SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zastój

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2193

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Nie widzę uzasadnienia w stosowaniu więcej powtórzeń podczas treningu ukierunkowanym na redukcje, paradoksalnie zbyt duza liczba powtórzeń może utrudnić redukcje ( za mały bodziec, zbyt mały wyrzut hormonów anabolicznych ). To samo z przerwami, w okresie masowym, też można stosować krótkie przerwy nawet do 30 s. Wszystko ustala się indywidualnie
Jedyna taka podstawowa różnica między treningiem ukierunkowanym na masie
co do zastoju polecam ten art
http://potreningu.pl/articles/1027/jak-rozpoznac-zastoj---przyczyny-i-rozwiazanie-problemu 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 673 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7756
Na redukcji ok 12 powtórzeń, podczas budowania muskulatury ok.6 ruchów, trening na siłę 3 powtórzenia. W zależności jaki priorytet postawimy przed sobą zmienia się także obciążenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powiem szczerze że pierwszy raz słyszę opinię że trening na redukcje nie różni się od tego na masę. Co do mojego zastoju to powodem może być mało czasu na regenerację i w dni nietreningowe (te w których nie ćwiczę typowo na masę) robię crossfit i inne ćwiczenia kondycyjne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
No właśnie to jest jeden z większych mitów, że trening silowy różni się od tego na redukcje.
Ważniejsze od samych powtórzeń jest TUT, sam rodzaj treningu,
liczba powtórzeń na pewno nie jest jakiś ważnym wyznacznikiem jeśli posługujemy się tempem. Jeśli jednak przekraczamy ilosć powtórzeń, to jak mówiłem taki zabieg jest kataboliczny i daje zbyt mały wyrzut hormonów anabolicznych ochraniających mięśnie.
Jest tyle istotnych zmiennych że nie ma tu zależności większej, ale na pewno jedna jedna
na masie mamy mamy zwiększony bilans kaloryczny, a na redukcji deficyt
to jest podstawowa różnica
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 673 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7756
W/g mnie ilość powtórzeń jest istotna i to bardzo, robiąc trening siłowy z dużymi obciążeniami nie jesteś w stanie i nie ma takiej potrzeby robić więcej niż 3 ruchy i odwrotnie trenując na tzw. rzeźbę zmniejszamy obciążenie i siłą rzeczy żeby mięśnie coś poczuły trzeba wykonać więcej powtórzeń.Oczywiście oprócz ćwiczeń istotną rolę odgrywa dieta i odpoczynek. Do autora w/g mnie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie z 1 posta tzn. nie dajesz mięśniom wypocząć, nie wiem jak u ciebie jest z dietą, ale podejrzewam że skoro nie łapiesz kg to powinieneś zwiększyć ilość kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
ja nic nie wspominałem o treningu ukierunkowanym na siłę...
tam rządzą inne prawa, związane z trenowaniem CUN ( trójbojowy )
Również nic nie wspomniałem o obciążeniu
Logicznym jest fakt, że na redukcji mamy go mniej, ale nie znaczy że trzeba wykonywać większą ilość powtórzeń niż na masie. Uwzględniamy TUT przede wszystkim
Mówiąc krótko nie ma różnicy czy wykonamy 6 powtórzeń, czy 10, czy 8 jeśli TUT będzie różny w każdym przypadku
ale wykonywanie stale 12 powtórzeń jest błędne, już o tym pisałem : )

Nie jest tak, że dieta odgrywa istotną rolę oprócz ćwiczeń.
To dieta jest najważniejsza i ćwiczenia odgrywają istotną rolę przy niej, bez ujemnego bilans możemy i ćwiczyć po 5 godzin dziennie i tak nie zajdzie lipoliza ( odchudzanie )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 410 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14269
moim zdaniem popuri ma racje . Zgadzam sie z nim .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 673 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7756
popuri
No właśnie to jest jeden z większych mitów, że trening silowy różni się od tego na redukcje.
Ważniejsze od samych powtórzeń jest TUT, sam rodzaj treningu,
liczba powtórzeń na pewno nie jest jakiś ważnym wyznacznikiem jeśli posługujemy się tempem. Jeśli jednak przekraczamy ilosć powtórzeń, to jak mówiłem taki zabieg jest kataboliczny i daje zbyt mały wyrzut hormonów anabolicznych ochraniających mięśnie.
Jest tyle istotnych zmiennych że nie ma tu zależności większej, ale na pewno jedna jedna
na masie mamy mamy zwiększony bilans kaloryczny, a na redukcji deficyt
to jest podstawowa różnica
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18013 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 267031
Masa/Redukszyn trening ten sam może być tak jak Pupuri pisał wcześniej

Siłownia - http://www.sfd.pl/t878173.html
CrossFit dla początkujących - http://www.sfd.pl/t865734.html

"Wpadłeś kibicować, czy może na randkę w ciemno/albo dopingujesz albo nie wpadaj z panienką/masz ją, ja wiem to, prawie jak Lech fajna/pamiętaj, że Kocioł, to nie park ani kawiarnia”

Znów ten sam banał: sterydy, kaftan, ojej...
Tylko dlatego, że macham sztangą, ty się machnij joy'em.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 673 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7756
chol..era, coś mi się pierniczy ( skasowałem swoją całą misterną ripostę) Nie zgadzam się, ale to nie jest tu najważniejsze. Do autora postu dieta na dodatnim bilansie kalorycznym i ruszy z kg. Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forma do oceny

Następny temat

Trener personalny kurs ?

WHEY premium