SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zawroty głowy po treningu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 553

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 23 lat Na forum 264 dni Przeczytanych tematów 31
Cześć siemanko, zrobiłem sobie pierwszy trening od ponad 2 miesięcy, i dziś tak czysto na przypomnienie ruchów i techniki porobiłem sobie przysiady, pompki, i wyciskanie hantlami na klatkę, trening był całkiem intensywny ponieważ użyłem planu z okresu kiedy byłem w toku treningów i trochę dałem sobie po dupie, i po skończeniu treningu poza tym że nogi mi się telepały to strasznie osłabłem, dostałem lekkich zawrotów głowy i poczułem się jakbym miał zwymiotować i przez chwilę czułem takie uczucie jak przy traceniu przytomności. już jestem tak z pół godzinki po treningu i jest git ale wciąż czuję osłabienie. wie ktoś czym to może być spowodowane ? tak dodam że aktualnie przechodzę przez lekki epizod depersonalizacji i podobno towarzyszą jej zawroty głowy itp, ale po treningach nawet po długiej przerwie nie miałem czegoś takiego, i nie wiem na ile to może mieć wpływ ale jedyne co wypiłem i zjadłem to kawa, jajecznica z 3 jaj, puszeczka redbulla i parę małych łyków wody. Jakby ktoś znał odpowiedz czemu tak jest to będę wdzięczny :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 23 lat Na forum 264 dni Przeczytanych tematów 31
a no i jeszcze zapomniałem dopisać, zrobiłem dość mocny trening brzucha, ale nie wiem czy to ma znaczenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Niestety, ale trzeba liczyć się z tym, że dla osoby, która wcześniej nie miała kontaktu z ciężkim wysiłkiem, lub też wysiłkiem określonego rodzaju, odczucia po nim, czy też w trakcie jego wykonywania mogą być właśnie takie, jak to opisałeś w swoim przypadku. Dlatego też każdy rodzaj aktywności fizycznej, dla osoby początkującej, powinien być dobieramy stopniowo, w miarę swoich możliwości, a nie ile tylko jesteśmy w stanie zrobić.

Poza tym, istotną rolę będzie również odgrywało odżywianie. Sugeruję przeanalizować jak to wygląda w Twoim przypadku.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
1 za duży wysiłek
2 możesz zrobić badania krwi jak się sytuacja będzie powtarzać

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Po takiej przerwie bez względu na to jak wyglądały treningi wcześniej, nagle stopniowo się rozpędzać, dając organizmowi czas na powrót do dobrej kondycji, przystosowaniu pracy serca oraz płuca. Przyczyn może być wiele zaczynając od przypadku, poprzez obniżenie poziomu cukru we krwi co wywołało taka reakcja, a na niedotlenieniu spowodowanym zbyt wolnymi precesami rozprowadzenia tlenu do wszystkich komórek kończąc. Nie narzucaj sobie odf razu treningu który robiłeś wcześniej, daj czas żeby organizm się na nowo dostosował
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33132 Napisanych postów 23203 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278137
Zdarza sie jednak jeśli temat będzie się powtarzał to warto porobić badania , zakąłdajac ze dieta i regeneracja jest prawidlowa bo i tutaj można też sie doszukiwać przyczyny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 23 lat Na forum 264 dni Przeczytanych tematów 31
dzięki wszystkim za odpowiedzi, możliwe że faktycznie narzucenie sobie treningu z okresu bycia w formie po takiej przerwie mogło trochę zbyt bardzo mnie obciążyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33132 Napisanych postów 23203 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278137
Zredukuj trochę aktywność skoro sam uważasz że za duzo i za jakiś czas sam się przekonasz czy to był powód
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
Zdecydowanie będąc osobą początkującą, czy też wracając do aktywności fizycznej po dłuższej perspektywie (nawet i krótszej) należy dobrać plan treningowy adekwatne do swoich aktualnych możliwości, a nie do tego, jak było kiedyś. Zdecydowanie nie jest to rozsądne rozwiązanie. Sugeruję wybrać się do działu trening dla początkujących i tam ułożyć plan treningowy. Ewentualnie wrzucić swój do poprawy. Wcześniej, oczywiście dokładnie wypełnić formularz ankiety działu.

https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny [92kg]

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny [88kg]

WHEY premium