SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Za dużo białka za mało tłuszczy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4586

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 19 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 160
Niuniuś
1) po piewsze NIE ćwicz na czczo !!! Podstawowy błąd;
jeśli nie masz czasu na pożądny posiłek to kup sobie odżywkę białkową (polecam olimpu pro whey matrix) i pij jedną porcję przed bieganiem !!! (to jest minimum)
2) Piszesz że chcesz zrzucić wagę - przy takim stosunku białka do tłuszczy i węgli to nic z tego !! Polecam Ci dietę białkowo-tłuszczową (gdzieś na sfd masz rozpiski takich diet);
3) Wcale nie musisz więcej jeść aby mieć więcej kalorii w posiłkach !! Dodaj np. oliwy z oliwek do dań, dorzuć orzechy, jak lubisz to oliwki i sery pleśniowe a jedząc tyle samo zwiększysz kaloryczność posiłków;
4) ogranicz węgle na rzecz białka i tłuszczy !
Hmmm to chyba z mojej strony takie podstawy do planowania diety;
Uważam że przy tych założeniach spokojnie uzyskasz 1300 nie objadając się specjalnie;
Powiedz mi o której wstajesz - bo dość późno masz pierwszy posiłek ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
(grillowany albo pieczony)

Najlepiej gotowane w wodzie bądź na parze...Potem pieczenie, a w ostateczności smarzenie....

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1071
Wstaję póżno bo o godz 10 rano,muszę mojego synka przebrać,nakarmić i dopiero mam czas na swoje śniadanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1071
Witajcie!!!!
Poprawiłam swoją dietę,czy mógłby ktoś ocenić ją?Bardzo proszę Was o pomoc


Śniadanie godz.9.00
-muesli 50 g
-mleko 200 ml
-orzechy 20 g
kl-573,b-18,w-34,t-43


Obiad godz 12.00
-kasza gryczana 50 g
-filet z kurczaka gotowany
-warzywa
Kl-400,b-30,w-70,t-5

Podwieczorek godz.15. 00
-2 kromki pieczywa słonecznikowego 80 g
-2 plasterki wędliny
-2 jajka
kl-390,b-18,w-1,t-17


Kolacja godz 18.00
-ryba np tuńczyk x 140 g
-warzywa
kl-240,b-30,w-0,t-10.6

No to policzymy
Kalorie 1600 kl
Białko 96 g
Węglowodany 105 g
Tłuszcze 75 g

Nie mogę mieć 5 posiłków,bo nie mam przerw na tyle w pracy(pracuję popołudniami)

Zmieniłam bieganie na 3 x w tygodniu wieczorami,w pozostałe 4 dni pracuję,wiec nie mam jak,ale prace mam fizyczną-dużo chodzę.

Czy coś jeszcze powinnam dodać?Czy 1600 kl jest ok?To już chyba nie jest głodówka,prawda?

Mam nadzieję,że wreszcie udało mi się-spędziłam ponad 2 h niestety nad tym czytając różne artykuły.Pamiętałam,że w ostatnim posiłku ma nie być węglowodanów.

Czy ta dieta nadaje się do zastosowania od jutra?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1071
Nikt już nie oceni mojej diety?Przykro,że nikt nie chce pomóc,poczytałam dużo i ułożyłam najlepiej jak potrafiłam

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
później to zrobię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1071
Dzięki za zainteresowanie,bo jeszcze jej nie stosuję,jeśli będzie zła,poddaje się,udaję się do dietetyka,już znalazłam w swoim mieście małym,a cieżko było bo mieszkam w Szkocji :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
Mam nadzieję, że poziom dietetyków w Szwecji jest znacznie wyższy niż w Polsce, bo inaczej wyjdziesz na tym raczej kiepsko ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie przesadzaj, pare zasad i masz diete, bez kosztow:
Masz zalozone 1600kcal to wez sobie przyjmij B/W/T 30%/50%/20% to taka umiarkowana ilosc wyjsciowa, Mozesz pozniej kombinowac zgodnie ze swoimi efektami i zmieniac np. zmniejszyc ilosc wegli o 5-10% kosztem tluszczu i bialka.... tak sobie wyliczysz ile g bialka, wegli i tluszczu potrzebujesz
przyjmij, ze posilek to zawsze bialko+ wegle+ tluszcz dodany jak jeszcze nie masz tyle ile potrzebujesz
Rozkladasz wszytsko na 5-6 posilkow, dwa poranne bialko+wegle proste (np. mleko, owoce, jak bardzo chcesz)ale zawsze lepiej wybierac zlozone- oczywiscie tu tez warzywa moga byc
nastepne to bialko+ wegle ze skrobii (tu wybieraj produkty pelnoziarniste) + warzywa
ostani bialko + warzywa Do posilkow zawsze dodaj troche tluszczu w postaci orzechow lub oliwy, jezli go brakuje jeszcze w bilansie
Ot cala filozofia diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 180 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1071
Dzięki obliques,napisane prosto,zwiężle i na temat :)

No dobra a czy ta moja dieta nie nadaje się do stosowania.

Venomik,mieszkam w Szkocji(wyspy brytyjskie) nie w Szwecji.Kontaktowalam sie z dietetyczka i powiedziała,że mi ułoży na tydzień menu :)

No ale trochę to kosztuje ;/ więc czekamy na poprawy mojej diety,no chyba że nadaje się do kosza :/

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsza dieta do oceny!!!!

Następny temat

Chrom Organiczny, zatrzymuje wode ??

WHEY premium