SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ból mięśni na redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9241

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
Witam
Czy ból mięśni i ogólny brak siły na redukcji jest normalny na początku, czy wynika z zbyt małej ilości kcal/poszczególnego składnika, czy może organizm nie może się po prostu zaadoptować. Dieta układana wedłóg vitalmaxa jednak mam problem z dodstosowaniem współczynnika aktywności. Jak myślicie za mało kcal czy brak np. węgli, a co za tym idzie ograniczone zapasy glikogenu czy coś inneego ?????


I mam jeszcze jedno pytanie żeby nie zaśmiecać forum zadm je tu. Pytam z ciekawości, bo czasem zdarza się że organizm pomimo niskiej podaży kcal nie traci na masie. I tu pojawia się moje pytanie skąd w takim razie czerpie energię Przecież wszystko ma swoją wagę woda, glikoge, mięśnie tłuszcz a więc co jest zużywane w takim wytaku jeśli brak spadków masy

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
no to super prawie że dwie skrajności Ale dzięki że próbujecie mnie wyprowadzić ze złej drogi

mam wywalić mleko i owsiane jeść z samą wodą ?? Smaczne to to raczej nie będzie

Z tym zastąpieniem ziemniaków przy obiedzie może być ciężko, bo i tak w domu mają już ciężko, a tu jeszcze będę im kazała jeść zobaczę może przekonam na kasze

Co do dużej ilości warzyw mogą być te warzywa na patelnie, tylko że gotowane na parze ????

Białko właśnie białka mam dużo ale jak jeść mniej białka, a więcej tłuszczu nie dodając jednocześnie węgli, trudne i chyba niezbyt smaczne wyjście pić na sucho tłuszcze, Ja np. lubię oliwkę np. oliwkę z kaszą ale tak w proporcji 50g kaszy, 2,5g oliwy

A co do węgli, czy to nie jest tak że gdy jest więcej wysiłku beztlenowego, zrywów itp potrzeba więcej węgli, czyli w dni z cięższym wysiłkiem powinnam jeść więcej węgli, z wysiłkiem bardziej aerobowym i siłowym mniej węgli więcej, a więcej tłuszczu,

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
na redukcji zawsze brakuje wegli i jest oslabienie i zmeczenie organizmu wiec to normalne ale organizm stopniowo sie przyzwyczai do mniejszej ilsoci kcal i zacznie czerpac energie z tluszczu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
zacznijmy od tego że mięśnie są 3x cięższe od tłuszczu, więc o ile waga pozostaje taka sama a obwody się zmniejszają to wiadome że tracisz na tkance tłuszczowej.

druga sprawa, że jak czujesz się mocno osłabiony to widocznie za mało jesz. Ja rozumiem że wyliczenia są takie, ale jesteś człowiekiem a nie robotem do którego wylicza się zapotrzebowanie kaloryczne, każdy człowiek jest inny, ma inną aktywność, inną przemiane materii, inne uwarunkowania genetyczne . . . itp itd tak więc wyliczenia to tylko pewien punkt odniesienia, ale zawsze trzeba samemu to wszystko kontrolować.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
aha
a powiedzcie mi jeszcze czy lepiej zjeśc trochę więcej węgli przed, czy po treningu ?? Bo więcej białka cyba powinno być po??. Ile ma gramów 1 czubata w miarę łyżeczka jogurtu ktoś się orientuje??? No i jeszcze jedno jaki dalibyście współczynnnik aktywności przy 7-8 treningach (dwa dni mam zawsze, no prawie zawsze wolne) ??

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
węgle po treningu
współczynnik aktywności 1,5 i wyżej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
1,5 to nie za dużo będzie bo mam aktualnie 1,2 (czyżby stąd moje problemy), a węgle mam przed i po czyli więcej ma być po rozumniem.

PS.. wyjdzie na to że mam szamać prawie 2000tys kcal


Zmieniony przez - iza121 w dniu 2009-01-28 19:18:16

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jeżeli ważysz 60kg to rzeczywiście tyle ma być
8 treningów to bardzo dużo
a swoją drogą jak ważysz 60kg to nie wiem z czego chcesz się odchudzać
znikniesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
własnie problem w tym że mi się przytyło do 67 a to co w ankiecie zaraz zaktualizuje ;)

Zmieniony przez - iza121 w dniu 2009-01-28 19:37:58

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
2000 to i tak mało
zacząłbym od 2500 w Twoim wypadku minimum
i już wiadomo skąd te problemy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
I myślisz że przy takiej ilości będę chudła bierzesz po uwagę że ja dziewczyna, bo tu niektórzy faceci mają mniej

Hihi przed chwilą miałam problem że chodzę głodna, osłabiona i obolała, teraz będę miała problem żeby to zjeść i gdzieś upchnąć

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jeżeli masz 7-8 treningów
to biorąc pod uwagę, żeś dziewczyna
zacząłbym od 2400-2500 i obserwował organizm
jak nie będzie szło będziesz ucinać, ale 2000 to mało

PS: a robisz coś jeszcze? Czy te treningi to cała Twoja aktywność?
jeżeli nic poza tym to zacznij od 2200 i zobacz jak będziesz się czuła
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do oceny

Następny temat

Redukcja bez mięsa

WHEY premium