SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny [92kg]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1052

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

26

Płeć

Mężczyzna

Cel

Redukcja

Waga

92

Wzrost

188

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

22%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca 8-16, po pracy trening, przerwy w pracy zależą ode mnie, sen 24-7

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

3x w tygodniu FWB, 6000-8000 kroków dziennie w pracy

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Wprowadziłem już w życie wymieniony przeze mnie jadłospisy

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Brak przeciwskazań zdrowotnych

Stosowana lub planowana suplementacja

W planach WPC, Kreatyna, KFD VitPack+
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 225
Płeć : mężczyzna
Wiek : 26
Waga : 92
Wzrost : 188
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 22%
Aktywność w ciągu dnia : praca biurowa + około 6000 kroków dziennie
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - FBW
Odżywianie :
Cel : redukcja
Ograniczenia żywieniowe : lekka nietolerancja laktozy
Stan zdrowia :
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : w planach białko, kreatyna po 2 miesiącach treningu, K** VitPack+
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : brak

Cześć wszystkim, prosiłbym was o porady dotyczące mojej diety redukcyjnej. Zaplanowałem sobie 6 różnych dni z czego bardzo często robię tak, że gotuje je na 3 dni do przodu czyli po prostu "Dzień 1" miałbym 3 dni pod rząd. Na śniadanie będąc szczerym mam za każdym razem szejki, ponieważ jest to dla mnie bardzo wygodne i raczej mi się nie przejada bo praktykuje takie śniadanie już od miesięcy, teraz dopiero troszkę ze smakami eksperymentuje, więc jeżeli macie jakieś ciekawe pomysły to bardzo chętnie posłucham. Jeżeli macie też jakieś rady dotyczące niezbędnych produktów w diecie, których nie ma to również bardzo chętnie przyjmę uwagi (chociaż forum żywieniowe czytam już od dłuższego czasu żeby powiększać moją wiedzę, więc mam nadzieję, że najważniejsze umieściłem w swojej diecie). Z góry dzięki za pomoc.













Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 225
Tutaj ostatni dzień, bo w poście zmieściło się tylko 5 zdjęć.





Zmieniony przez - Arrowsong w dniu 2024-01-23 10:18:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Przede wszystkim skąd wynika taka mała ilość kalorii? Jak obliczales zapotrzebowanie? Wzorem dostępnym na forum czy kalkulatorem gotowym? 92kg to kawał chłopa więc te 2300 to mało chyba że prócz tych 6000 krokowe i trening nie za ciężko to leżysz resztę czasu.
W oczy rzuca się na pewno fakt że powinieneś podnieść białko, szczególnie że to redukcja, takie 2g na kilogram masy ciała będzie optymalne. Druga rzecz to tłuszcze bym podbił do minimum 1g na kilogram masy ciała, a ostatnia rzecz są warzywa.... Bardzo ich mało, podobnie jak źródeł "dobrych tłuszczy"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 225
Jeżeli chodzi o zapotrzebowanie to wyliczałem ze wzoru na forum:
BMR: 9,99*92+6,25*188-4,92*26+5=1971,16 kcal
TEA: trening siłowy: 45*8*3+3*4%*1971,16=1316,54 kcal
trening aerobowy (jako rozgrzewka): 3*10*7+35=245 kcal
(1316,54+245)/7=223,08kcal
BMR+TEA: 1971,16+223,08=2194,24 kcal
NEAT: 2194,24+400(mezomorfik)=2594,24 kcal
TEF: 2594,24+2594,24*6%=2749,90 kcal

Odjąłem 250 kcal i wyszło 2400kcal, faktycznie w diecie zazwyczaj mi wychodzi 2300-2350 kcal ale stwierdziłem, że po prostu nie będę tutaj dodawał po to kilka gram jedzenia ale w rzeczywistości będę to robił. Jeżeli chodzi o resztę uwag to już poprawiam


Zmieniony przez - Arrowsong w dniu 2024-01-24 10:30:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Jeżeli rzeczywiście masz pracę typowo siedzącą, tylko 6 tysięcy kroków dziennie i trening siłowy kilka razy w tygodniu, to rzeczywiście zapotrzebowanie kaloryczne organizmu może wyjść około 2750. Jest to bardzo prawdopodobne. Jeżeli jednak dopiero zaczynasz, to zawsze lepiej będzie od trochę większej podaży, niż od razu schodzić bardzo nisko. Tak, żeby późnej było z czego obcinać. Warto jest również zwiększać aktywność fizyczną, a nie tylko zmniejszać ilość spożywanych kalorii. Szczególnie, że aktywność masz bardzo niską.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2478 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106170
Jak dla mnie to też za mało kalorii jeśli to sam początek redukcji bo jednak masz trochę tej wagi plus 3 treningi na siłowni oraz 6tys kroków dziennie to nie jest aż tak mało bo jak ktoś naprawdę nic nie robi to potrafi mieć dużo mniej tych kroków w ciągu dnia. Zawsze lepiej zacząć wyżej i obserwować co się dzieje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Generalnie warto przyjąć zasadę jeżeli zaczynasz i nie znasz swojego organizmu, żeby pierwszy pułap kaloryczny przyjąć w okolicy twojego teoretycznego zera jakie Ci wyszło czyli te 2750, bo wiadomo wzór jest najdokładniejszym sposobem, ale to jednak tylko teoria i w praktyce może okazać się pewien rozjazd, dlatego wejść na początek na zero, obserwować co się dzieje z organizmem mierząc obwody i wtedy po 2 tygodniach masz czarno na białym czy trafiłeś, czy zmieniać coś, czy może jednak ta pula wystarczająca jest do progresowania, uciąć kcal zawsze zdążysz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 225
W takim razie zwiększę zapotrzebowanie na 2750 kcal i wrzucę tutaj poprawione. Miałbym tylko kilka pytań do waszych uwag:
- jeżeli chodzi o moją aktywność fizyczną to głównie bazowałem na artykułach na forum "Pierwszy rok treningów" itd. i tam było napisane, że dla początkujących wystarczy kilka ćwiczeń wielostawowych dlatego tak też plan treningowy ustaliłem. Tak na szybko: przysiady ze sztangą, wiosłowanie, wyciskanie sztangi na ławce, wyciskanie na modlitewniku, arnoldki, prostowanie przedramion na wyciągu górnym no i te 45-60 minut na to mi starczają.
-jeżeli chodzi o "zdrowe tłuszcze" to wydaję mi się, że mam najważniejsze rzeczy: awokado, orzechy, sezam, oliwa z oliwek itd. No chyba, że chodzi o ten boczek albo o brak ryb ale szczerze nie jestem wielkim fanem ryb (chyba, że łosoś albo tuńczyk z puszki w sosie własnym) a chciałbym żeby ta dieta była też dla mnie przyjemnością a nie przymusem. Oczywiście, jeżeli jest to niezbędne to dodam ale miałem nadzieję, że można lekko przymknąć na to oko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Jak najbardziej, bazą treningu siłowego, szczególnie dla osoby początkującej będą ćwiczenia wielostawowe/złożone. Należy nauczyć się podstaw ich techniki i czucia nerwowo-mięśniowego, a nie izolować i skupiać na szczegółach, które w takiej sytuacji nie są istotne. Co innego u osób doświadczonych, które mogą skupić się na poprawach szczegółów.

Wymienione przez Ciebie źródła tłuszczów są jak najbardziej pożądane w zdrowej diecie. Chodzi bardziej o kwasy tłuszczowe omega 3 (EPA, DHA), które występują tylko w tłustych rybach morskich.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Te ćwiczenia które wykonujesz są bardzo dobrymi ćwiczeniami, także spokojnie możesz na nich bazować, a nawet powiem więcej - nie jest to tylko wskazówka dla początkujących, ale te ćwiczenia powinny Ci towarzyszyć cały czas jak w przyszłości będziesz modyfikować swoje treningu, ponieważ złożone ćwiczenia wielostawowe powinny być bazą każdego treningu, a uzupełniane ćwiczeniami izolowanymi. Co do tłuszczy to łososia warto wrzucić, jak lubisz łososia to i makrela powinna Ci podejść też. Zwróciłem uwagę na te tłuszcze, bo występują ale sam ich udział w puli tłuszczów nie jest za duży
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33080 Napisanych postów 23173 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278069
Mało kalorii , osobiscie zacząłbym od 2700 , nie znasz swojego ciała wiec lepiej zaczac od wyzszych kcal i stracic +- 3 tygodnie na obserwacje niż na starcie pozbyc się sporej puli kcal
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Alkohol i e-papierosy, a siłownia

Następny temat

Zawroty głowy po treningu

WHEY premium