Blessing Awodibu w niedawnym wywiadzie dla Muscular Development omówił kilka kwestii związanych z jego karierą w kulturystyce. Powiedział ile kalorii obecnie spożywa, jaka jest jego docelowa waga, jakie ma plany startowe i strategię treningową. 

 

Awodibu miał wyjątkowo udany sezon w 2022 roku. Rozpoczął od dwóch zwycięstw w Indy Pro i New York Pro. Spróbował swoich sił w Mr. Olympia, ale znalazł się poza pierwszą piętnastką. Fani mieli nadzieję zobaczyć go podczas Arnold Classic w Ohio, ale ostatecznie wycofał się ze startu. Aktualnie trenuje do kolejnych zawodów, które odbędą się w tym roku, a będzie ich w tym roku aż trzy: Chicago Pro, Texas Pro i Tampa Pro. Fani więc mogą spodziewać się, że zobaczą go z powrotem na scenie za mniej niż dwa miesiące, gdyż od 21 do 22 lipca odbędą się zawody Chicago Pro. Aktualnie jego waga wynosi 136 kilogramów i powoli schodzi w dół. 

Trenuje trzy-cztery razy w tygodniu, w systemie dwa dni treningu, dwa dni wolnego. Stara się unikać ciężkich sesji już na tym etapie. Jest zadowolony z tego, jaką formę udało mu się wypracować od czasu ostatniego startu i nie może się doczekać kolejnego wyjścia na scenę. Na obecną chwilę je 7000 kcal i rozkłada to na 6 posiłków. Z pewnością im bliżej zawodów, tym tych kalorii będzie mniej. Czas pokaże, jak wypadnie w porównaniu z innymi uczestnikami Men's Open na Chicago Pro 2023 pod koniec lipca. W najbliższym czasie jego życie odmieni się, gdyż zostanie tatą.

https://youtu.be/MqbXW17RQ9A

Komentarze (0)