SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Makroskladniki czy kalorie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1828

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5095
Witam.
Dręczy mnie pytanie ponieważ jestem na masie i w diecie mam ok. 3200kcal. Przy niektórych dniach zapotrzebowanie na moje makroskladniki uzupełniam już przy np 2900kcal. Czy mimo to muszę dalej jeść nawet ponad bilans żeby rosnąć?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Skoro nie dostarczyłeś odpowiedniej ilości kcal z tłuszczów, to nie pozostaje nic innego jak dostarczenie ich. W jaki sposób mamy Ci w tym pomóc?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Ale jak uzupelniasz? Chodzi Ci o suplementy czy co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5095
Przykładowo dziś, do tej pory przez cały dzień zjadłem kaszy jaglanej makaronu, chleba razowego itp. Wegli wyszło mi z wszystkiego 400g
Dodajac do tego ok. 150g białka i 76g tłuszczy(moja waga 75) wszystkiego razem wyszło mi ok. 2900kcal. Wedle kalkulatora zapotrzebowania potrzebuje 3200kcal co najmniej żeby rosnąć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Czyli jesz az bak sie zapelni a nie masz diety rozpisanej? Masa nie oznacza napychania w siebie okeslonej liczby kcal i juz. To ciagle ma byc zdrowa dieta senoire.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Nie bardzo rozumiem w czym problem. Pytasz o to, czy żeby budować masę mięśniową trzeba jeść ponad swóje zapotrzebowanie ksloryczne? Przeciez to oczywiste. Jesz powyżej zapotrzebowania -budujesz mięśnie i tkankę tłuszczową. Jesz poniżej zzapotrzebowania - redukujesz tkankę tłuszczową i niestety też mięśnie. Określ jaki jest Twój cel i trzymaj się wyliczonej ilości kcal.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 199 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5095
Zdrowe odżywianie jest.
Prowadzę dziennik w którym wpisuje wszystkie zjedzone rzeczy i on na bieżąco podlicza mi co i ile zjadłem. Traktuje to jako punkt odniesienia ale prawie 300kcal to nie mało.
Zgodnie z moim zapotrzebowaniem na dany składnik zjadłem już limit wegli i białka natomiast nie uzupełniłem kalorii. W tym sęk
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jak widzisz ze na 2900 kalorii robisz progres to nie musisz jeść więcej, jak nie ma progresu to tzreba podbić kalorie
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Wylicz sobie to zapotrzebowanie ze wzoru bo chyba rozpoczales trening dopiero. Tak jak Domer napisal kalkulacja jest prosta i nie ma co dumac, np ale do tego musisz miec podstawe czyli okreslone zapotrzebowanie.

Bo tak jak napisalem wczesniej, lecisz bez planu a taki miec powinienes wtedy takie dylematy sie nie pojawia. Zreszta jeden dzien roznicy nie zrobi.


Zmieniony przez - abdulkanarek w dniu 2017-09-26 20:32:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Przede wszystkim obserwuj siebie, a najlepiej jak wyliczyłbyś zapotrzebowanie według wzoru.
Wtedy będziesz mniej pewniejszy obraz tego, jak i ile jadać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Pamiętaj, że zbyt wysoki nadmiar kalorii wcale nie przyspiesza tempa syntezy białek mięśniowych. Dane ze wzoru dają nam jedynie pewne oszacowanie. Dopiero na podstawie reakcji organizmu należy kalibrować dietę w odpowiedni sposób, czyli zmniejszać lub zwiększać kalorie, zależnie od zmiany kompozycji sylwetki. No i nie da się tego określić w tydzień-dwa.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Za dużo białka?

Następny temat

zapotrzebowanie przy treningu silowo - wytrzymalosciowym

WHEY premium