SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Za dużo białka?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9333

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 193 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 101709
Witam. Jest zielony w tych tematach a jednak podjąłem się wyzwania jakim jest odchudzanie dla kogoś kto na co dzień nie rusza się za dużo. Wiec tak, na internecie znalazłem kalkulator zapotrzebowania kalorycznego i wyszło mi, że na podstawie mojej wagi, wieku oraz wzrostu potrzebuję:

ok 2400 kcal
15% białka: 362 kcal = 91g
55% węglowodanów: 1327 kcal = 332g
30% tłuszczu: 724 kcal = 81g

Od 2 dni jem w miarę "zdrowo" tak żeby nie świrować z tym jedzeniem i nie tracić na to kilku godzin. Mój plan jedzenia wygląda następująco:

Śniadanie: Owsianka(pół szklanki) + banan + jabłko + kawa(3 łyżeczki rozpuszczalne)
2 śniadanie: (tutaj skromnie) Jabłko
Obiad: 1 Worek ryżu białego + 200g piersi z kurczaka + 2 łyżki oliwy z oliwek + kawa(3 łyżeczki rozpuszczalne)
2 obiad: (Też skromnie :P) Jabłko
Kolacja: 1 Worek ryżu białego + 200g piersi z kurczaka + 2 łyżki oliwy z oliwek + kawa(3 łyżeczki rozpuszczalne)

Według excela i przykładowych wartości odżywczych produktów ze stron zostało mi 64 kcal, 20g tłuszczy, 5g węgli, no i białka -34 czyli białko za dużo o 34g
Dzisiejszy dzień i jedzenie wygląda bardzo podobnie z wyjątkiem tego że na obiad zjadłem 200g łososia z piekarnika na kolacje normalnie kurak.
Moje pytanie wygląda następująco a właściwie to 2 pytania:
*Czy jest możliwe to, że przedawkuje białko w sensie będę jadł go za dużo?
*2gie pytanie a bardziej prośba: Co sądzicie o takim sposobie odżywania się? Od razu mówię ze warzyw nie tykam(nie wiem czemu, próbowałem i się nie da) jedynie ziemniaki. Żeby uzupełnić te braki warzyw jem witaminy codziennie(Centrum ON).

PS. Moje parametry to:
Waga: 102kg
Wzrost: 185cm
Wiek: 19 lat


Zmieniony przez - Reccon w dniu 2017-09-26 18:25:09
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
Pierwsze co to nie korzystaj z kalkulatorów tylko wylicz że wzorów: http://m.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html
Wypełnij ankietę i wstaw zrzut diety:
http://m.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html




Zmieniony przez - RozbójnikWojtas w dniu 9/26/2017 6:46:55 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 193 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 101709
Poprawiam. Założyłem dziennik wklepałem obwody i co jadłem. W załączniku zdjęcia diety.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Przedawkowanie bialka raczej Ci nie grozi, jesz go polowe tego co powinienes.

Dziwne te obliczenia. Na pewno jesz za malo kcal przy tych parametrach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 193 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 101709
Przyznam się te obliczenia był z kalkulatora na tej stronie. Zaraz to poprawie.


Zmieniony przez - Reccon w dniu 2017-09-26 19:45:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
360g. dziennie bananów? Rozumiem zjeść jednego na dzień, ale trzy - wykluczone.
2g białka na na 1kg masy ciała, więc w Twoim przypadku ok. 200g dziennie. Tłuszcze 1-1,3g na kg. 100 gram płatków owsianych to również za dużo, poza tym policz jeszcze raz zapotrzebowanie, bo są byki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
No raczej, zmien sobie w danych biodra bo masz 999 cm.

Wstaw ta ankiete co Rozbojnik Ci podal i wyliczenia tak jak masz w tym temacie. Z wymiarow to grubo fest wyglada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 193 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 101709
Obliczyłem wszystko sam i różnica tylko 10kcal więc. Na chwilę obecną nie ćwiczę w ogóle co nie znaczy, że w przyszłości nie mam zamiaru.
Przypominam, że zamierzam chudnąć a nie przybierać na masie lub budować mięśnie. Na chwilę obecną chcę się skupić na chudnięciu jak zobaczę jakieś efekty to zacznę dodawać inne elementy do swojego stylu życia, małymi krokami do przodu ^^ "Grubo fest" Wiem wiem dlatego w końcu postanowiłem coś z tym zrobić.

TDEE=2734 kcal
BMR(9.99*102)+(6.25*185)-(4.92*19)+5 =2086 kcal
TEA(0 ponieważ nie ćwiczę)
TEF(200-400 dałem 400 czemu? nie wiem)
NEAT(10% z 2486) = 248 kcal


Zmieniony przez - Reccon w dniu 2017-09-26 20:17:23
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76077 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755076
Otrzymałeś informacje od czego należy zacząć. Jest to wypełnienie ankiety działu i wyliczenie zapotrzebowania kalorycznego z podanego wzoru. Wklej tutaj wypełnioną ankietę i obliczenia.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Rozumiem, policzyles sobie zapotrzebowanie tak jakbys wegetowal, zadnych aktywnosci. No i dobrze, ze chcesz cos zrobic, ale sama dieta moze przyniesc malo widoczne efekty i zwyczajnie Cie zniechecic.

Sama dieta to tak jakbys mial dziewczyne i myslal, ze nie bedzie klotni;) Wszystko w pakiecie ;) dieta plus aktywnosc, wtedy to dziala. Ruch wzmaga metabolizm.


Zmieniony przez - abdulkanarek w dniu 2017-09-26 20:20:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 193 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 101709
Mam nadzieje, że o to chodziło:
Wiek :redukcja
Płeć : mężczyzna/kobieta
Wiek : 19
Waga : 102
Wzrost : 185
Obwód klatki : 109
Obwód ramienia : 35
Obwód talii : 109
Obwód uda : 69
Obwód łydki : 42
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 35%
Aktywność w ciągu dnia : Praca w domu siedząca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : Brak.
Odżywianie : Mam silną wole ale nie tknę warzyw.
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : Brak.
Stan zdrowia : nadciśnienie
Preferowane formy aktywności fizycznej : rower stacjonarny, bieżnia, ćwiczenia domowe(sztanga)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Witaminy(Centrum ON)
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tylko takie które nie podnoszą ciśnienia
Stosowane wcześniej diety : Brak stosowanej wcześniej diety, śmieciowe żarcie.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile Kcal

Następny temat

Makroskladniki czy kalorie?

WHEY premium