Nasze zdrowie, a także wygląd i samopoczucie zależą głównie od tego, jaki prowadzimy styl życia, jak się odżywiamy, oraz jak wygląda nasza aktywność, i profilaktyka zdrowia. Jednak na pewne czynniki nie mamy do końca wpływu, mowa tutaj między innymi o płynących latach i działaniu niekorzystnego środowiska, które mogą przyczynić się do pogorszenia samopoczucia i zdrowia, ale również mają wpływ na przemijającą urodę, czyli zmniejszenie elastyczności skóry, gorszą kondycję włosów i paznokci. 

  1. Co możesz zrobić dla swojej urody?
  2. Twoja uroda pochodzi z wnętrza
  3. Dlaczego ALLDEYN COLLAROSE?
  4. Sam kolagen to zbyt mało
  5. Uroda w formie pysznych pastylek

Co możesz zrobić dla swojej urody?

Zanieczyszczenia w powietrzu i w wodzie, nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, do tego nie zawsze zdrowa dieta i brak aktywności, mogą bardzo mocno odbić się na urodzie. Wiele osób obserwując pierwsze niekorzystne zmiany w lustrze, zaczyna stosować kosmetyki, szampony, lakiery i inne preparaty, które mają zredukować zmarszczki, zmniejszyć ilość wypadających włosów, lub wpłynąć na poprawę płytki paznokcia.

Twoja uroda pochodzi z wnętrza

Jednak zabiegi te nie zawsze dają efekt, jakiego oczekujemy, gdyż działają głównie zewnętrznie i tylko miejscowo. Dlatego też wiele osób zaczyna szukać produktów, które poprawią urodę od wewnątrz i wspomogą zabiegi kosmetyczne oraz medycynę estetyczną. Z tego względu coraz popularniejsze są na rynku suplementy nazywane nutrikosmetykami. Przyczyniają się one do polepszenia kondycji organizmu, co przekłada się na wygląd cery, włosów i paznokci. Zawierają one w sobie głównie witaminy, składniki mineralne, substancje biologicznie czynne, kwasy tłuszczowe.

Dlaczego ALLDEYN COLLAROSE?

collarose pastylki do ssania

Jednym z takich preparatów jest ALLDEYN COLLAROSE, który został stworzony w nowej funkcjonalnej wersji w postaci pastylek do ssania o smaku malinowo- poziomkowym. Opiera się on na hydrolizacie kolagenu rybiego VERISOL, dzięki czemu może znacząco wpłynąć na poprawę elastyczności skóry, może poprawić poziom jej nawilżenia oraz zredukować zmarszczki. Potwierdzają to między innymi dwie metaanalizy z 2022 r. i 2021 r.

Jednak to nie jedyne korzyści, jakie płyną ze stosowania tego wyjątkowego białka. Przeprowadzono badanie z udziałem 105 kobiet w wieku od 25 do 50 lat, które wykazało, że codzienne doustne przyjmowanie kolagenu znacząco zmniejsza stopień cellulitu. Dodatkowo białko to korzystnie wpływa na płytkę paznokcia, przyspiesza jej wzrost oraz zwiększając jej odporność na uszkodzenia mechaniczne, przez co rzadziej dochodzi do jej pęknięć lub rozdwojenia.

Sam kolagen to zbyt mało

COLLAROSE to jednak nie sam kolagen, to również witamina C, która jest niezbędna do prawidłowej syntezy tego białka w organizmie, oraz biotyna, czyli tzw. witamina młodości, która może wpływać na polepszenie kondycji włosów. Preparat ten zawiera również w swoim składzie kwas hialuronowy, który wykazuje silne działanie higroskopijne.

Uroda w formie pysznych pastylek

Wszystkie składniki zostały zawarte w słodkich pastylkach do ssania o przyjemnym owocowym smaku. Funkcjonalny model zażywania sprawia, że można je zabrać praktycznie w każde miejsce, niepotrzebne są szejkery do przygotowania napoju, czy też woda lub sok do popicia tabletek i kapsułek. ALLDEYN COLLAROSE to seria, która została stworzona z myślą o osobach, które jak najdłużej chcą zachować swoje naturalne piękno.

Źródła:

  • K. Žmitek, J. Žmitek, M. R. Butina, and T. Pogačnik, “Effects of a Combination of Water-Soluble Coenzyme Q10 and Collagen on Skin Parameters and Condition: Results of a Randomised, Placebo-Controlled, Double-Blind Study,” Nutrients, vol. 12, no. 3, Mar. 2020, doi: 10.3390/NU12030618.
  • R. B. de Miranda, P. Weimer, and R. C. Rossi, “Effects of hydrolyzed collagen supplementation on skin aging: a systematic review and meta-analysis,” Int J Dermatol, vol. 60, no. 12, pp. 1449–1461, Dec. 2021, doi: 10.1111/IJD.15518.
  • Hexsel D, Zague V, Schunck M, Siega C, Camozzato FO, Oesser S. Oral supplementation with specific bioactive collagen peptides improves nail growth and reduces symptoms of brittle nails. J Cosmet Dermatol. 2017;00:1–7
  • JOURNAL OF MEDICINAL FOOD, J Med Food 00 (0) 2015, 1-9, DOI: 10.1089/jmf.2015.0022, Dietary Supplementation with Specific Collagen Peptides Has a Body Mass Index-Dependent Beneficial Effect on Cellulite Morphology. Michael Schunck, 1 Vivian Zague, 2 Steffen Oesser, 1 Ehrhardt Proksch, 3
  • https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fnut.2022.895192/full
Komentarze (0)