idzie to wioslowanie , nie no nie mam zamiaru sie klocic, ale widzisz... Czlowiek cwiczy od 8 miesiecy i praktycznie zadnych efektow i Ty nie wiadomo od czego zaczynasz mu doradzac. Mozesz miec sobie ten podtytuly znawcy. To, ze masz go tutaj to nie znaczy, ze naprawde taki z Ciebie znawca. Tyle. Pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Samirek
"czemu wywalić bić i tric?" - Dlatego, ze bica i trica nie powinno katowac sie z treningu na trening. Nie wyjdzie Ci to na dobre. Po drugie to jak nabierasz masy to wchodzi Ci rowniez i w bica i trica. Zrozum, ze potem mozesz spokojnie o tym myslec, albo jak juz zmienilbys treinng na splita to wtedy inna bajka.

Antos - No to cos slabo Ci idzie to wioslowanie , nie no nie mam zamiaru sie klocic, ale widzisz... Czlowiek cwiczy od 8 miesiecy i praktycznie zadnych efektow i Ty nie wiadomo od czego zaczynasz mu doradzac. Mozesz miec sobie ten podtytuly znawcy. To, ze masz go tutaj to nie znaczy, ze naprawde taki z Ciebie znawca. Tyle. Pzdr.


Jasne, znam te herezje w stylu "pod podciągania na drążku rosną bicepsy" "od wyciskania rosną tricepsy" - oczywiście, jak się partoli technikę w tych 2 ćwiczeniach i nie podciąga się grzbietem tylko łapami, nie wyciska się klatką tylko łapami - to następuje przerost formy nad treścią - klatka zwiędła, a zamiast najszerszych grzbietu, tworzą nam się nowe mięśnie - NAJWĘŻSZE grzbietu 8 miesięcy na FBW to stagnacja...sam robiłem FBW przez rok czasu to wiem o czym piszę, treningi później trwały 3,5-4h bo musiałem włączać do treningu izolację, by coś się ruszyło, wtedy też zdecydowałem, że już czas na splita. Poza tym durnowate niskie zakresy (5pow) dla początkującego to zabójstwo budowania jego sylwetki, a jeśli jest inaczej to może Samirek pokażesz swoją rewelacyjną muskulaturę zbudowaną na FBW, które się tutaj poleca tytuł znawcy nie świadczy o niczym, chciałem Ci ironicznie przedstawić, że Twoje "rozkminy" są początkujące i już to przerabiałem - nic dobrego z tego nie było, jeśli chodzi o sylwetkę.

https://www.sfd.pl/Trening_FBW_do_sprawdzenia,_oceny_-t844507.html

Jeszcze 2 miesiące temu pytałeś o to samo a teraz próbujesz doradzać innym.

Zmieniony przez - Antos098 w dniu 2012-05-07 10:17:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 164 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5422
8 miesięcy na siłce i urósł ci brzuch?
jak zmieniła się waga? na plus czy stoi w miejscu?

uwaga idzie teoria :D
według mnie jesz za mało 3000kcal - pewnie masz szybki metabolizm i spalasz więcej - dlatego organizm zamiast budować mięśnie zaczął gromadzić zapasy tłuszczu na brzuchu

MEPHOBIA
"Fear of becoming so awesome one day that human race can't handle it, and everybody dies."

I must live with this everyday

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 874
raczej stoi w miejscu, ale jak? jedząc za mało organizm będzie odkładał tłuszcz zamiast budować mięśnie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 874
jak dodam kalorii to nie będę miał jeszcze większych problemów z fatem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
"8 miesięcy na FBW to stagnacja..." - Szkoda tylko, ze u niego od samego poczatku cos to wszystko kuleje i nic nie idzie (brzuch.... n/c) . Moze ty pokazesz swoja sylwetke skoro jestes tutejszym "ZNAWCA"? Nie, wybacz nie musisz tego robic. Nie chce sie znizac do Twojego poziomu i takiego durnowatego pisania . Duzo osob poleca FBW bo jest to bardzo dobry plan treningowy. Moze dlatego? I moze napiszesz, ze dobrze robi cwiczac z treningu na trening BICA czy TRICA bo na nim przeciez zrobi super mase. Daj spokoj... Jak ktos dobrze podciaga sie na drazku i normalnie wykonunje treningi FBW, technicznie dobrze, a nie opitala sie to wszystko potrafi urosnac. Jestem tez pewny, ze rozumiesz co oznacza "FBW". Oczywiscie moze przejsc sobie na splita, przeciez nikt mu nie broni. PS. Jak cwiczyles po 3/4 h na silce to naprawde jestes... dobry .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Samirek
"8 miesięcy na FBW to stagnacja..." - Szkoda tylko, ze u niego od samego poczatku cos to wszystko kuleje i nic nie idzie (brzuch.... n/c) . Moze ty pokazesz swoja sylwetke skoro jestes tutejszym "ZNAWCA"? Nie, wybacz nie musisz tego robic. Nie chce sie znizac do Twojego poziomu i takiego durnowatego pisania . Duzo osob poleca FBW bo jest to bardzo dobry plan treningowy. Moze dlatego? I moze napiszesz, ze dobrze robi cwiczac z treningu na trening BICA czy TRICA bo na nim przeciez zrobi super mase. Daj spokoj... Jak ktos dobrze podciaga sie na drazku i normalnie wykonunje treningi FBW, technicznie dobrze, a nie opitala sie to wszystko potrafi urosnac. Jestem tez pewny, ze rozumiesz co oznacza "FBW". Oczywiscie moze przejsc sobie na splita, przeciez nikt mu nie broni. PS. Jak cwiczyles po 3/4 h na silce to naprawde jestes... dobry .


Ok, Panie zaawansowany FBW-owcu z 2 miesięcznym stażem, same konkrety:
Kiedyś (bardzo dawno temu, początki kulturystyki) ludzie uważali, żeby ćwiczyć tylko duże partie bo małe urosną same - podobnie jak uważają ludzie tutaj (niektórzy), efekt był tego taki, że nie robili zadziwiającej masy mięśniowej - rozmiar ud nie przekraczał 62cm, rozmiar ramion 38cm - siły mieli sporo, ale nie od razu tylko po 10 latach takiego treningu - na efekty trzeba czekać, sprawa oczywista. Nie przejmowali się zupełnie obwodami, uważali, że rozwinęli dostateczną masę mięśniową, bo takie też były standardy, aż tu nagle pewien człowiek wprowadził małe partie do owego treningu, efekty były szokujące - nogi bardziej rozwinięte, więcej siły etc, a teraz zadaj sobie pytanie, dlaczego małe partie są TAK ważne choćby po to by rozwijały się nogi - tylko pomyśl, a nie szczekaj. Przybliżę Ci : robiąc np wykroki chodzone, używamy przedramion, a skoro przedramion to idąc dalej po dźwigni - również bicepsów, jeśli przedramiona są słabe i nierozwinięte (brachialisy i brachioradialisy) to słabe są również bicepsy, a jeśli są słabe bicepsy to NIE JEST MOŻLIWYM używać dużych obciążeń przy wykrokach - dużych tj. zapewniających dalszy progres masowy nóg - już Ci trochę świta? dlaczego tak małe partie są RÓWNIEŻ ważne? ale jesteś na etapie poznawania ćwiczeń dopiero, nie znasz choćby podstawowych odmian przysiadów, więc na tym dyskusję z Tobą zakończę.

Nie piszesz z laikiem, więc rozumiem pojęcie FBW natomiast nie wiem czy Ty rozumiesz pojęcie split, bo narazie głowę masz przepełnioną mitami, ale wyrośniesz z tego - gwarantuję
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o : przeznaczenie treningow, pompki + podciąganie

Następny temat

Przybranie mięsni 1 raz na silownie ?

WHEY premium