SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kalorie czy makroskładniki?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1723

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 70
Witam,
Po krótkiej przerwie od siłowni (dwa tygodnie) postanowiłem zaktualizować sobie trochę dietę na masę i przez 6 tygodni wykonywać trening FBW.
Kiedy myślałem, że już skończyłem rozpisywać posiłki wyszło mi bardzo mało kalorii, a na stronie potreningu.pl zapotrzebowanie przy "dużej aktywności" wychodzi mi około 3250kcal, lecz także dużo węgli (450g). I w związku z tym, że dieta, którą sobie ułożyłem i tak może sprawiać mi w niektóre dni problemy, aby się z nią wyrobić zastanawiam się czy sugerować się kaloriami czy taka ilość węgli jaka mi wyszła powinna starczyć.

Dodam tylko, że staż na siłowni to ok.1,5 roku i jestem ektomorfikiem.
Reszta informacji powinna być w profilu, ale jako, że jestem tutaj nowy to jeśli coś by się nie wyświetlało to wkleję tutaj.

Z góry dzięki za odpowiedzi,
Pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Strasznie dużo tego białka masz, 2g/kg daj, wystarczy
I podbijaj te węgle żeby kaloryczność się zgadzała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 226 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8692
Węgli na pewno nie wystarczy podbijaj węgle. Jak już będziesz miał te 450 g a waga stanęłaby w miejscu możesz jeszcze lekko tłuszcze do góry ruszyć aczkolwiek podejrzewam że tłuszczu masz więcej niż podane. Nie uwzględniłeś masła na pieczywie czy nie smarujesz ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 70
Chleba nie smaruję, a tłuszczy mam mieć 108g wedle tego ww. portalu.
Generalnie zamieniłem jedną porcję kurczaka na 3 paczki ryżu(+1 banan). Zobaczę czy dam radę to zjeść w ogóle, ale na razie wygląda na to, że mam idealną kaloryczność do "utrzymania wagi". Rozumiem, że dodać trochę tłuszczy do tego? Poza tym spora ilość białka będzie roślinna, jakby ktoś mógł mi powiedzieć czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na dłuższą metę to byłbym wdzięczny.

Tak to się teraz przedstawia:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mozesz troche tłuszczy dodac, ale ja bym trzymał na ttakim poziomie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 70
Ok tak zrobię, dzięki. A białka zwierzęcego na pewno nie będzie za mało?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie spokojnie nie martw się, dopiero zaczynasz i nie ma co tak szaleć z tym białkiem. Myślę że nawet 1.6g/kg (całości) białka by wystarczyło. NIe ma co przeginać z białkiem i obciążać układ trawienny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 70
Skoro tak mówisz to tego się będę trzymał. Dzięki wszystkim za pomoc.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy robić redukcje ?

Następny temat

Prośba o pomoc przy diecie i ocena celu

WHEY premium