SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapotrzebowanie kaloryczne - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 625

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

26

Płeć

Mezczyzna

Cel

Redukcja

Waga

87

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

184

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Siedzenie przed komputerem

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Silownia 3x wtygodniu fbw 0 cardio

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

-500kcal

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Nadczynosc tarczycy

Stosowana lub planowana suplementacja

Kreatyna l arginina
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 31 Wiek 26 lat Na forum 256 dni Przeczytanych tematów 503
Wzrost 184 waga 87kg
Siemka mam pytanko jak to jest ztym zapotrzebowaniem dziennym ? Mam prace przed komputerem i dziennie moze robie max 1k krokow. Zapotrzebowanie kaloryczne wyszlo 2280 kcal dziennie.(powiedzmy jakbym wcale nie trenowal wtygodniu)
Trenuje 3 razy wtygodniu 5min wioslowanie na rozgrzewke FBW ok 1-1.5h I na koncu 5min schody I wtedy zapotrzebowanie kaloryczne wyszlo mi okolo 2650kcal.
Czy to 2650kcal powinienem jesc tylko wdni treningowe a wnietreningowe 2280kcal ?
Zczego co patrzalem to trening fbw spala okolo 200-300kcal na godzine treningu to jak to zapotrzebowanie wybilo az do 2650 mam tyle jesc codziennie? Troche to nie robi sensu.
Jeszce dodam ze na poczatku ladnie schudlem 12 kg w okolo 9 miesiecu przy tym samym zbudowalem troche sylwetke a teraz waga stoi od kilku miesiecy.
Czy powinienem dodac jakies kardio do treningow ? Chociaz 1 raz wtygodniu ?
Mam aplikacje I wage I zawsze licze kalorie bez oszukiwania zrobilem rowniez 5 tygodni niby na 0 TDEE zeby zresetowac metabolism.
Mozliwe ze waga stoi przez hormony BP ostatnio mi tarczyca szaleje.


Zmieniony przez - SebastianoV w dniu 4/5/2024 5:58:55 PM
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68476
Witaj.
A co dokładnie znaczy, że "tarczyca szaleje"?.. Bo brzmi bardzo nieciekawie w kontekście dalszej redukcji. To jest bardzo delikatny organ i najpierw trzeba się nią zająć, a dopiero myśleć o ewentualnej dalszej redukcji.
Tarczyca zbytnio obciążana dietą i stylem życia, ma tendencje do dalszej "rozsypki" i powstawania nowych problemów. Jeśli Ci zależy na łatwym i długofalowym utrzymaniu dobrej sylwetki, to tarczyca jest w tym bardzo istotna, bo reguluje gospodarkę energetyczną organizmu (równowagę między 'spalaniem' a 'oszczędzaniem' kalorii).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 31 Wiek 26 lat Na forum 256 dni Przeczytanych tematów 503
Nadczynosc tarczycy, mam chorobe gravesa badesowa obecnie biore carbimazole 5mg zeby ja obnizyc ostatnie badania wyszly wmiare dobrze ale nadal byly troche za wysoko nastepne badanie mam za 2 tygodnie to zobaczymy jak testy wyjda.
Co pare miesiecy mam pobierana krew I rozmowy z endokrynologiem.
Probuje terapie z tabletkami ostatni raz bo juz pare lat znia walcze jak sie nie polepszy to niestety beda musial ja wyciac lub radioaktywny jod wziac.



Zmieniony przez - SebastianoV w dniu 4/5/2024 6:41:53 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68476
W takim razie chyba najlepiej dla Ciebie byłoby gdybyś się redukował pod opieką dietetyka, znającego dobrze aktualną sytuację... Diety redukcyjne to zawsze jest większy czy mniejszy 'strzał' w organizm i przy innych toczących się problemach zdrowotnych, mogą naprawdę namieszać i zaszkodzić...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 31 Wiek 26 lat Na forum 256 dni Przeczytanych tematów 503
Awczym pomoze dietetyk ? Ogolem mam aplikacje nutracheck, tam mam fajnie wszystko opisane ile jem kalori tluszczy bialka wegli. Moge zeskanowac bardcode kazdego produktu I odrazu mi tam wszystko wpisuje z makro I kaloriami.
Jedynie co musze robic to waze jedzenie.
A powiedz mi jak ztym TDEE co napisalem bo dla mnie to sensu nie robi
3x razy na silke samo fbw po godzinie moze poltorej godziny czasem I az 400kcal wiecej powinienem jesc codziennie ? Zeby byc na zero Zczego co czytalem to fbw spala gdzies 200-300kcal max na godzine treningu.
BTW dzieki za pomoc :)
Powiedzmy teraz robie redukcje -400kcal
Tdee z silownia 3x wtygodniu wyszlo mi 2680
To wdni treningowe 2680-400kcal = 2280kcal
Tdee z siedzeniem przed komputerem caly dzien max 1k krokow dziennie2250kcal - 400kcal 1850kcal.
Czyli wdni treningowe mam jesc 2280kcal a wnietreningowe 1880kcal ? Czy caly czas 2280kcal jak chodze na silownie 3x wtygodniu?
Czy wogole lepiej naprzyklad zrobic tak moje TDEE jest 2280 przy siedzacym stylu zycia I wtedy powiedzmy silowania ×
+300 kalori bo tyle naprzyklad spalilem = 2580 - 400kcal 2180 zeby schudnac.
drugi dzien naprzyklad siedzialem caly dzien poskakalem na skakance tylko czyli naprzyklad 2280+100kcal 2380 - 400kcal = 1980kcal itd?




Zmieniony przez - SebastianoV w dniu 4/5/2024 8:49:57 PM

Zmieniony przez - SebastianoV w dniu 4/5/2024 9:04:43 PM

Zmieniony przez - SebastianoV w dniu 4/5/2024 9:15:22 PM

Zmieniony przez - SebastianoV w dniu 4/5/2024 9:25:03 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68476
No właśnie może dietetyk by ci doradził, bo ja nie potrafię w tych okolicznościach ani nawet nie powinnam próbować...

Co do aplikacji... To jest najmniej istotne że ona dobrze liczy, bo ważny jest Twój stan zdrowia i dobre ogólne dopasowanie diety.
Przy nadczynności być może spalasz co dzień więcej kalorii niż przeciętny człowiek, czyli i potrzebujesz więcej jeść (?)
To trochę jakby krawiec się chwalił, że ma dobry centymetr, a przecież liczy się to, jaki on zrobi użytek z tego narzędzia i jak dobrze na podstawie pomiarów dopasuje garnitur. Sam centymetr tego jeszcze nie gwarantuje, nawet jeśli go dobrze używamy.

Dieta też musi być indywidualnie "skrojona" do sytuacji i stanu zdrowia i niestety nie umiem powiedzieć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 31 Wiek 26 lat Na forum 256 dni Przeczytanych tematów 503
Dietetyka pewnie nie wezme, narazie nie mam funduszy, hormony jak narazie nie sa zle bo 7 miesiecy temu zaczalem brac tabletki takze jako takto sie ustabilizowaly. Mysle ze nastepne wyniki juz powinny wyjsc ok.
A wy jak robicie czy wdni treningowe jecie mniej czy tak samo jak robicie redukcje. ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33092 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
Ja od zawsze ( wiele lat) mam w kazdy dzień te same kcal , nie wprowadzam rotacji bo dla mnie na moim etapie to tylko zwykłe utrudnianie sobie życie , bez znaczenia czy dzień treningowy czy nie to mam te same kcal ( suma tygodniowa ) makro tez raczej takie samo jednak do makro nie podchodze zero jedynkowo tylko daje sobie widełki od do
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 441 Napisanych postów 909 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10911
Ja też nie jem wiecej kcal w dni treningowe, jedyne co to teraz przy 2 treningach dziennie zjadam wiecej węgli na rzecz mniejszej ilosci tłuszczy a w nietreningowe na odwrót zjadam więcej tłuszczy a mniej węgli ale nie zawsze a kcal na tym samym poziomie dla ułatwienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Zapotrzebowanie kaloryczne organizmu sugeruję obliczyć z dokładnego wzoru, gdzie podstawiasz dane liczone w skali tygodnia, a nie tylko z dni treningowych. Będzie to więc ilość kalorii liczona codziennie. Te ogólną ilość kalorii, możesz sobie podzielić dowolnie, na dni treningowe, wolne w innej podaży. Nie będzie to miało specjalnego znaczenia. Kwestia bardziej podejścia, zbierania doświadczenia.

Poza tym, to czy określona ilość kalorii jest rzeczywiście Twoim zapotrzebowaniem kalorycznym wyjdzie w praktyce, czyli obserwacji organizmu.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

Następny temat

Jak przytyć? Porady

WHEY premium