SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

brak efektów, a w zasadzie pogorszenie sylwetki...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8634

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

20

Waga

80

Wzrost

193

Cel treningowy

większa masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

rok

Uprawiane inne sporty

aktualnie żadne

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

ławeczka, sztanga, hantelki

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

raczej nie ma

Zażywane suplementy

bcaa

Ostatnio przerabiany plan

fbw
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
"mięśnie potrzebują przeciążeń i nowości do optymalnego rozrostu, jednym ćwiczonkiem na plecy czy nogi nie zmusisz do tego, by rosły - nie ma szans. Na pierwsze tygodnie - OK, później to już nie ma sensu"

- Chyba na pierwsze miesiace, a nie tygodnie... FBW to bardzo dobry trening i nie jest wcale konieczna zmiana na split. Jezeli waga, rozmiary i sila ida do gory to niby dlaczego ma to zmieniac? Pomieszales mu troche to wszystko.

TECHNIKA, DIETA, SEN = Sukces, a jak cos z tego lezy to niestety zawsze beda jakies problemy.

AUTOR - Poczekalbym na Twoim miejscu na wypowiedz traktora, riona albo i tomka. To na tyle. Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 174 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3074
Tylko że on w ogóle przez tyle miesięcy nie poszedł do przodu z tego co mówi i według mnie problem leży poza siłownią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
No i wlasnie o to chodzi. Nie, ze ma stagnacje tylko, ze od samego poczatku nic nie poszlo... O tym samym mialem wczesniej pisac. Tylko widzisz.. problem moze lezec po stronie silowni i moze to byc TECHNIKA lecz ja bardziej obstawialbym DIETE/REGENERACJE .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 174 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3074
Jw, nawet z kulawą techniką coś by poszło, nie ma siły, to jest 8 miechów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
No w sumie to zgodze sie z Toba. Jak na 8 miechow oczywiscie.

Co do AUTORA to przeczytaj sobie te tematy:

https://www.sfd.pl/Plan_dla_żółtodzioba_na_początek.-t796477.html

https://www.sfd.pl/Trening_do_oceny_i_skorygowania_przez_profesjonalne_osoby!_-t854608.html

PS. Przeczytaj i zapoznaj sie dobrze z tym co napisal tam TRAKTOR!, Kieruj sie rowniez jego dalszymi linkami. Zaufaj mi . Co do diety to do dzialu ODZYWIANIE i tam sie Toba dobrze zaopiekuja :).

//EDIT

A:
NOGI - przysiady ze sztangą na barach 12 10 8 6
PLECY - wiosłowanie sztangielkami 12 10 8 6
KLATKA - wyciskanie sztangi płasko 12 10 8 6
BARKI - military press 12 10 8
BICEPS - uginanie ramion ze sztangielkami młotkowo 12 10 8
TRICEPS - francuskie wyciskanie sztangielkami 12 10 8

B:
NOGI - przysiady ze sztangą na barach 12 10 8 6
PLECY - martwy ciag 12 10 8 6
KLATKA - wyciskanie sztangi skos 12 10 8 6
BARKI - wyciskanie sztangi zza głowy siedząc 12 10 8
BICEPS - uginanie ramion ze sztangą 12 10 8
TRICEPS - pompki odwrotne 12 10 8


- Z poczatku nie przygladalem sie temu planu, ale jezeli cwiczyles tak jak tutaj to tez sie nie ma co dziwic, ze to tak kuleje.
Nie musisz od poczatku jechac planem ABA. Nie musisz tego dzielic, ale o tym dowiesz sie w postach traktora. Kolejna sprawa to biceps i triceps. Po co katujesz bica i trica co trening? Na nim masy nie zrobisz. Mase zrobisz na nogach i plecach. Wywal bica i trica... Kolejna sprawa to GDZIE JEST PODCIAGANIE NA DRAZKU (nachwytem) ??..

Od poczatku jechales 3 seriami i takimi powt czy zaczynales od 1s i 12 powt? To tez jest wazne.

Zmieniony przez - Samirek w dniu 2012-05-06 17:01:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Samirek to jest to o czym pisałem wcześniej : ważysz 70kg sam jesteś początkujący i doradzasz innym, skoro są tu znawcy to ja głosu nie zabieram, bo mi się nie chce :), ale za miesiąc - dwa ujrzę podobny post:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 874
no to niezły bigos... ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
Ja waze 70kg? Jestes w bledzie. Cwicze treningiem FBW moj drogi i w 3 miesiace z ~70/71kg wskoczylem na 76kg. Sila tez idzie w gore, wiec? Po co zmieniac? Pomieszales mu od poczatku juz troche i teraz bedziesz mi probowal wytykac, ze poczatkujacy i doradzam innym i jeszcze wywalasz mi z jakims 70kg.

Nie bigos tylko ogladnij sobie dokladnie linki, ktore Ci wyslalem. Przeczytaj sobie wypowiedzi TRAKTORA. On jest tutaj najbardziej ogarniety. Chcesz do czegos dojsc? To czytaj, a nie czekasz, az ktos poda Ci wszystko na tacy!

Zmieniony przez - Samirek w dniu 2012-05-06 18:55:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 874
nie kłócić mi się w moim temacie! :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
Nikt sie nie kloci, ale to on nie powinien tak pisac. Popatrz na to, ze podaje Ci linki do osoby, ktora cwiczy juz kupe lat i jest tutaj jedna z najbardziej ogarnietych osob, wiec co robie zle? Nic... Wystarczy tylko, ze przeczytasz to wszystko dokladnie i na pewno wezmiesz z tego jakies wnioski. PS. Dlaczego nie ma drazka w twoich cwiczeniach? Drazka nie zastapisz niczym tak naprawde. Bica i trica wywal i nie jedna osoba Ci to napisze. Na tym masy nie zrobisz. Plecy i nogi to podstawa, a nie klata i bic
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o : przeznaczenie treningow, pompki + podciąganie

Następny temat

Przybranie mięsni 1 raz na silownie ?

WHEY premium