SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwiększenie Wzrostu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 732

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 23 lat Na forum 264 dni Przeczytanych tematów 31
hejo mam pytanie pewnie przewijane już masę razy na tym forum, jak zwiększyć wzrost w wieku 15 lat, za 6 miesięcy już 16lat czyli w sumie cały czas w okresie dorastania
mam 175cm zaraz po wstaniu z łóżka i w okolicach 173cm po całym dniu przy wadze wahającej się w granicach 93-94kg i mam lekki problem ze wzrostem, ponieważ ojciec mi mówił że w moim wieku może trochę starszym miał coś w okolicach 190cm+ no i mamę która raczej do najwyższych nie należy coś w okolicach 158cm może mniej (nie wiem ile w "latach młodości") no i ogółem w rodzinie większość osób jest we wzroście 175cm+ bo jest parę naprawdę wysokich osób tak sporo powżyej 185/190cm
i chciałbym zadać pytanie co mogę zrobić aby te geny wykorzystać ? ponieważ przez ostatni ponad rok urosłem z 1-2cm maks.
już od jakiegoś czasu staram się zdrowej odżywiać, jestem na kreatynie, spożywam coś w okolicach 100gram białka na dzień jeżeli jest to możliwe (25-50gram z odżywki), i z reguły kurczak z ryżem, czasami do tego jakieś warzywa, no i o ile żołądek pozwala to jajówe czasami zjem, no i staram się trzymać w okolicach 2600-2700kcal na dzień, aczkolwiek czasami jak mi braknie jedzenia to pociągam tak z 1-2 dni na "głodówce" lub tym co lodówka wyczaruje, i w sumie to po tej diecie urosłem około 2cm ku mojemu zdziwieniu ale na tą chwilę to się zatrzymało.
ze sportów to mało ich uprawiam ponieważ no po prostu w mojej okolicy nie mam gdzie, najczęściej to od czasu do czasu dźwigam ciężary, i jeżdżę na motocyklu typu enduro, czyli w skrócie jazda w terenie dużo pozycji stojącej i mocno aktywuje mięśnie pleców tricepsów i właśnie w owej pozycji mocno w nogi to wszystko idzie, od czasu do czasu "gramy" z koleżkami w nogę a na ten moment naprawdę rzadko airsoft czyli w skrócie chodzenie i bieganie po lesie będąc obładowanym dodatkowymi 6 kilogramami sprzętu a z plecakiem to z 10kg, a koszykówka która podobno pod wzrost jest genialną sprawą osobiście do mnie nie przemawia, no i zwykle śpię 23:00-00:00 do 6:30-7:00 a poza rokiem szkolnym ciężko to określić, w skrócie kiedy mi się zachce to idę spać
ze złych rzeczy które robią to najgorsze to są raczej palenie, bo jakiś czas palę w umiarkowanej ilości nikotynę, a jeżeli chodzi o spożycie alkoholu naprawdę rzadko to robię, raczej tylko jak są jakieś okazje typu urodziny kolegi czy jakieś spotkanie rodzinne
no i w sumie takim moim złym nawykiem jest to że dużo siedzę i śpię w dziwnych pozycjach (to drugie nie wiem na ile wpływa na wzrost) no i poza rokiem szkolnym na wakacje, coś takiego jak rutyna snu u mnie nie istnieje no a jak mam już taką ułożoną to czasami ciężko mi ją utrzymać
a tak ogółem to nie wiem co więcej mogę dopisać, na pewno to że mam skoliozę w nieciekawym stopniu (zgięcie w klatce i odcinku lędźwiowym) bez której na spokojnie by mi doszło z 5cm czyli akurat dobicie do 177-180cm i z którą udam się na rehabilitację by ją trochę skorygować a jak to się nie uda to bynajmniej zahamowanie jej rozwoju to kompletnego rozwinięcia się kości
ale w każdym razie po tej małej lekturce którą tu napisałem byłbym wdzięczny jakby mi ktoś doradził jak wycisnąć nawet te dodatkowe 10cm
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2479 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106181
Przecież nic nie wymyślisz ile masz urosnąć tyle urosniesz jedynie co to byś mógł za hamować jakbyś w jakiś niezdrowy sposób wpływał na kręgosłup itp. ale tak to nic nie zrobisz ile masz w genach zapisane tyle będzie chyba że jak ludzie chorzy którzy zaczynają "suplementację" hormonem wzrostu ale to nie dla Ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 545 Napisanych postów 1472 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20878
Tak jak wyżej, nie masz zbytnio wpływu na zwiększenie swojego wzrostu, masz natomniast wpływ, jak go nie zahamować w tym wieku.


Zmieniony przez - witorrr98 w dniu 2023-08-13 12:57:56

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 20 lat Na forum 263 dni Przeczytanych tematów 25
Ze wzrostem nic nie zrobisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33131 Napisanych postów 23203 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278137
Masz 15 lat wiec masz jeszcze kupę czasu i urośniesz tyle ile masz urosnąć i nie masz na to wpływu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2479 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106181
A nóż nagle w wakacje za rok wyskoczysz z 20 cm;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 23 lat Na forum 264 dni Przeczytanych tematów 31
może kto wie miałem koleżkę w moim wieku nawet tato kolegi z niego podśmiechiwał że on to rośnie wszerz a nie w górę a nagle w przełomie 7 do 8 klasy z 169cm urósł do ponad 190cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 23 lat Na forum 264 dni Przeczytanych tematów 31
Ludzie mnie źle zrozumieli, nie miałem na myśli jak dosłownie zwiększyć wzrost i sobie od tak urosnać, tylko chodziło mi raczej o to co mogę zrobić aby w wieku dorastania jak najbardziej wspomóc i nie hamować tego że cały czas jeszcze rosnę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33131 Napisanych postów 23203 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278137
Odzywiaj się zdrowo , dbaj o zdrowie , uprawiaj sporty i żyj bez stresu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100293
Ja mam 195cm wzrostu, dopiero w szkole średniej po 18stce zacząłem iśc mega w górę więc mas jeszcze czas
1

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 23 lat Na forum 264 dni Przeczytanych tematów 31
może, słyszałem że jest coś takiego jak takie wystrzały wzrostu i u większości pierwszy taki jest w wieku 11-12 lat a późniejszy 1 czy 2 są już w różnym wieku
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukowanie a post

Następny temat

Redukcja do oceny

WHEY premium