SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

a jak zmniejszyć mięśnie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 40250

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4819 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11880
<--- to jest avatarek


klikasz na to. na dole klikasz wyslij e-mail i wklejasz kościowi link do wiadomosci i prosisz o zajrzenie

jołki połki

jołki połki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 108 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 929
po co zewn. witaminy i co maja owoce do liczenia kcal??
99% sokow z kartnow/butelek zawiera cukier...

W ww. diecie rzeczywiscie duzo bialka, nie wiem w jakim celu. 1,5-2g B/kg masy ciala to ilosc zupelnie wystarczajaca dla osoby uprawiajacej sport/chcacej rozbudowac muskulature (kulturystyka). Spokojnie mozesz zejsc do dolnej granicy, a nawet nizej - do 1g/kg. Przy czym nie wplynie to na zmniejszenie miesni, ani piersi .
Miesnie skladaja sie glownie z wody, nie bialka (o ile pamietam B to tylko 20-25%). Nadpodaz tego skladnika nie wplywa na wieksza/szybsza rozbudowe miesni. Nadwyzka jest glownie wydalana. Wplyw B na rozwoj muskulatury jest moocno przereklamowany. Gdyby bylo inaczej wystarczyloby pochlaniac np. 10gB/kg i rosnac jak na drozdzach. A tak nie jest.

Uklad WW/B/T przy diecie wysokoWW 50-55/20-25/20-30


pozdr,
mbik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przepraszam ale ja już całkiem głupieję. te proporcje b:w/w w mojej rozpisce są zgodne z tym co proponował jogger. nie miałam tylko żadnych wskazówek co do kolacji i po przejrzeniu kilku postów zdecydowałam sie na białko z małą ilością węgli.

maga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Witam
Kolacja, jeśli jest wczesna i 'po górze', najlepiej jak będzie miała b:w 1:2. Jeśli jest późna, albo jeśli nie było góry, samo białko. Podniesiony poziom aminokwasów we krwi powoduje zwiększenie wydzielania hormonu wzrostu w początkowej fazie snu, więc w dni 'góry' trzeba jeszcze dorzucić same białko ok. 1godz przed snem.
Generalnie, wysoki poziom białka w diecie sprzyja neoglukogenezie, tj. 'paleniu' mięśni, przy utrzymaniu negatywnego bilansu kalorycznego (gdzieś w okolicy wspominałem o 'głodówce białkowej', na której traci się mięśnie).
Te mroczki przed oczami w trakcie wysiłku to wg. mnie skutek niedotlenienia a nie niedocukrzenia. Spróbuj ćwiczyć interwałowo (wzmocni to serce i zaangażuje wszystkie włókna szybkokurczliwe, odpowiedzialne za masę): kręcisz na max aż do kompletnego wyczerpania, wtedy stajesz i czekasz na uregulowanie oddechu, i od nowa . Niedocukrzenie jest mało prawdopodobne, bo jeśli trening jest anaerobowy, we krwi masz glukozę pochodzącą z neoglukogenezy, a mózg jest jej uprzywilejowanym odbiorcą. Ale dla bezpieczeństwa bierz ze sobą kilka kostek cukru.


"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wielkie dzięki. tego się będę trzymać.
a tymi kostkami cukru [jak dla konia] to mnie rozbroiłeś.


maga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Nie dla konia, nie dla diabetyków np. to mus

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4819 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11880
"Miesnie skladaja sie glownie z wody, nie bialka " - co za bzdura!!!! bzdura wierutna!!!! a gdzie miozyna! gdzie aminokwasy! gdzie białko!!! czysta woda... lol... oczywiście woda jest potrzebna do pracy mięśnom i to dużo ale stwierdzenie to jest bzdurne!
Info z książki do bioli:
Włókna w mięśniu ułożone są równolegle do siebie, co zwiększa siłę skurczu. Ich sarkoplazma wypełniona jest głównie pęczkami miofibryli o bardzo regularnym ułożeniu filamentów. Pęczki otoczone śą rozbudowanymi błonami siateczki śródplazmatycznej, nazywanymi tutaj siateczką sarkoplazmatyczną.
Włókna mięśniowe nie ulegają podziałom!
Organizacja jednostek architektonicznych w mięśniu przebiega zatem według poniższego schematu:
filamenty BIAŁKOWE -> miofibryla -> włókno mięśniowe -> wiązka włókien -> mięsień!!!!!
MIęśnie są szczególną częścią organizmu, dokonują bowiem zamiany energii chemicznej zawartej w substancjach energetycznych (głownie ATP), na pracę mechaniczną. Najwieksze ilości enenergii zużywają mięśnie szkieletowe i dletego ich włókna zawierają znaczne ilosci mitochondriów.
Ze względu na duże zapotrzebowanie tlenowe mięsnie są bardzo dobrze ukrwione.
chce zaznaczyć że każda komórka w naszym ciele składa sie w znacznej ilosci wody, a to choćby ze względu na to, że w cytoplaźmie jest bardzo duzo wody. również tkanka tłuszczowa wiąże niecow wody.
Coprawda to prawda. Muszę przyznać, że mięśnie gromadzą mnóstwo wody, ale to za sprawą kreatyny i kreatyniny, które powodują "napompowywanie" się mięśni. Jeżeli natomiast w organiźmie nastąpi nagly niedobór białka i tłuszczy (jak w przypadku anoreksji) następuje sytuacja degradacji tkanki mięśniowej w trakcje wysiłku

jołki połki

jołki połki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4819 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11880
teraz przeczytałem wypowiedź joggera. potwierdza się moje założenie
a moja poprzednia wypowiedź dotyczyła wypowiedzi mbika

jołki połki

jołki połki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4819 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11880
ja zamiast tych kostek cukru proponowałbym wziąć batonika albo bidon soczku

jołki połki

jołki połki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jeśli to niedotlenienie to wystarczy jak będę oddychać


maga
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co sadzicie o tym treningu? proszę o wypowiedzenie się...

Następny temat

Cellulit

WHEY premium