SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Brzuszki" z obciążeniem

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 26908

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2580 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31633
Ja z kolei polecam ćwiczenie mięśni brzucha bez obciążenia. Nie chodzi mi nawet o to, że to jest zdrowsze dla kręgosłupa, ale o to, że ćwiczenie większą ilością powtórzeń jest lepsze, ze względu na rodzaj włókien kurczliwych budujących te mięśnie.
Ćwiczę brzuch dwoma ćwiczeniami z A6W, które uznałem za najlepsze z tego treningu. Czasami na kilka tygodni modyfikuję swój plan treningowy zastępując jedno z ćwiczeń klasycznymi brzuszkami, ale nie na długo, bo słabo w nim czuję brzuch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
No ale brzuch trzeba ćwiczyć zarówno wytrzymałościowo jak i siłowo zwłaszcza mięsnie brzucha są ważnym elementem przy ciężkich złożonych ćwiczeń jak przysiady czy ciągi

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2580 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31633
Masz rację rion10 - mięśnie brzucha są ważne przy przysiadach czy martwych ciągach, przy wyciskaniu na barki itp.

Ale nie trzeba do tego ćwiczyć brzucha siłowo. Wierz mi - wystarczy go ćwiczyć wytrzymałościowo. Sam kiedyś próbowałem ćwiczyć brzuch siłowo, stosowałem obciążenie dodatkowe. Jednak po jakimś czasie stwierdziłem, że daje mi to małe efekty, więc zrezygnowałem z obciążenia. Ćwiczę w domu, staram się wykonywać jak największą ilość powtórzeń w każdej serii i mam dużo lepsze efekty.

Miłego dnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
ja mam zupełnie inne doświadczenia i sądząc po kolegach z siłowni mają podobne

Kiedyś też ćwiczyłem brzuch tylko wytrzymałościowo ale odkąd zacząłem ćwiczyć na przemian siłowo i wytrzymałościowo czuję lepszą stabilizację przy ciężkich złożonych ćwiczeniach i to znacznie odczuwalną

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
strongzonk -i tu jestem ci skLonny przyznać rację, Brzuch bowiem jest mięśniem wytrzymatościowym więc trenowanie go z takimi obciążeniami,które zmuszają do wykonywania mniej niż-10- 20 powtórzeń mija się z celem
sam najlepsze rezultaty osiagnąrem trenując go bez obciążenia ą tylko-skracając a1bo likwidując przerwy i łącząc w superserie...

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2008-07-29 12:30:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
A ja polecam zaciagnac sie do mojego eksperymentu lub sledzic wyniki.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Apokalipsa

Ja rozumię że głównie wytrzymałościowo z racji udziału poszczególnych włókien mięsniowych jednak silne też muszą być , generalnie różnicuje bodźce dla brzucha ale znacząco poprawiła się stabilizacja kręgosłupa gdy wprowadziłem elementy siłowe

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 526
a ja sie zgadzam z rionem ,jest różnica w mc siadach ,tam gdzie mięsnie brzucha muszą przyjąc duże obciążenia trzeba trenować brzuch z obciążeniem i bez

Po drugie dodatkowe obciążenie zmusza mięsnie do rozrostu ,mięsnie potrzebują progresji ciężaru żeby się rozrastać

Zmieniony przez - dominator8 w dniu 2008-07-29 12:49:33

nie ważne jak mocno bijesz ,ważne ile możesz wytrzymać i iść dalej

tak sie rodzi zwycięstwo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
wszystko to jest zawarte już w tych metodach o których wspomniałem powyżej -zresztą najczęściej mało kto potrafi wykonać poprawnie 50 spięć czy 20 unoszeń nóg
zapewniam, że przy prawidłowej technice obciążeń-długo nie będzie potrzeba
a zastosowane zbyt wcześnie poprostu tą technikę wypaczą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Tak tu masz rację że jeśli komuś wystarcza trening bez obciążeń to w porządku ja jednak siłowe ćwiczenia brzucha robię na maszynie więc z techniką spoko.

Chociaż powiem Ci szczerze że już mnie nudzi takie kilkadziesiąt powt na brzuch często zrobie dwie serie z ciężarem a potem serie do palenia

PS Apokalipsa dobrze kojarze że miałeś jakieś problemy z kręgosłupem ??? Czy coś pomyliłem??

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzeźba na początek?

Następny temat

Futbol+Kulturystyka

WHEY premium