Kolagen to naturalne białko, które stanowi podstawowy budulec tkanki łącznej w naszym organizmie. Występuje on w skórze, kościach, chrząstkach, ścięgnach i więzadłach, nadając im elastyczność i wytrzymałość. Z biegiem czasu produkcja kolagenu w organizmie spada, co prowadzi do widocznych oznak starzenia się, takich jak zmarszczki, bóle stawów, czy osłabienie włosów.

  1. Naticol® - opatentowany hydrolizat białka kolagenowego
  2. Dlaczego warto stosować kolagen rybi?
  3. Dodatkowe składniki i ich rola

Naticol® - opatentowany hydrolizat białka kolagenowego

Na szczęście nauka i technologia wychodzą nam naprzeciw, oferując naturalne sposoby na uzupełnienie niedoborów kolagenu. Jednym z nich jest pozyskiwany kolagen rybi, który zyskuje coraz większą popularność ze względu na swoje wyjątkowe właściwości i szeroki zakres zastosowań. Jednym z takich preparatów jest produkt marki ALLNUTRITION Hyaluronic Acid Forte, suplement diety oparty na formule Naticol®, wzbogacony kwasem hialuronowym i witaminą C.

Naticol® to opatentowany hydrolizat białka kolagenowego, pozyskiwany ze skór rybich. Wykorzystując innowacyjną technologię hydrolizy enzymatycznej, kolagen ten zostaje rozbity na mikroskopijne cząsteczki-peptydy kolagenowe. Peptydy kolagenowe Naticol® wyróżniają się wysoką biodostępnością, co oznacza, że organizm łatwiej je przyswaja i wykorzystuje.

Dlaczego warto stosować kolagen rybi?

Wzmocnienie stawów i kości

Kolagen może poprawić stan chrząstki stawowej, która odpowiada za amortyzację i ochronę kości podczas ruchu. Wpływa również na elastyczność ścięgien i więzadeł, redukując ból i sztywność stawów. Regularna suplementacja kolagenem może zmniejszyć ryzyko kontuzji i spowolnić procesy degeneracyjne chrząstki, chroniąc przed rozwojem chorób takich jak artretyzm.

Poprawa kondycji skóry

kolagen a skóra

Kolagen stanowi główny składnik strukturalny skóry, nadając jej jędrność, elastyczność i nawilżenie. Z wiekiem produkcja kolagenu spada, co prowadzi do powstawania zmarszczek, bruzd i utraty jędrności. Suplementacja kolagenem stymuluje produkcję nowego kolagenu w skórze, redukując widoczne oznaki starzenia i nadając cerze młodszy wygląd. Kolagen poprawia również nawilżenie skóry, czyniąc ją bardziej miękką i gładką.

Wzmocnienie włosów i paznokci

Kolagen jest niezbędnym składnikiem budulcowym włosów i paznokci. Suplementacja kolagenem może znacząco poprawić kondycję włosów, czyniąc je grubszymi, bardziej błyszczącymi i mniej podatnymi na wypadanie. Wzmacnia również paznokcie, zapobiegając ich łamaniu się i rozwarstwianiu.

Dodatkowe składniki i ich rola

Kwas hialuronowy i witamina C to dwa niezwykle ważne składniki dla organizmu, których połączenie w formule Hyaluronic Acid Forte potęguje działanie peptydów kolagenowych, zapewniając kompleksowe wsparcie dla urody i zdrowia.

Kwas hialuronowy, naturalnie występujący w skórze, odpowiada za jej nawilżenie i elastyczność. Z wiekiem jego poziom spada, co prowadzi do powstawania zmarszczek i utraty jędrności.

Z kolei witamina C, ważny dla organizmu antyoksydant, odgrywa istotną rolę w syntezie kolagenu, białka stanowiącego podstawowy budulec skóry, stawów i kości. Jej niedobory mogą prowadzić do osłabienia tych struktur i przyspieszenia procesów starzenia.

Jeśli szukasz naturalnego sposobu na poprawę swojego zdrowia i wyglądu, kolagen rybi może być idealnym rozwiązaniem. Połączenie kwasu hialuronowego i witaminy C w formule Hyaluronic Acid Forte to idealny sposób na kompleksowe zadbanie o piękną i promienną skórę, zdrowe stawy i kości, mocne włosy i paznokcie oraz ogólne samopoczucie.

Źródła:

  • https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25976422/
  • https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33742704/
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (0)