SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zawody pływackie-zmniejszenie czasu na 4 km

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3365

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 70
Cześć:) Czy jest może na forum osoba, która pomogłaby mi w ułożeniu treningu. Mianowicie przygotowuje się do zawodów na dystansie 3.6 km (w praktyce wyjdzie ok 4, bo rzecz odbywa się w jeziorze :P ). Zawody odbędą się w sierpniu, więc najwyższa pora ruszyć 4 litery :P Na poprzednich zawodach, na dystansie 2 km miałam czas 33:47. Wiem, że dystans jest 2 razy większy, ale chciałam wyrobić się w mniej niż godzinę. Na jaki typ treningów mam nastawić się bardziej? Wiadomo, że wytrzymałość musi być, ale siłę też trzeba mieć:P
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 217 Wiek 26 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4124
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 724 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8563
Sporo pracy przed Tobą, nie wiem czy dasz rade poniżej godziny. Na triathlon się szykujesz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 70
Na sztafetę triathlonową :P Wiem, że sporo pracy, ale zawzięcie jest ! ;D Oprócz pływania jeszcze biegi, ćw wytrzymałościowo-siłowe na ręce, barki i tułów. Na razie pływałam na treningach z tej stronki http://www.mojeplywanie.pl/SiteContent.action?item=training , trochę modyfikuję cięższą wersję pod siebie. Ale nie wiem czy to wystarczy czy dorzucić coś jeszcze ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 724 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8563
Zobacz może znajdziesz coś w moim starym temacie dot. pływania : https://www.sfd.pl/PŁYWANIE__PYTANIA__SUGESTIE__TRENINGI-t930884.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
Radziłabym pogrzebać w necie, może znajdziesz jakieś treningi triatlonistów. Jak jesteś studentką, to uderz do sekcji AZS. Albo nawiąż kontakt, z jej członkami, może coś Ci doradzą. Jak nie, to może mastersi Cię przygarną, jeśli są w Twoim mieście. Ciężko będzie znaleźć ogarniętą osobę, przydałby się jakiś mądry trener. Bo w sumie na sekcji też nie robi się treningów pod 4km, tylko krótkie dystanse. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że powinno się pływać długie dystanse, ale może to jest mylne założenie. Ja bym jednak co jakiś czas regularnie płynęła te 4km na czas, żeby się przyzwyczaić, sprawdzić progres i jak z psychiką stoisz na danym odcinku. Ja też na długi dystans miałam problem z niedotlenieniem i bólem głowy, dlatego też pod tym kątem warto się przyzwyczaić i wiedzieć kiedy zmienić styl np. z crawla na grzbiet (o ile to dozwolone w ogóle, bo się nie orientuję). Powodzenia i daj znać jak Ci idzie albo jak Ci poszło na zawodach!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 217 Wiek 26 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4124
A ile przepływasz na jednym treningu (km)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 70
@ag88
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 70
@ag88
O tym samym myślałam, staram się raz/dwa razy w tyg przepłynąć przynajmniej 3,5 km, żeby przyzwyczajać się do dystansu.Studiuje na AWFie, ale na razie nikogo mądrego nie znalazłam. Wszyscy znajomi to albo sprinterzy albo średniodystansowcy. Jedyną nadzieją w sumie są wykładowcy.W necie też nic szczególnego nie znalazłam. W sumie ciężko jest coś znaleźć, a ja w sumie nie mam pomysłu na to jak ugryźć temat. Nie mam kompletnie żadnego pomysłu taktycznego. Nie chciałabym się na początku zajechać przez zbyt szybki początek i w sumie nie chciałabym później gonić...

@piotrek223
Na jednym treningu przepływam od 2-3,5 km, w zależności ile siły i czasu mam danego dnia. Jak już mówiłam studiuję na AWFie i czasami mam tak zawalone dnie, że jestem po prostu wypompowana. Do tego jeszcze dorzuciłam bieganie i trening ogólnorozwojowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 70
W sumie zastanawiałam się jeszcze nad zrzuceniem kilku kg. Tzn treningi ogólnorozwojowe mam głównie właśnie pod to ustawione, ale zastanawiam się ile bym musiała zrzucić tak na dobrą sprawę. Ważę ok 59 kg przy wzroście 164. Miałam robiony skład masy ciała wyszło mi, że niecałe 80% to masa mięśniowa, a 16% tłuszcz. Na razie schudłam jakieś 3/4 kg chciałam w sumie dojść do 8-10, ale to chyba przesada?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 623 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11640
To tylko pamiętaj, żeby się nie przetrenować, bo efekt będzie przeciwny do zamierzonego. Może czasem lepiej zrobić sobie dzień regeneracji zamiast kolejny trening.
To koniecznie uderzaj do wykładowców, na pewno Ci pomogą albo przynajmniej powiedzą, kto może Ci pomóc. Najpierw idź najlepiej od razu do sekcji pływackiej AZS.
Spytaj też może na forum o pływaniu albo jakimś forum dla triatlonistów, bo nie wierzę, że zupełnie nic nie ma w necie.
Nie znam się na triatlonie, ale może zamiast tej ogólnorozwojówki lepiej poświęcić więcej czasu na pływanie? Bo 2-3,5km nawet nie pokrywają tych 4km dystansu.
Co do zrzucania wagi, może pomogą Ci w dziale Ladies, tylko że tam jest koncentracja na treningach siłowych, wytrzymałościowych, aerobach. Stricte o triatlonie tam nie widziałam, nie mówiąc o pływaniu. Ale tak ogólnie co do samej wagi w odniesieniu do dużej ilości sportu i przygotowań, to tam Ci doradzą. Tylko musiałabyś wypełnić ankietę z regulaminu i wstawić zdjęcia. Powiedzą Ci też, że te pomiary składu ciała są niewiarygodne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nakolanniki Asics

Następny temat

Zawody w biegu na 10 km

WHEY premium