SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zbawienny wpływ mleka na organizm sportowca (art)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2876

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 644 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15588
Temat poruszany miliony razy ale że ja jestem fanem mleka w przemyślanych ilościach to ten kto nie czytał niech poczyta. Pozdrawiam

Mleko... najlepsze po wysiłku

Na koniec niemal każdego treningu gimnastyk Matt Whitmore wypija prosto z butelki pół kwarty... mleka, twierdząc, że bardzo dobrze mu robi. - To dla mnie jak rytuał religijny - przyznał 25-letni sportowiec z Londynu.
Jak widać, do mleka można mieć różny stosunek...
Jak widać, do mleka można mieć różny stosunek... /PantherMedia

Mleko zaczął pić po ćwiczeniach 10 lat temu, gdy nie stać go było na kosztowne suplementy i proteiny. - Mleko pomaga mi szybciej odzyskać siły po wysiłku. Czuję się wówczas wspaniale. Nie wyobrażam sobie zakończenia treningu bez mlecznego wspomagania - powiedział Whitmore.

Zbawienny wpływ mleka
Naukowcy dostarczyli gimnastykowi argumentów na rzecz zbawiennego wpływu mleka na organizm. Ustalono w badaniach, że jest ono korzystne, a nawet lepsze niż inne napoje w regeneracji po wysiłku fizycznym. Dostarcza węglowodanów, elektrolitów, wapnia i witaminy D. Poza tym dwie proteiny niezbędne do regeneracji odbudowy masy mięśniowej - kazeinę i serwatkę.
czytaj dalej


Mleko robi ci dobrze

Glenys Jones, żywieniowiec z Britain's Medical Research Council powiedziała, że mleczne proteiny są idealne jako napój po treningu.

- Mleko dostarcza budulca, potrzebnego do tworzenia nowych włókien mięśniowych - powiedziała Jones, podkreślając, że nie ma powiązań ani z producentami mleka ani z jego przetwórcami. Dodała, że sportowe napoje głównie zasilają organizm, który stracił węglowodany i elektrolity, a nie zawierają zazwyczaj koniecznych dla regeneracji mięśni składników.

Wspomagaj się... białym napojem
W czasopiśmie "Applied Physiology, Nutrition and Metabolism" naukowcy podkreślili, że osoby pijące mleko po treningu są w stanie ćwiczyć dłużej w kolejnej sesji niż te, które raczą się napojami energetycznymi.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
To, że jeden nieznany sportowiec pije mleko po treningu jeszcze nie oznacza, że ma ono zbawienny wpływ. Węglowodany w postaci laktozy, po treningu są lepsze białka. Tak czy siak mleko to dobry dodatek np. do shake`a albo odzywki. Takie jest moje zdanie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 982 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12814
mnie boli brzuch jak pije zimne mleko po treningu ,wiec darowalem sobie juz dawno temu xD Rownie zbawienne sa odzywki bialkowe z dodatkiem wapnia i witamin + szuszony owoc ;) no i latwiej strawne !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 960 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9085
Mleko robi ci dobrze
nie wiem dlaczego ale mnie to rozbawiło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5887
mnie tez lap soga

Wytrwały i zaciekły!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 622 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7218
W sumie to nic sie z tego nie dowiedziałem. Czytając nowe arty mam nadzieje ze poszerze swoją wiedze :) Nawet dobre ale za krótkie ;P

"Głupi jest ten który myśli ze jest mądry"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cel zachowanie masy mieśniowej , Poprawa definicji

Następny temat

białko na redukcje?

WHEY premium