Mamdouh „Big Ramy” Elssbiay po tym, jak zajął piąte miejsce na tegorocznej Olympii, będzie chciał udowodnić wszystkim, że zasługuje na mistrzowski tytuł. Po historycznej porażce wszyscy myśleli, że Big Ramy zrobi sobie przerwę, a tymczasem niespodziewanie ogłosił swój udział w zawodach w Columbus. Pod koniec stycznia przeszedł terapię komórkami macierzystymi w nadziei na to, iż przyczyni się to do zwycięstwa na Arnold Classic 2023. Czy to pomoże z problemem w dolnej części jego pleców? 

Krótko po tym, jak Ramy ogłosił swój udział w Arnold Classic 2023, jego trener Chad Nicholls wydał krótkie oświadczenie. 

„Nie rozmawiamy – PRACUJEMY i nadszedł czas, aby @big_ramy i ja wrócili do PRACY – widzimy się w Columbus i już wiecie, że będzie zimno”.

Leczenie komórkami macierzystymi to terapia, która staje się coraz bardziej popularna. Pozwala ona na szybką regenerację uszkodzonych stawów, ale też zmniejszenie bólu i zwiększenie zakresu ruchu zwyrodniałych stawów. Komórki ze względu na swoje cenne właściwości skutecznie działają na zmienione chorobowo miejsca pacjenta. W badaniach wykazano, że terapia jest skuteczna w leczeniu zaburzeń autoimmunologicznych, zapalnych i neurologicznych, co stanowi obiecującą alternatywę dla tradycyjnych terapii.

Ramy nie jest jedynym kulturystą stosującym takie praktyki. Podczas zeszłorocznego okresu poza sezonem, czterokrotny zawodnik Classic Physique Olympia, Chris Bumstead, zastosował taką terapię, aby wspomóc kości, chrząstkę i zerwane więzadła. Legenda kulturystyki Ronnie Coleman także stosuje takie leczenie, które jak twierdzi- zmieniło jego życie. Jeśli Big Ramy odniesie zwycięstwo na Arnold Classic, z pewnością pokaże wszystkim, że grudniowa porażka była czymś, czego można było uniknąć.

Komentarze (2)
F1.08

Fajny soonsoring...czyli prawdy sie nie dowiemy czy mu pomoglo bo bedzie i tak musial zachwalac terapie.

4
lodzianin1

Reklama dźwignią handlu
Kaski za pewne trochę wpadło
Ale tak zbudowany jest świat

0