SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Hibernacja" mięśni

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 877

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 29
Witam.
Przez najbliższe 3-4 miesiące nie będę mógł chodzić na siłownię. Chciałbym zapytać, czy jest możliwosć hmm... "hibernacji" mięśni i siły, czyli jakieś sposoby na brak spadków i siły. Do tej pory ćwiczyłem naturalnie, bez wspomagaczy. Czy robiąc jakieś pompki albo może trzymając specjalną dietę da sie utrzymać efekty przez taki czas albo chociaż zminimalizować spadki ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
3-4 miesiące to dużo dla organizmu, jeszcze zależy na jakim etapie jesteś, czy to staż kilku miesięczny czy letni. Skoro masz możliwość do treningu z obciążeniem własnego ciała, ćwicz jak najbardziej ( całe ciało ) i co najważniejsze, prawidłowe odżywianie to podstawa ( odpowiednia ilość kcal w diecie )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 339 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1920
Pompki itp. rzeczy nie mają za bardzo przeniesienia na siłownię, jednak lepiej robić coś takiego aniżeli nic. Powrót na siłkę będzie mniej bolesny i płynniejszy.

Jeśli ktoś ćwiczy na sucho to bardzo szybko wróci do formy po przerwie. Najgorzej mają Ci, którzy korzystali z różnych aptecznych środków i muszą później ćwiczyć na sucho (problemy zdrowotne, zakład karny, brak środków finansowych, dostępu itd.).

EDIT: wszelkie efekty jakie uzyskuje się poprzez trening są formą reakcji obronnej organizmu, przystosowywania się do nowych warunków tak samo jak np. opalanie się, z tym że opalenizna potrafi się trzymać czasem cały rok, a masa mięśniowa, siła itd. się po prostu z każdym tygodniem zmniejszają, bo organizm nie widzi sensu tego żywić, nie otrzymując bodźców.

Zmieniony przez - Gpeoples w dniu 2014-01-29 13:20:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Opalenizna nie trzyma się przez cały rok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 339 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1920
Pandarek
Opalenizna nie trzyma się przez cały rok


Piszesz o swojej? Moja się trzyma spokojnie od sierpnia do ~czerwca kolejnego roku z niedużą zmianą intensywności. Konieczne jest słońce (nie solar), opalanie odpowiednio stopniowane, a skóra przygotowana do opalania i później pielęgnowana.

Zmieniony przez - Gpeoples w dniu 2014-01-29 14:13:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Dziwne, myślałem, że naskórek wymienia się w ciągu miesiąca.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 339 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1920
Kiedyś również sądziłem, że po kilku miesiącach po opaleniźnie nie powinno być śladu, ale zauważyłem, że po spełnieniu kilku warunków można ją utrzymać przed naprawdę długi czas, przynajmniej do kolejnego sezonu na opalanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1929 Wiek 110 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29416
melanina znajduje sie w naskórku, który sie złuszcza i skórze własciwej , ktora nie ulega złuszczeniu .

Zmieniony przez - Fluor158 w dniu 2014-01-29 15:27:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
a także w cebulkach włosów i oku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 29
No dobra, a powiecie, ile około zejdzie mi w te 3/4 miesiące ? Ćwiczę 7 miesięcy(wszystko na czysto). Jeszcze jedno pytanie - Gdy nie będę ćwiczył, powinienem jeść 50% tego co jem czy jak??(nie chcę się zalać) :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 339 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1920
Jedi trochę głupie są te Twoje pytania. Przez 7 miesięcy nie zbudowałeś wiele, więc przez kilka miesięcy odpoczynku od siłowni prawdopodobnie stracisz to co stworzyłeś. Co do jedzenia, jedz zdrowo i tyle kcal ile potrzebujesz (oblicz sobie bilans kaloryczny). Ja nie chcesz, żeby Cię zalewało postaraj się trzymać bilans kaloryczny w granicach 0.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Srodek klaty

Następny temat

Miejsce kulturystyki w hierarchii społecznej, upadek koksów?

WHEY premium