SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwiększenie wzrostu, 18 lat, 168cm

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5364

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 105
Witam,
Z góry przepraszam jeśli to zły temat na tego typu problem, ale myślałem nad tym długo i jednak go wybrałem.
Otóż chodzi o to, że jestem niski (168cm) i chciałbym to zmienić, moi rodzice są średniego wzrostu (~175), a brat jest wysoki(190), więc może też mam jeszcze szansę stać się wyższym, mam 18 lat, więc już tak szybko nie rosnę, ale chciałbym mieć chociaż te 175+, dużo czytałem, jedni piszą, że da się to zrobić, inni, że co byś nie robił to i tak będziesz miał tyle samo, bo to DNA i w ogóle, ale ja im nie wierzę, mam ich gdzieś, bo wiem do kogo muszę się z tym zwrócić do prawdziwych ekspertów, prawdziwych znawców, tak, muszę się zwrócić do Was, do użytkowników SFD!!!

Widziałem na tu na forum już jeden podobny temat, gdzie Forumowicz podał magiczne tabletki na wzrost, ale opinie były mieszane, na innym forum znalazłem, że niby dobre efekty daje to:
Nutrabolics Hemotropin 90 tabl. kosztuje 200zł,

Proszę więc Was o opinie, o porady, i o nazwy konkretnych odżywek, najważniejsze jest oczywiście zdrowie, jeśli chodzi o pieniądze, to może być coś z wyższej półki, jeśli lepiej działa, bogaty nie jestem, ale wzrost to dobra inwestycja i nie warto oszczędzać jeśli coś ma pomóc.

Nie mam żadnych kompleksów co do wzrostu, no może trochę, lecz po prostu zawsze chciałem być wyższy, a jeszcze chyba jest na to szansa, choć troszkę zyskać na wysokości, więc Proszę o pomoc.

Z góry Dziękuję za wszystkie odpowiedzi !!!

I'm Just Asking..

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1226 Napisanych postów 26443 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 298508
muszę Cię zmartwić - nie urośniesz od tych supli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
To ile będziesz mierzył zależy od genów i tego żadnymi tabletkami niestety nie przeskoczysz...

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 105
No, w sumie racja, ale nie chodzi mi o jakieś 10-15cm, tylko 5, a powiedzmy, na przykład, nie wiem czy to potwierdzone czy też nie, ale dużo się mówi o tym, że, aby rosnąć trzeba wcześnie chodzić spać, a przede wszystkim dużo spać, więc jeśli byliby bracia bliźniacy, jeden sypiał by 10-11h dziennie, drugi tylko 5-6h, to po 10 latach pewnie nie byliby tego samego wzrostu, więc okazuje się, że jednak to nie tylko Geny, więc jeśli człowiek rośnie do ~21roku życia, ja mam 18 lat, to jaki styl życia najbardziej byłby mi pomocny by osiągnąć jak najwyższy wzrost, dużo spać, a czy siłownia przeszkadza mi w prawidłowym wzroście czy też nie ma znaczenia(nie robię martwych ciągów, ogromnych ciężarów, trenuję ostrożnie od 2lat)

Więc te magiczne tabletki Nutrabolics Hemotropin 90 tabl., które tak wszyscy chwalą nic, a nic mi nie dadzą? I nie istnieją żadne inne odżywki by choć trochę coś dało? A czego dużo powinienem jeść "na wzrost" ?

Dzięki za odpowiedzi :)

I'm Just Asking..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Tak suplementy tego typu nie pomogą Ci w osiągnięciu wspomnianego celu.

Co do długości snu to teoretycznie może być to zasadne i mieć rację bytu z powodu wydzielania się wówczas hormonu wzrostu, jak to się ma do zastosowania praktycznego niestety nie mam pojęcia.

Istnieją terapie hormonalne, lecz nie są one osiągalne, głównie za sprawą kwestii finansowych dla przeciętnego Kowalskiego, ponadto niosą za są szereg nieodwracalnych skutków ubocznych, co w mojej opinii jest grą nie wartą świeczki.

Zmieniony przez - Amentoris w dniu 2010-08-28 15:54:11

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 105
Okey, dzięki za wyjaśnienie, a co do siłowni, jeśli ćwiczę ostrożnie, bez martwych ciągów i z rozsądkiem to czy ma to jakikolwiek negatywny wpływ na wzrost?
I czy Twoim zdaniem, jeśli mam 18 lat, to mam jeszcze jakąś szansę wzbić się bliżej nieba jeszcze o te 5cm?(wiem, że trudno to określić, ale szukam pocieszenia ;D

Pytania trochę zbaczają z działu o odżywkach, ale to już ostatnie pytania, Dzięki wszystkim za odpowiedzi ;)

I'm Just Asking..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12096 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234919
nie ma wplywu na wzrost.

masz szanse urostan nawet 10

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Dokładnie mam kumpla który także nie był najwyższy, a gdy poszedł do woja to jakoś się wyciągnął.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 79 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2537
hey
Ja miałem 180 cm wzrostu i w wieku 24 lat wskoczyłem na 183:) W tym czasie brałem l-arginine. Później znów próbowałem ale się nie udało. Nie wiem czy to zasługa argininy czy po prostu geny? Mam brata, który choć rok młodszy- był zawsze ode mnie wyższy, obecnie to ja jestem wyższy o jakieś 2 cm. Moim zdaniem wysiłek umiarkowany wysiłek fizyczny plus dobre odżywianie i jeszcze urośniesz bo masz predyspozycje rodzinne. Tylko nie przesadzaj z intensywnością treningów i przede wszystkim z obciążeniem!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12096 Napisanych postów 160557 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234919
imo to raczej geny

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1602
mówiłeś o tym spaniu, muszę Cię zmartwić... chociaż odrobiny prawdy w tym jest...

Otóż powiem Ci pewną ciekawostkę, podczas dnia gdy chodzisz, siedzisz, coś innego robisz - kręgi w twoim kręgosłupie naciskają na siebie i powodują to, iż twój kręgosłup się "skurcza", z tego naukowy dowód jest taki, że gdy wstajesz po spaniu jesteś wyższy niż wieczorem :) pozdrawiam

Zmieniony przez - agressor23 w dniu 2010-08-28 18:45:47

Nieważne ile masz w łapie, ważne że jesteś wariatem

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CALIFORNIA FITNESS WHEY AMINO

Następny temat

Tabela odżywek do oceny

WHEY premium