SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zakwasy... WAZNE!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2788

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 35 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1399
Witam! moim problemem, a raczej moich znajomych sa zakwasy. Od kiedy zaczalem cwiczyc prawie zawsze po grupie miesni, ktora cwiczylem dzien wczesniej mam wlasnie zakwasy. raz dokuczaja mi kilka dni(max3), raz dzien mocno, raz dzien slabo, a czasami prawie wogole lub wcale... owe zakwasy towarzysza mi od czasu kiedy zaczalem pozadnne treningi i zaczelem sie do nich pozadnie przykladac. podczas ostatniej rozmowy z kumplem ktory trenuje kilka lat, poruszylem ten temat i odpowiedzial mi ze zle sie odzywiam lub mam zla diete, nic nie powiedzial mi o tym ze moze byc to normalna sprawa... nie potraktowalem go do konca powaznie i postanowilem dowiedziec sie czegos na forach. na jednym z postow doczytalem sie ze u niektorych wystepuje kilkodniowe, lub jednodniowe zakwasy, a u niektorych wogole i ze jest to rzecz normalna. prosze o powazna odpowiedz.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 81

Wzrost: 180

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: 2-2,5

Uprawiane inne sporty: pilka nozna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzet

Dieta: bialkowa

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: universal animal m stak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Generalnie aby zapewnić dobrą regenerację dostarczaj odpowiednią ilość białka i węgli tak aby bilans kaloryczny co najmniej był na zero w zależności od Twojego celu treningowego. Jeśli celem jest masa to bilans dodatni oczywiście nie zapominaj o zdrowych tłuszczach.

Dodatkowo:
- dokładna rozgrzewka
- odpowiednia odpowiednia intensywność i objętość treningowa
- streching po treningu - poprawa regneracje

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 82 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1171
Jak mówił Arni no pain no gain ;p ćwicz dalej później stopniowo osłabną aż znikną , i dobierz program mniej intensywny bo może nie jesteś do takich ciężarów przyzwyczajony

Inside my shell , i wait and bleed ...

http://www.sfd.pl/Moja_Skromna_Siłownia_...-t432345-s3.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53193 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400710
Miesnie naucza sie szybciej usuwac kwas mlekowy i nie bedziesz ich mial wraz z wytrenowaniem

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Zacznij od zapewnienia odpowiedniej podaży białka i kalorii. Bez nadwyżki kalorycznej (albo chociaż mitycznego "zerowego" bilansu) będziesz miał problem z regeneracją...

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 35 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1399
sorka chlopaki, ale prosilbym o odpowiedz kogos bardziej doswiadczonego nie urazajac was w tym momencie... kogos z wiekszym stazem treningowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Jak widzisz, można mieć staż 2,5 roku i nie wiedzieć jak się tworzą zakwasy .

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
popularne zakwasy to nic innego jak mikrouszkodzenia włókien mięśniowych , a ból po teningu to własnie ów bolesność mięśniowa.
Kwas mlekowy wytwarzany podczas beztlenowego spalania glukozy jest usuwany z mięśni do kilki godzin po zakończonym treningu.

Kolega miał rację więc jeśli źle się odżywiasz organizm nie ma dostatecznych porcji składników odżywczych nie jest w pełni sprawny do usunięcia uszkodzeń mięsnia. a co za tym idzie jego odbudowa trwa odpowiednio dłużej

w razie pytań pisz

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 35 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1399
rion10 wilkie dzieki, takie odp mnie zadowalaja w 100%;] moze jestes w stanie okreslic z czego powinienem zrezygnowac, a co powinienem dodac do codziennych posilkow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 202 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3428
Skąd ma wiedzieć z czego masz zrezygnować jeśli nie wypisałeś co jesz? Chyba, że chodzi Ci o to czego nie je się generalnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 280
sam miewalem kiedys zakwasy nawet po 7 dni najgorzej na brzuchu i na klacie ale to porostu mija jak sie przyzwyczai do treningu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 35 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1399
DMN2 no chyba proste i logiczne, skoro nie podalem... a poza tym nie ciebie pytalem, takze twoja komenta jest zbedna.

wracajac do tematu, to chyba juz od roku jak nie lepiej nie ustepuja. na chyba ze trening byl luzny...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW

Następny temat

PLAN NA MASE-do poprawki

WHEY premium