SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zejście z ciężarem na koszt powtórzeń

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2797

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 620 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9374
rion10
Uwierz mi, że będzie lepiej jak będziesz dokładał ciężar i trzymał się tut


Robie caly trening tut 3020. Ogólnie ogień, nigdy takiej pompy nie miałem a ciężary o 40 % mniejsze w niektórych ćwiczeniach. Trraz sossuje system progresji np start 60x8x8x8 później 62.5x6x6x6 za tydzień 62.5x7x7x7 i za dwa 62.5x8x8x8 i dopiero zwiększam na 65 ale schodzę znowu na 6 powt itd. Mam nadzieję że po roztrenowaniu dam mowy bodziec mięśniom i mimo zejścia z ciężarem na koszt czasu 1 powt będzie to mięso dalej się rozwijać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777799
No to najważniejsze, że doświadczenia są dobre

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 202 Wiek 27 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1790
Spróbuj np przy rozpiętkach na bramie przy spięciu przytyczmyać na 1-2 sekudny. Dobrze żeby TUT był 2 granicy 40-60 sekund w sumie liczby powtórzeń. Czyli 12 potórzęń, to TUT max to 5 sekund (jak sobie rozłożysz to Twoja spraw) Możesz zrobić 8 powtórzeń i TUT wyniesie np. 7 sekund 3130.

Wariacji jest dużo :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777799
Tak na prawdę to nie trzeba nawet powtórzeń liczyć tylko sam tut ale to wymaga trochę doświadczenia i sensownego stosowania tempa czyli faza negatywna wolniejsza od pozytywnej
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 202 Wiek 27 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 1790
rion10
Tak na prawdę to nie trzeba nawet powtórzeń liczyć tylko sam tut ale to wymaga trochę doświadczenia i sensownego stosowania tempa czyli faza negatywna wolniejsza od pozytywnej


Zgodzę się, chociaż ta faza negatywna nie zawsze musi być wolnijesz od pozytywnej :) Zależy od ćwiczenia :)
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja od długiego czasu trenuje z zastosowanem tempa. Wiadomo Do dziś nie używam takich ciężarów jak dawniej, tak samo dokladam dopiero wtedy kiedy wyrobię dany zakres powtorzen ale z zachowaniem niemal Perfekcyjnej techniki. Czyli max duzy ciezar przy max technice i moim zdaniem jest to zdecyowanie najoptymaonuejsza opcja.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 620 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 9374
MatiMlody
Ja od długiego czasu trenuje z zastosowanem tempa. Wiadomo Do dziś nie używam takich ciężarów jak dawniej, tak samo dokladam dopiero wtedy kiedy wyrobię dany zakres powtorzen ale z zachowaniem niemal Perfekcyjnej techniki. Czyli max duzy ciezar przy max technice i moim zdaniem jest to zdecyowanie najoptymaonuejsza opcja.


Wlasnie tak robię, tut 3020 i jest mega czucie, dokładne wykonanie bez oszukiwań do ostatniego powt. Z kolei 2 ostatnie już ciężej więc ciężar wg mnie będzie optymalny. Również zwiększam ciężar po osiągnięciu 8 powt w 3 seriach. Chyba 3 powt w dół sobie odpuszczę na długo długo. Mega przypasowalo mi ten tut i mniejszy ciężar.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
guban1988
MatiMlody
Ja od długiego czasu trenuje z zastosowanem tempa. Wiadomo Do dziś nie używam takich ciężarów jak dawniej, tak samo dokladam dopiero wtedy kiedy wyrobię dany zakres powtorzen ale z zachowaniem niemal Perfekcyjnej techniki. Czyli max duzy ciezar przy max technice i moim zdaniem jest to zdecyowanie najoptymaonuejsza opcja.


Wlasnie tak robię, tut 3020 i jest mega czucie, dokładne wykonanie bez oszukiwań do ostatniego powt. Z kolei 2 ostatnie już ciężej więc ciężar wg mnie będzie optymalny. Również zwiększam ciężar po osiągnięciu 8 powt w 3 seriach. Chyba 3 powt w dół sobie odpuszczę na długo długo. Mega przypasowalo mi ten tut i mniejszy ciężar.



Generalnie TUT też nie ma co wydłużać w nieskończoność i w większości ćwiczeń optymalny moim zdaniem będzie 3010 ale generalnie i tak chodzi o to żeby przy ostatnich powtorzeniach faza pozytywna była już mimowolnie spowalniana, wtedy woadomo ze zbliżamy się do upadku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
TUT jest ważny, ale nie ma silnych dowodów naukowych, że ma jakieś szczególne znaczenie. Oczywiście nie chodzi, o to, że by machać jak cepem, ale też nie ma opcji, żeby bez partnera treningowego robić ciągle tak samo TUT np. 4110. Zawsze będziemy nieco oszukiwać siebie. Oczywiście jeśli chodzi o masę to trzeba stosować różne zakresy powtórzeń i metod. Progresja falowa to fajne rozwiązanie, pamiętaj jednak, że to napięcie mechaniczne, a sam ciężar to najwazniejsza kwestia w hipetrfoii
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Łydki - jak je rozbudować?

Następny temat

Trening 5 3 1 - wątpliwości

WHEY premium