SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

brak efektów, a w zasadzie pogorszenie sylwetki...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8632

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

20

Waga

80

Wzrost

193

Cel treningowy

większa masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

rok

Uprawiane inne sporty

aktualnie żadne

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

ławeczka, sztanga, hantelki

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

raczej nie ma

Zażywane suplementy

bcaa

Ostatnio przerabiany plan

fbw
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 874
nie mam drążka w moich ćwiczeniach bo nie mam drążka, myślałem o tym ale średnio mam gdzie go zamontować... postaram się coś wykombinować, czemu wywalić bić i tric? mam chude witki, chciałbym żeby trochę też urosły
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Samirek
Ja waze 70kg? Jestes w bledzie. Cwicze treningiem FBW moj drogi i w 3 miesiace z ~70/71kg wskoczylem na 76kg. Sila tez idzie w gore, wiec? Po co zmieniac? Pomieszales mu od poczatku juz troche i teraz bedziesz mi probowal wytykac, ze poczatkujacy i doradzam innym i jeszcze wywalasz mi z jakims 70kg.



Wybacz mi mistrzu te 6kg pomyłki :) dobra waga! tyle wiosłuję jednorącz :)

Co do "ogarniętych" :
https://www.sfd.pl/[art]_Porozmawiajmy_o_powtórzeniach_[art]-t848396.html (+dyskusja)
https://www.sfd.pl/Kulturystyczna_dojrzałość_**ART**-t855860.html (+dyskusja)

tak, z marszu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 874
spróbuję przez nadchodzący tydzień treningu od Antos098, teraz ide do Biedry po żarło :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 874
jeszcze takie pytanko odnośnie rampy, o ile optymalnie zwiększać ciężar? bo rozumiem że powinienem trochę tych serii zrobić a nie skończyć na 2ch, o 2,5kg będzie spoko? i jaki powinien być pierwszy ciężar, przeczytałem gdzieś że 50% maksymalnego ?


Zmieniony przez - KrisT19 w dniu 2012-05-06 21:36:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Nie, to nie tak.

W przysiadach, mc i innych ciężkich ćwiczeniach możesz dodawać 10kg co serię nawet - to ciężkie boje. W przypadku mniejszych partii dodajesz 2,5kg co serię lub 5kg jak się czujesz na siłach, to są takie podstawy...jak już sam się wczujesz to później będziesz dodawał 10kg przez 2 serię, później dołożysz tylko 2,5 to bez znaczenia, bo w rampie chodzi o utrzymanie tej samej ilości pow, tu nie ma sztywnych zasad co do progresji co-seryjnej.

Nie pytaj jaki będzie pierwszy ciężar - to bez sensu, dlatego, że z treningu na trening praktycznie Twój max się zmienia bo poziom wytrenowania jest dosyć niski, stąd sugerowanie się, że to ma być 50% maxymalnego to jakiś obłęd:) ma być lekko w 1 serii - w końcu to 1 seria rozgrzewkowa, więc nie założysz nie wiadomo ile. Logicznie do tego podchodź, rampa jest bardzo elastyczna przez to nie wpadasz w monotonię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 742
SORY ZE W TYM TEMACIE

Antos,udzielasz również porad na meilu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
również. Tak jak w podpisie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 874
czyli rozumiem ma być stosunkowo lekko ale bez przesadzy, dzięki wielkie :) teraz zadam pytanie które Cię pewnie okropnie wk***i bo widzę że to przeczy głównym założeniom tego treningu ale musze zapytać bo ciężko będzie z drążkiem, czy moge wrzucić drążek do dnia z nogami? chodzi o to że hantelki mam na stancji u siebie ale nie mam za bardzo jak drążka zamontować odnośnie dnia pull, a w piątki trenowałbym na u siebie w mieście rodzinnym no i tam jest drążek ale znowu nie ma hantelek... mam nadzieję że mnie nie znienawidzisz za to pytanie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
możesz nie ma problemu, ale wykonywany rzecz jasna jako pierwszy.
Spokojnie, też kiedyś zaczynałem - wiem jak to jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 874
uff! całe szczęście :D ok, dosyć już marudzenia z mojej strony, dziękuję za wszystkie porady, poczytam jeszcze trochę na temat techniki i pozmieniam nieco dietę, postaram się zrobić jeszcze raz zdjęcia i pozapisuje swoje wyniki i wagę i postaram się co tydzień to apdejtować prawdopodobnie wrzucę to do działu z dziennikami! życzcie mi powodzenia! :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o : przeznaczenie treningow, pompki + podciąganie

Następny temat

Przybranie mięsni 1 raz na silownie ?

WHEY premium