SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nie za dużo białka??

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1084

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 164 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2187
wyczytalem ze nadmiar bialka szkodz na nerki i watrobr, ja spozywam 3g na kg masy ciala (waze 80kg). mam zamiar tak jesc przez nastepne kilka miesiecy. nie za duzo?

Niech Masa Bedzie Z Toba!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Ciężko jednoznacznie określić, czy dana ilość białka jest odpowiednia, czy zakrawa już o pewną granicę pomiędzy przydatnością, a nadmiarem.

Są badania wykazujące, jakoby taka ilość białka miała pozytywny wpływ na pracę organizmu i nie obciąża znacząco nerek, jednak do wszystkiego należy brać pewną przymiarkę - nie każdy może. Znam ludzi, którym wieksze (juz nawet nie duże, a większe) ilości białka nie służą.

Niestety nie wiem, jak wygląda kwestia związana z wpływem amoniaku na wątrobę, w przypadku takiej podaży białka.
Pozostaje zachować pewien umiar, a jeśli już chcesz udział białka zwiększyć, odpowiednio zadbaj o chociażby solidną porcję warzyw i owoców.

Osobiście nie jestem zwolennikiem dużych ilości białka w diecie - w moim mniemaniu są niekonieczne, a póki moja wiedza nie pozwala mi na stwierdzenie, czy dana ilośc białka jest ok, nie mam zamiaru przekraczac potencjalnie bezpiecznych ilości

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
3g to jeszcze nie jest ilość, którą mozna uznac za niebezpieczną. poza tym nie wiemy, jak wygląda całokształ twojej diety i pozostale makroskladniki, jaka ilosc warzyw, owoców, wody? jakie produkty stosujesz jako żrodlo białka? optymalnie i standardowo to 2,2-2,5g, ale sama jakis czas temu mialam 3g przez kilka ładnych tygodni i wszystko "si"

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 354
Ze swojego doświadczenia nie polecam 3g.U mnie występowały bóle w okolicach wątroby.Ale każdy reaguje inaczej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
moim zdaniem nie ma sensu ładować 3g, spokojnie mozesz dać te 2,2 g a jak koniecznie chcesz podbić to najwyżej podczas cyklu itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Ładowanie powyżej 2g b na kg masy ciała zazwyczaj prowadzi do problemów żołądkowych wzdęcia itp. I traci się dużo kasy a efekty na 1.5g mogą być takie same jak nie lepsze niż na 3g.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4442 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 32878
jak 2 za malo a 3 za duzo to jedz 2,5

C19 H28 O2

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skrex: Przy wzroście zawartości białka w diecie ilość wydalanego azotu również wzrasta. Polecam ciekawą publikację:
http://www.nutritionandmetabolism.com/content/pdf/1743-7075-9-81.pdf

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2012-09-24 11:43:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Skalar, co ja bym bez Ciebie zrobił

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 82 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1460
Myśle że 2 g wystarczą co z tego że wezmiesz 3 g jak nerki nie dadzą rady tego przetworzyć (istnieje taka możliwość wszystko zależy od organizmu) i z moczem wydalisz więc lepiej nie przesadzać, pić też dużo wody radzę.

Zmieniony przez - 007 w dniu 2012-09-24 17:52:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Myśle że 2 g wystarczą co z tego że wezmiesz 3 g jak nerki nie dadzą rady tego przetworzyć (istnieje taka możliwość wszystko zależy od organizmu) i z moczem wydalisz więc lepiej nie przesadzać, pić też dużo wody radzę.

Akurat nerek do procesu trawienia białka bym nie mieszał

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dietka na mase

Następny temat

Dieta ocena !

WHEY premium